Tvrdnutie brucha a málo pohybov

lusinda3
22. dec 2014

Ahojte,
mam 2 terminy. Jeden podla mrchy 15.12. A druhy az na Silvestra podla sona v porodnici.
Porodnik aj gynekolog trvaju na svojom termine. Mate skusenost? Ktory termin Vam vysiel? Co ma ale trapi babo sa ovela menej hybe a brucho mi riadne tvrdne, hlavne vecer.
Robia mi iba ctg a vysetrenie od spodu. Nerobieva sa ultrazvuk? Ako sa da zistit, ze ma dost vody? Je mi aj od zaludka nejak na vracanie ale nejde to. Ako ste sa citili pred porodom? Pri prvej dcerke mi nic nebolo,iba praskla voda a do 3,5 hodiny bola na svete

drobecbobo
22. dec 2014

@lusinda3 Ahoj, rovnako ako ty mi pred koncom tvrdlo veľmi bruško. Niekedy naozaj aj každé dve minúty, sťahovalo mi ho. Predpokladám, že sú to prípravné, falošné kontrakcie. Pokiaľ máš obavy, zavolaj svojej gynekologičke a povedz jej, že sa Ti zdá, že bábätko sa menej hýbe. Pravda je, že to môže byť ovplyvnené aj tým, že má menej miesta, ale aj stresom, obavami, ktoré prežívaš. Pamätám sa, keď mi zistili ťažkú poruchu prietokov a lekár ma objednal na opätovné sono o dva týždne s tým, že musí sledovať pohyby a pokiaľ by niečo nebolo v poriadku, mám prísť. Samozrejme nasadili hneď lieky a chodila som potom na sono ako na klavír, ale tá prvá noc po tom, čo mi to povedal...nedokázala som spať, malý sa nehýbal, tŕpla som a mala som pocit, že sa zbláznim. Ráno sa začal hýbať a uvedomila som si, že strach je mocný pán. Pokiaľ sa bábo hýbe, je to v poriadku, ale stále máš, pre svoj pokoj, právo požiadať o vyšetrenie. Ozvy mi robili až v pôrodnici, bola som tam 3 dni presne cez sviatky, nakoľko gynekológia bola zatvorená. Jedenkrát boli slabšie a tak mi ich po polhodine opakovali s tým, že ak sa to zopakuje, urobia mi cisársky. Našťastie, bolo potom už všetko v poriadku. Pokús sa upokojiť, bude to určite v poriadku ♥

oladuna
22. dec 2014

@lusinda3 ty mozes mat jeden termin, tvoj dr moze mat dalsi termin....ale babatko ma svoj vlastny termin.moze sa narodit hocikedy.tu ti nikto nepovie ktory termin je ten spravny. Co sa tyka tvrdnutia brucha - toto zaziva kazda zena len niektore to citia a niektore to necitia.taktiez, na vynimku kedy by ti tvrdlo v pravidelnych intervaloch, sa nemusis inak obavat lebo to sa maternica pripravuje na porod.mne brucho tvrdlo uz v 5 mesiaci. Ak ti tvrdne kazde 2 minuty tak potom uz treba ist na kontrolu k lekarovi lebo niekedy to moze vyvolat predcasny porod.

siska765
22. dec 2014

@lusinda3 ja mam v kinzke napisane 4 datumy ,podla sona, podla PM a podla dvoch dalsich merani 🙂 a na poslednej poradni mi podla velkosti plodu povedal piaty mozny 🙂 budem koncit 8.mesiac, vsetkouz mam zbalene ,nebudem sa moc namahat a tym mu nepomahat skor von ,ale ako je hore vyssie napisane, malicke si vyberie svoj datum 🙂 mozno sa netrafime ani do jedneho 🙂 v 9.mesiaci mi to uz bude jedno.Co sa tyka pohybov ja mam kazdu chvilu a budem koncit 34 tt.Neviem v ktorom si ty ale babo ma cim dalej tm viac obmedzenejsi priestor, dolezite je ze sa hybe,to si odsleduj,ze menej to by malo byt v poriadku, lebo je tam uz poriadne na tesno.Hlavne klud to chce 😉

terezka1947
22. dec 2014

@siska765 aj sa som cca v tvojom tyzdni a mam tiez problem s tvrdnutim bruska...pre istotu chcem ist zajtra est ek lekarovi,lebo uz si domyslam,ze nemam plodovu vodu,babatko nema kyslik,atd,atd...a to som doteraz riesila ine veci 😒
ale mala by som mat cisarsky,takze ak sa nic nestane,budem vediet kedy rodim presne
no pri prvom som tiez mala vela terminov a ja som lekarom tvrdila,ze to bude 13.10....nechapali,cudovali sa,ako to mozem vediet-skratka niekolko mesacny citak-aj tak bolo...akurat,ze to bol nuteny cisarsky 😒

siska765
22. dec 2014

@terezka1947 obcasne tvrdnutie nevadi ked je tak 5 krat mozno za den, mala som aj ja sem tam, spomenula som to doktorovi na poradni a povedal ze je rozdiel ked brusko tvrdne pri pohyboch babatka alebo v klude,ja som mala vacsinou ked sa maly poriadne zaprel do maternice a niekedy som mala aj pocit na MS, ved uz nam vela nechyba 😉 ale s vodou to nic nema,preco si myslis ze mas malo?inak jedneho casu som sa toho aj ja obavala,lebo v tehotenstve je silnejsi vytok, aj dochadza k uniku mocu, cize ja sa bez intimky nepohnem ani na krok, od zaciatku tehotenstva nosim intimky 24 hodin denne, na kazdej poradni kontroluje aj krcok aj vodu vidi kolko jej .Toho sa neboj,ved ak si bola na poradni a nic nevravel doktor tak je vsetko ok,pokial sa tvrdnutie bruska nestupnuje a nie je v pravidelnych intervaloch ,tak netreba robit paniku,telo sa uz pomalicky trenuje na porod to je normalne, treba viac oddychovat, vylozit nohy, relaxovat , uzivat si este posledny mesiac tehotenstva a tesit sa na malicke , lebo potom sa uz nezastavime 🙂 a nepospime si tak 🙂 drzim palce 😉

terezka1947
22. dec 2014

ja som mala pri prvom silnejsi vytok...a teraz vlastne ani nemam problem s vytokom,skor ked sa babo hyba,tak ma tlaci dole a uz mam chvilami pocit,ze rodim 😀
brusko mi tvrdne viac pri pohyboch,resp.mooozno ani netvrdne,skor mam taky divny napnuty pocit..takze jem magnezium
no a snazim sa oddychovat,ale neda sa vzdy
a este,co som pri prvom nemala,neskutocne ma boli panva,mam problem vstat z postele rano a ked mam tazsi den tak to je uz ina kava...ja sa uz normlane tesim na porod,lebo naozaj toto tehu je tazke a aj ked viem,ze cloevka caka potom kojenie,atd,viac prebdenych noci,atd...ale ta neistota ma zabija
a poviem pravdu,pocas prveho mi nic nebolo,nic som nevedela...teraz viac viem,viac problemov mam-aaaa bud kludna...nooo,ono s ato da,....ale niekedy cloveku kadeco chodi po rozume
ja uz len sledujem,ci sa hybe

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitka83
21. jan 2015

@lusinda3 su to falosne kontrakcie pred porodom. Ja som porodila na chlp presne podla terminu podla sono

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre