Tretí cisársky po krátkej dobe

monika310
6. júl 2012

Ahojte baby potrebujem poradit či nepoznáte niekoho alebo nemáte skusenosti s nasledovným:
Mám 3deti prvé je narodené normalne,druhe po 5rokoch cisarom,tretie po 4,5roku cisarom.
Dcerka má 9mesiacov a zistila som že som tehotná v tretom mesiaci,budem mat tretí cisarsky
ale či to nieje nebezpečné po kratkej dobe tretí cisar?Inak kompikacie nemám.Dakujem moc za rady

margotka666
6. júl 2012

@monika310 no poradi ti najlepsie lekar, ale teraz som citala, ze aneta pariskova je na rizikovom tehotenstve koli tomu, ze otehotnela velmi skoro po cisarskom, tusim dokonca nejak 5mesiacov... ale neviem ako mala prve..
viktoria backham ma vsetky 4deti cisarom.. ale nie v slovenskych nemocniciach 😠
najlepsie poradi ozaj len lekar...

ematko29
6. júl 2012

moja známa mala po necelych 2rokoch tretí cisársky amala problemy ale nie v tom smere ohladne rezu na maternici.ona mala problemy od prvého cisarskeho.je to podla mna velmi individualne.podla mna ked chceš babo tak len treba veriť,že to bude dobré,azaleži aj na tom ako prebiehali posledne 2tehotenstvá aky bol posledny pôrod.ak bolo vsetko v poriadku teda ak neboli problemy ohladne rezu po cysarskom tak by ste to mali zvladnuť,určite sa budes rozpravať slekarom ohladne togho alebo ak si sa už rozpravala ake mal vyhliadky on?držím presty aby to dobre dopadlo

monika310
autor
6. júl 2012

a to ma mrzí lebo moj lekár má dovolenku do 13.7. ja som mala tie 2cisare v pohode koli tom uže ten prvý cisar bol preto lebo malého museli vytiahnut koli srdiečku mu bilo zle a automaticky aj malinku..Len som tehotná po 9mesiacoch tiež cisar tak mám obavy..Ked som bola na prehliadke po 600nedelí mi povedal lekár kedy ideme rodit 4krát..Je super Ja sa bojím až sa niečo nestane.Inak maternicu všetko mám po zdravotnej stranke v norme zdravé...Už som počula že to zavisi aj preto koli čomu robia sekciu ale ja som streso a bojím sa to sú nervy...

traktor
6. júl 2012

@monika310 pozri aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/porod/treti-cisarsky-rez/ , https://www.modrykonik.sk/forum/porod/ma-niektora-z-vas-za-sebou-4-cisarsky-rez/ , https://www.modrykonik.sk/forum/2-trimester/treti-cisarsky-rez-a-marodka/ , skus pozriet aj v tychto temach..pisu tam aj baby, co mali viackrat cisarsky rez..skus im napisat priamo v teme,, alebo do ip..urcite ti poradia ..ale najlepsie ti poradi tvoj gynekolog, uz ta pozna, tvoj zdravotny stav, povie ti k tomu urcite najviac

monika310
autor
6. júl 2012

@ematko29 nie ešte som sa nebavila s lekárom až po 13.7.ale sa bojím chceli sme babo a po zdr.stránke som zdrava aj maternica a tehotenstvá ako aj porody boli uplne v poriadku bez komplikacii

monika310
autor
6. júl 2012

@traktor dakujem za radu si milá určite tam napíšem 🙂 🙂 len su tu obavy ked som počula kadečo ja neviem

monika310
autor
6. júl 2012

@traktor čítala som a su tam zaujímavé odpovede ale to bude najlepšie konzultacia s lekárom až sa prestanem bát a je všetko ok...inak sa cítim uplne v poriadku nič zvláštne všetko ok..Ešte raz dakujem za rady 🙂

jahodka11
6. júl 2012

no ja ti v prvom rade gratulujem 🙂 porad sa s dr,nieco vymysli, budes asi viac sledovana....mozno by 4-te tehotenstvo neodporucali,leeenze,ty uz babo v brusku mas,tak to budu riesit....tes sa a vsetko dobre 🙂

monika310
autor
6. júl 2012

@jahodka11 dakujem moc ano je to štvrté tehotenstvo tie tri prebehli uplne ok bez komplikacii len mám obavy ked som tehotná po 9mesiacoch to bude tretí cisar mám nevy stresy napeté....dakujem 😉

effkaa
6. júl 2012

@monika310 moja mama rodila cisarom 3x : august 81, oktober 83 a oktober 84. O ziadnych vaznych komplikaciach neviem. Asi neboli lekari ani ona nadseni, ale vsetci traja sme na svete. A aj ona sa tesi dobremu zdraviu. Ale podla zalezi hlavne na tom, ako sa ti zrastla maternica.

monika310
autor
6. júl 2012

@effkaa a nato mi dá odpoved jedine lekár ako mám zrastenu maternicu...Ked som bola po 600nedelí na kontrole
sa ma pýtak gynekolog kedy ideme rodit štvrtý krát aj ked bolo všetko v poriadku aj vtedy povedal že maternica je ok aj tak mám obavy po tak kratkej dobe tretí cisar a ako bude všetko prebiehat...

anjelicek26
6. júl 2012

@monika310 -- no najhorsia varianta je ruptura maternice. Kazdopadne na ultrazvuk ku gynekologicke, co ti pozrie, ako je zahojena jazva a vypise ta na rizikove. Absolutne nic nezdvihat, co teda neviem, ci sa da pri 9 mesacnej dcerke 😖 Minimum medzi porodom a tehu po cisarskom by malo byt 2 roky. Ale teraz je neskoro nad niecim uvazovat, poradi ti len lekar a ty potom zvazis, ake je to riziko vysoke. Ruptura maternice moze skoncit vykrvacanim :(

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 keby sa stala ruptura maternice to sa ako prejaví?Silne krvacanieniečo ako kramy a bolest brucha?Prepáč apsolutne nemám skusenosti s týmto..A čo k tomu vedie?
Dakujem

mariana0915
6. júl 2012

ahoj ja som mala prvy CP a druhykrat som otehotnela po 9meisacoch aj 2x som mala CP, tehu som mala bezproblemove ,ale po porode mi dr vravela kebyže idem normlane tak sa mi maternica potrha

monika310
autor
6. júl 2012

@mariana0915 Dakujem za info to mi je jsané že maternica by sa potrhala pri normálnom porode.Prosím ta ako ti prebiehali prehliadky ako u ostatných alebo častejšie kontroly alebo ako?Mala si nejaké obmedzenia a tak?

anjelicek26
6. júl 2012

@monika310 - ako plod rastie, nabera na vahe, maternica - jazva povoli, zacnes krvacat do brusnej dutiny, pocitujes tlaky, zacnu mdloby, priznaky soku (vynechavanie srdcovej cinnosti, bledost, studeny pot) a je len otazka, ci dojdu nacas na to, co sa deje 😖 Ani babo sa nemusi podarit zachranit. Je to ta najhorsia varianta, ale stat sa to moze a realne sa to aj stava :( Zavisi ako sa jazva hojila, ci sli dva krat cez tu istu jazvu (po druhy raz sa hoji pomalsie), kde sa usidli placenta a kde mimi.. vela faktorov. Hadam mas dobreho gynekologa.

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 😢 a to ako lekár zistí asi pri častých kontrolach? mám strach a to horšie že musím čakat další týžden lebo má lekár dovolenku a kým ma objedná ....

sidon
6. júl 2012

@monika310 poznám maminu, co mala ten isty "problem" ako ty. 2 a 3 dieta rok po sebe, cize este mensi vekovy rozdiel medzi tymito dvoma poslednymi detickami. Cisarske mala vsetky 3, neviem, ako to prebiehalo, ale ona aj deti su v poriadku.

mariana0915
6. júl 2012

@monika310 normlane,ako predtym 🙂 nie nie ja osm mala bezproblemove tehu 🙂 🙂

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 ano mám skveleho gynekologa..Ja neveim som rozmýšlala na pohotovost ist nech mi kuknu babo a urobia sono či je všetko ok????

monika310
autor
6. júl 2012

@sidon dakujem moja za info som zufala

monika310
autor
6. júl 2012

@mariana0915 aj po tak kratkej dobe len sa asi nenamahat??Ja sa len bojím či babo donosím či bude všetko v poriadku a tak...

anjelicek26
6. júl 2012

@monika310 - lekar musi kontrolovat jazvu, urcite chodit na prehliadky castejsie ako raz do mesiaca.... mam v anglicku znamu, co lekar poslal na potrat :( Povedal jej ze nech si vyberie - zdrava mama pre dve deti, co uz ma - alebo obrovske riziko porodit to posledne... nedala si povedat... male slo von v 7. mesiaci akutnym cisarskym, lebo sa stalo presne to, co vravel lekar - jazva povolila. Ona bola dva tyzdne v kome. Mala je mentalne postihnuta, teda nie velmi, chodi teraz do skoly, ale o dve triedy nizsie, ako by mala, nestiha s ostatnymi, aj je na nej opticky vidno, ze bola predcasniatko... Davaj si na seba paradny pozor.

anjelicek26
6. júl 2012

@monika310 - podla mna nerob paniku, TERAZ sa babu nic stat nemoze, riziko rastie, cim je babo väcsie a tazsie. Musis verit, ze sa to dobre zahojilo po poslednom reze.

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 budem si dávat pozor a čo mi radíš mám íst na pohotovost a dat si ultrazvuk urobit či je všetko ok?

stanislavao
6. júl 2012

ano, otehotneli ste velmi skoro po sekcii a steny materrnice nie su poriadne zhojene. ale radit sa musite s gynekologom. a urcite budete mat sekciu. normalne rodit vas nemozu nechat. zatial nieje dovod sa obavat, ale ked bude babo vacsie, tak aby vam maternica nepopraskala, kde bola rezana a sita.

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 a keby som predsa šla nech to kuknu myslím cez ultrazvuk vidia aj jazvy?

anjelicek26
6. júl 2012

@monika310 - pockaj na normalny termin, ak mas dobreho lekara, vie ako si rodila predtym, je to väcsi odbornik ako ten na pohotovosti, ktory vobec nic o tebe nevie.

asimon
6. júl 2012

@monika310 naozaj ako tu niekto pisal aneta pariskova ide rodit sekciou do roka od sekcie a dve deti predtym mala tiez sekciu aj toto bude...neboj zvladnes to 😉 budes sledovana a na rizikovom...moja znama rodila prve sekciou v sestonedeli otehotnela a druhe porodila tiez sekciou presne o rok...na den aj mesiac presne ako prve...tesi sa svojmu zdraviu aj zdraviu deti...😉

monika310
autor
6. júl 2012

@stanislavao a to zistia ultrazvukom v akom stave je maternica a teraz sa to nedá zistit v akom stave je maternica?Myslím keby som šla na ultrazvuk na pohotovost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre