Týždeň po pôrode mám stále problémy s ranou.

vojtasova
11. mar 2020

3.3.2020 som porodila,pôrod som mala ťažký Maly šiel vakuuom a veľke miery mal nástrih hrádze... čo sa týka mňa.. ani som už nevládala stále tlačiť.
Neskutočne ma bolia stehy,stipu pri chôdzi ..keď mám medzi nohami vložky,trie sa to všetko o seba..v noci spím bez nohavičiek.. sprchujem sa v noci,cez deň,stále..čistá voda .. dezinfekčné mydlo betadine, opláchy rosalgin (vôbec to v sebe neudržim to čo tam dám to mi hneď vytečie ) mám ešte aj framykoin zasyp ..(ATB) pretože som bola na pohotovosti zdalo sa mi a stále zdá že tam mám hnis taký povlak žltý lenže keď som si to skúšala vymyt vodou,alebo betadine či vat.spilkou vôbec to nejde dole.. čiže lekárka NATO aj tlačila a žiadny hnis odtiaľ nešiel..a ani že to nemám začervenale..stále ma to bolí..poradte treba sa ku starať o malého a ťažko sa mi keďže manžel ide do práce po krstinach čo sú v nedeľu..musím sa dať dokopy...😭😭😭😭

lenka19959719
11. mar 2020

@vojtasova Ahoj ak sa smiem opýtať 😊 koľký pôrod? Ja som mala rovnaký pôrod ako ty a dávala som sa do kopy 5 týždňov. Musíš len vydržať,je to čerstvé ešte. Poradím ti masticku ialugen pomohla veľmi. Mala som už všeličo aj rosalgin nič nepomohlo ale táto masticka áno.

veronikaszabova
11. mar 2020

@vojtasova si len par dni po porode. Musis vydrzat :(

vojtasova
autor
11. mar 2020

@veronikaszabova prejde to ? V nedeľu máme krstiny.. trapi má aj ten žltý povlak tam..medzi stehmi,ale umývam si to betadine, a stále to tam mám jemné si tam..umývam stále to boli stipe...

1gabriela13
11. mar 2020

@vojtasova to prejde, týždeň je ešte krátka doba. Nič ma do toho ale ja by som tie krstiny s tak malým dieťaťom v danej situácii urcite prehodnotila.

77kacena
11. mar 2020

@vojtasova ešte je to krátky čas ale pri vašich slovách som sa vrátila do času po mojom pôrode a chápem vás veľmi dobre, odporučila by som intim gel s koloidným striebrom aloe vera a teatree a ten som potom používala aj pri malej keďže sme mali ekzém skvelo hojí upokojuje pokožku je k nej jemný ale účinný

vojtasova
autor
11. mar 2020

@lenka19959719 nebude rána mokvat?

1mina
11. mar 2020

Ja som ani nemala tak tazky porod ale sita som bola riadne moc aj zvonka aj dnu.... hojenie katastrofa este druhy tyzden doma som musela jest brufen co ma to tal hrozne bolelo ked som.chodila, stala takze aj to som obmedzila na staranie sa o malu...no uz si aji nepametam ale ak 3,4 tyzdne to trvalo take bolestive hrozne, a este po sestonedeli mi vypadavali nejake stehy zvnutra...krstiny by som urcite takto skoro nedavala ka by som to v tej dibe nedala

vojtasova
autor
11. mar 2020

@77kacena nechcem stále meniť tu kozmetiku ... Veď mydlo detské som mala teraz betadine ..s rosalginim a tým zasypom

veronikaszabova
11. mar 2020

@vojtasova do nedele to urcite neprejde...

vojtasova
autor
11. mar 2020

Už máme všetko zajednane..už nejako vydržím ..😒manžel ide do práce. Preto tak skoro ..musí ísť..

lenka19959719
11. mar 2020

@vojtasova nie skôr sa vysuši a ľahko sa zahojí. Mne to pomohlo veľmi poradili mi to v lekárni.

kulumulu123
11. mar 2020

@vojtasova salviovy caj z lekarne sypany a sedavy kupel is to super na akekolvek rany alebo bolacky neobsahuje ziadnu chemiu pomaha lepsie a rychlejsie ako repik ☺

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
11. mar 2020

Repík! To je najlepšia pomoc. Žiadne iné veci neodporúčam, lebo ja som napríklad mala alergickú reakciu z dezinfekcneho roztoku v pôrodnici. Jedine vďaka repiku čo mi ešte do pôrodnice doniesli som bola do 5 dní fit. Pri prvom pôrode som si dávala samé blbostičky dole, rana bolela a bolela, prišla som domov, dala som si nato repík a za 2 dni som bola ok.

patha155
11. mar 2020

Skuste aj sprej cicatridina. Je drahy, ale je to sprej na rany. Prijemne chladi a pomaha hojit rany. Tyzden je kratko na to, aby ste boli zahojena. Nie nadarmo sa obdobie po porode vola sestonedelie. Alebo skuste odvar z harmanceka. Prirodne atb.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucindav
11. mar 2020

@vojtasova vies co mna to najviac bolelo ten asi 5-8 den po pôrode.. predtym som bola ok a az potom začali bolesti.. tiez som sa bala ze sa mi to nejako cele rozpadne. Navarit repík a akýmkoľvek spôsobom oplachovať. Ja som si ho dala do fľašky s tym sosakom a striekala si ten odvar na ranu po každej návšteve na wc. Vydrž nejako, zahojí sa to.. no a ten krst uz musis prežiť ked ste to tak naplánovali. Ja by som to tak skoro nedala ani za svet..

lenvam
11. mar 2020

@vojtasova neboj prejde ja som mala to isté ako píše Lenka 5 týždňov som sedela na pol zadku a jazva bude ešte dlho svrbiet

alojzova
11. mar 2020

@vojtasova ja to ma rovnko porod velmi tazky kliestvy prelo od vtedy uz 2mesiece a stale boli

vojtasova
autor
11. mar 2020

Môžem ten krém ialugen používať aj počas kojenia ..a keď na Maly len 8 dní? Nebude rána mokvat ??

katka2602
11. mar 2020

Ja som pri oboch pôrodoch použila sprej Dermochlorophyl, veľmi mi pomohol a to pri synovi mi praskol steh. Rana sa rýchlo zahojila.

mondolina
11. mar 2020

Tiež asi mimo témy, prepáč. Dvojtýždňové bábätko brať v tomto období do kostola...keď ani bohoslužby nie sú.

mondolina
11. mar 2020

@vojtasova
Nemáš za sebou ani polku šestonedelia, si ubolená, máš doma naberať sily, liečiť sa. Taktiež tvoj organizmus je oslabený.

vojtasova
autor
11. mar 2020

Dievčatá pýtala som sa či máte skúsenosti ...s tým krémom či ho môžem použiť ..keď dojcim na tu ranu ..a natriet ju . V letáku píšu že sa poradiť s lekárom... Tak či ste niektorá neužívaoa v TT.

veronikaszabova
11. mar 2020

@vojtasova "neuzivala v TT"??

myela
11. mar 2020

@vojtasova je to este cerstve, chvilu potrva zahojenie. Ja som si ranu po siti oplachovala repikom a vela vetrala, ked sa da lahni si aj s rozkrocenymi nohami a nechaj vetrat, vacsinou som behala bez gatiek a sadala si len na podlozku. To zlte ked nejde umyt mizno je len kiza zafarbena este od jodovej dezinfekcie.

vojtasova
autor
11. mar 2020

@veronikaszabova tehotenstve

veronikaszabova
11. mar 2020

@vojtasova
TT su tyzdne tehotenstva

fridi96
11. mar 2020

Ja som mala taký spray aj v nemocnici to dávali na to cicatrinida či ako sa vola a ešte jeden je taký zelený neviem už ako sa volal daky klorofil a vždy po sprche to som používala doma....dr ma tak zašila že som to ani necítila po týždni aj stehy vypadli a vôbec tam nevidno že som mala nastrih ani nič 🙂 ani neverili že som rodila 😂

althejka
11. mar 2020

ja som si konecne sadla presne po dvoch mesiacoch. dovtedy to iste a hojenie islo,len proste to trvalo, nie je to ziadna sranda ta rana, stehy a vsetko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre