Tvrdý kŕčok maternice a blížiaci sa pôrod

dena567
10. jún 2013

Ahojte som diabeticka v 37 tyzdni,Porod mam naplanovany na 38 tyzden.Vratila som sa akurat z poradne a doktor mi povedal,ze sa mam pripravit na tazky porod,lebo mam problem v tom,ze mam tvrdy krcok a neotvaram sa.Ma niektora podobne skusenosti?alebo radu ako dopomoct tomu,aby som sa lepsie otvarala?Som prvorodicka a mam strach z tazkeho porodu

bublina83
10. jún 2013

@dena567 Mam kamaratku diabeticku, je v 20tt a ma planovany cisarsky rez. Povedala mi, ze ako diabeticka nemoze rodit spontanne ... nevyznam sa do toho. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

dena567
autor
10. jún 2013

@bublina83
Praveze nieje to pravidlo aby diabeticka rodila cisarskym rezom,pokial je dobre kompenzovana cukrom.Ja mam inzulinovu pumpu a cukor som si celko ustrazila.Priebeh tehotenstva mam bezproblemovy,akurat mam problem s tym,ze sa neotvaram

bublina83
10. jún 2013

@dena567 Vazne ? No tak ta moja kamaratka ma tiez pumpu, je dosledne kontrolovana, ked nieco zje tak si stale pise nejake udaje do tabulky a cisarsky rez mi odovodnila rizikom vykrvacania ... tak fakt neviem. Co sa tyka toho krcku, pride mi velmi zvlastne, ze ta tvoj doktor takto vyplasil ako prvorodicku. Nejake babske recepty nepoznam, ale dolezite je aby si bola v pohode a podla mna ani sam doktor nemoze vediet ako rychlo sa budes otvarat. Pises, ze mas porod planovany ... to bude ako vyvolavany alebo ako si to myslela ?

ewca
10. jún 2013

to nezamena, ze ked mas teraz krcok tvrdy, ze o pardni to uz nebude inak...je pravda, ze ked ti porod vyvolavaju a krcok na to nie je pripraveny, trva to dlhsie... akus si pzriet nejake bylinne caje na zmaknutie krcka v lekarni, pripadne na internete... alebo sa skuste s manzelom viac milovat tento tyzden, ejakulat obsahuje prostaglandiny, ktore sa podavaju na dozretie porodnych ciest pri vyvolavani porodu, mozno tomu pomozete, drzim palce...ale preco nepockaju na to, ked sa babatko vypyta samo? ci as uz nejake problemy?

dena567
autor
10. jún 2013

@bublina83 preto som sa rozhodla aj pre epiduralku...dnes mi na poradni na rovinu povedal ze budem mat velmi tazky porod ako bol uprimny...a dnes sa vo mne aj posparal a ked som prisla z poradne tak som zacala krvacat ako povedal mi o spineni ale ni eo krvacani...moze sa mi porod teda spustit aj skor ci???

dena567
autor
10. jún 2013

@ewca no sak v pondelok idem zase na poradnu a rovno tam uz ostavam lezat...kedze mi to chcu vyvolavat a kvoli tomu lebo babatko po 38 tyzdni by dost rastlo a moja malinka ma teraz 3140 co je o dva tyzdne po predu aspon tak mi lekar povedal...a oki poslem aj muza do lekarne...a este co ma znepokojuje je aj to moje krvacanie ked som prisla z poradne...

melesmeles
10. jún 2013

porodu sa neboj! ja som mala kontrakcie 24 hodin a zvladla som to, dokonca rada spominam na porod 🙂 aj ked sa skoncil sekciou. vsetko sa to da zvladnut, hlavne mysli pozitivne a tes sa na babatko 🙂 velmi ti drzim palce! 🙂

melesmeles
10. jún 2013

a ziadny doktor nevie predvidat aky budes mat porod, tak sa tym nezatazuj! 🙂

bublina83
10. jún 2013

@dena567 Juj, to muselo byt teda neprijemne aj bolestive. Krvacat by si urcite nemala dlho, sleduj si to ... neviem co presne ti tak drasticky vysetroval, ale porod by to nemalo vyvolat. Ja nie som zastanca epiduralky, ale strach z bolesti urcite robi svoje. Ak budes mat porod vyvolavany, tak kotrakcie budu intenzivnejsie, ale vsetko bude prebiehat rychlejsie. Myslim, ze sa nemas coho obavat. Ja som mala vyvolavany druhy porod a za hodinku a pol bola dcerka na svete 🙂

piacere
10. jún 2013

@dena567 Zmeň lekára 😅 Ja som mala tiež až do termínu tvrdý kŕčok a vôbec som sa neotvárala (ani trochu). Na príjem som prišla doslova zabetónovaná, dostala som vyvolávačku a po nej som sa otvorila za 3,5 hodiny, pôrod rýchly, ľahký, bezproblémový 😉 Držím palce, vypusť z hlavy bludy tvojho lekára.... 🙂

dena567
autor
10. jún 2013

@melesmeles dakujem ti velmi pekne...ved to ma drzi ten maly drobcek jej sa uz neviem dockat....bolesti znesiem ale ten strach uz teraz...a ked neviem co ma caka....

bublina83
10. jún 2013

@dena567 @ewca to ti tvoj doktor uviedol ako dovod 2 tyzdne vopred vyvolaneho porodu vahu dietatka ??? a takuto ??? tak zeny sorry, tomuto uz vobec nechapem, len vyvalujem oci.

dena567
autor
10. jún 2013

@bublina83 ano vahu babetka ja by som tiez radcej chcela normalny porod aby to same prislo aby sa malinka sama vypytala na svet...aj ked uz by som bola rada keby to mam za sebou...a ako som aj pocula vyvolavany porod je horsi a kvoli tomu aj ta epiduralka....aj som dlho riesila porodnicu kedze som diabeticka ale na koniec som sa rozhodla pre Trencin...

bublina83
10. jún 2013

@dena567 To je specialna porodnica pre diabeticky ? Uz len dufat ze ten tvoj doktor vie co robi.

dena567
autor
10. jún 2013

@bublina83 nie neni to specialna nemocnica pre diabeticky...no snad ten doktor vie co robi kedze to chodim do nemocnice na poradne uz od 25 tyzdna tehotenstva cize je to aj porodnik...a este ked mi tak povedal ze ten vyvolavany porod moze trvat aj tri dni tak si to neviem prestavit tri dni sa skrcat v bolestiach..ale ako aj mamicky pisu mozno to pride hned...no uvidim

bublina83
10. jún 2013

@dena567 Ja by som na tvojom mieste do diskusie hodila skor ten vyvolany predcasny porod kvoly vahe babatka, to by si videla co by si sa dozvedela. Je to na tebe, je mi jasne ze chces svojmu doktorovi doverovat a ako prvorodicka mas zo vsetkeho strach a preto uz to radsej ani nejdem rozoberat.

dena567
autor
10. jún 2013

@bublina83 vies ked kazdy lekar ti povie nieco ine...ja uz co sa tyka skorsieho porodu riesit ani nejdem radcej....sak lekar si to berie na seba na svoje riziko...ale vies zase co poznam vela diabeticiek rodilo skor...

zuzkabeno
10. jún 2013

To vyvolávanie ti môžu urobiť aj šetrne, to neznamená 3 dni v kŕčoch, niekomu tá prvá menšia dávka ani nezaberie, prípadne začne na 1-2 hod a potom prestane, tak potom Ti dajú prestávku min. 1 deň, že budeš odpočívať, no uvidíš. Keby to boli veľké bolesti moc, tak ti dajú lieky alebo injekciu proti bolesti, ak chceš aj epi. Môžeš sa aj sama snažiť o začatie - tým milovaním ako tu spomínali, cvičením, chodením po schodoch, rýchlou chôdzou, mne sa kontrakcie zintenzívnili aj keď som si trochu zdriemla, keď už som bola dosť unavená.

monikaondrisova
10. jan 2019

@dena567 uz sice presli nejake tie roky od tejto konverzacie ale neda mi nevyjadrit sa,kedze viacere diabeticky to mozu citat. Myslim ze preto sa porod u diabeticiek vyvolava pri mensej vahe babatka aby nevznikli vacsie poranenia porodne,nakolko u cukrovky je zname ze aj maly zader na nechtoch moze sposobit napr.amputaciu nohy. Hojenie aj malych ran moze byt proces na polroka.Cize je dobre odhadnut rozmery zeny a vahu babatka aby bolo vsetko ok. Nie som lekarka, len studovala som za zdravotnu sestru ale aj na zaklade toho viem ze pri cukrovke bezia mnohe procesy v organizme inak a lekari ich potrebuju dokladne monitorovat. A to uz nehovoriac o tom ze su dva typy cukrovky,kazda reaguje inak... ja rozumiem ze je mnoho novych poznatkov a slovensky porodnicky system sa zda byt zastaraly ale nejde to cierno bielo skonstatovat ze lekar asi nevie co robi... porodnici maju vacsinou za sebou 6rokov mediciny a za tym 4-10rokov atestacii a skoleni a x porodov,tak snad snad aj trochu doveryhodnosti je v tom co robia... no a kedze cukrovka sa nikdy nelieci cisto po domacky ale pod odbornym vedenim inak clovek moze lahko zomriet tak aj otazka porodu diabeticky vyzaduje bud to vysvetlenie odbornikom,idealne by bolo dohodnut stretko s porodnikom a nech to prelozi z medicinskej do ludskej reci ze preco alebo najst baby diabeticky ktore takto rodili a maju odborne vysvetlenie ze preco.Ale je dôležité npytat sa prečo a určite by som hladala odbornu odpoved uz len z hladiska dalsich porodov aby si mohla byt v pokoji a rozumiet tomu preco ti robia to co ti robia a isla rodit s doverou ze vsetko sa dejenv najlepsi prospech teba a babatka.V kazdom pripade verim ze ste aj s dietatkom ok a stastni a zdravi ❤🌸😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre