Tlaky pred pôrodom

maca1207
2. sep 2013

ahojte baulky...mate niektora pred porodom tlaky na spodok...take divne tlaky az niekedy paliva bolest...uz to mam 3 den a neviem co to moze byt,bo pri dcerke som nemala ziadne bolesti..no teraz krize,brucho aspodok...kontrakcie to nie su,poplasaky mam to je normlane,ale tie tlaky by ma zaujimali co to moze byt...zajtra idem na poradnu a pasy,tak sa zajtra dozviem,ale chcem vediet ci aj vy tu niektora nema nekau skusenost....dakujem 😉

petraxy6
2. sep 2013

nemala by si ísť ku dr. alebo na pohotovosť? 😕

maca1207
autor
2. sep 2013

@petraxy6 no praveze som kludna...bolest je,pohyby maleho su v poriadku,teda podla toho ake dava🙂 ale normalne ma to tam dole bolidoslova,ako nie brutal,ale take neprijemne a k veceru az taka paliva dovna bolest..som myslela,ci malinky sa neposunul neak...nemala som to u dcerky,takze som zaskocena,a zajtra mam poradnu,len som chcela vediet ci nahodou tu nema niektora z vas s tym skusenost,bo mna chcu nechavat v nemocnici uz koli kazdemu pichnutiu a mam 5 rocnu dcerku pri ktorej momentalne nema kto byt;(

petraxy6
2. sep 2013

@maca1207 preto som ti písala. Lebo ja som v podstate sa len prevaľovala, a tlačenie, ale bez konrakcií, tie došli neskôr aj to také no zvládnuteľné a prišla som v hodine dvanástej 😝

maca1207
autor
2. sep 2013

@petraxy6 😀 uaaaau....tak to by som aj ja brala 😀 ...ja som myslela ci to neni aj z tej ostruziny malinovej....teraz mi baby pisali,ze aj oni to maju tie co su tak cca v termine ako ja,ze akoby male slo vypadnut,ze to je tym,ze sa nam posuvaju coraz nizsie;)ale kebyze je to aj priznak porodu ako v tvojom pripade a mala by som sa len prevalovat,berem vsetkymi rukami aj nohami 😀

petraxy6
2. sep 2013

@maca1207 😀 no sranda 😀 ja som bola v 36tt tak ma ani nenapadlo, že idem rodiť. a potom sestričky muža zdrbali, že kde sme boli 😀 že čo by robil, keby som porodila v aute. a to som mala malú KP, takže toto nič pôrod 15min. des 😝 pri staršej som umierala pri kontrakciách a pôrod ako nič 🙂

maca1207
autor
2. sep 2013

ja sa zblaaaznim... 😀 ...to uz by som ake stresy narobila manzelovi;))))))rodit v aute;))))))))on je momentalne v BA a ma dojst stredu vecer...vcera som si musela napustit vanu,co ma tak bolelo ppod bruchom,krize nie,ale brucho a spodok...a dosiel za mnou,ze preboha ty co robis,ja ze ulavu si robim...ty dufam,ze neporodis mi vo vani 😀 on chudatko chce ist k porodu,pri malej bola segra,ale neviem ako to zvladne,on je vystresovany uz teraz 😀 sak mne skor doma odpadne,este ani do nemocnice nestihneme zajst 😀

amelie123
2. sep 2013

@maca1207 ja mám tiež už niekoľko dní tlaky na celý spodok, až odozvu do konečníka.... je to také čudne nepríjemné.... mám kamošku zdravotnú sestru a zároveň pôrodnú asistentku a pýtala som sa, že čo to môže byť, tak mi písala, že to sa pomaly všetko dole pripravuje na pôrod. že je to ok. lebo ja mám pocit, že sa mi drobec posunul. nekope mi pod rebrá ale trochu nižšie. ale to čo píše petraxy to by som tiež brala🙂 a tiež mám zajtra poradňu tak uvidíme🙂

maca1207
autor
2. sep 2013

@amelie123 no suepr,ja som sa naklonila skor teda k tomu,ze sa to tam dole vsetko pripravuje a ze malinky s ami posunul dole,bo mne nekope ani do rebier ale uz tak nizsie do boku a sa tak poprevaluje...ale ako Petraxy pisala os vojom porode,kurnik taky by som brala 😀 aj ja uvidim zajtra,sak ma kukne zospodu,uvidi sa ci sa nahodu neotvaram,ale chcela by som aspon do takeho 22.9vydrzat...bo to mam ponovom novy termin....predtym som mala 28.9 a 30.9.ale brali vacsinou ten 28.9...no uvidime,este aby som neprenasala 😀

mariar
2. sep 2013

ja mám tiež silne tlaky, niekdey sú neznesiteľné a dnes som bola na poradni a doktor mi povedal, že sa mi krčok pomaly už posúva, A do termínu mám ešte dva mesiace, takže musím teraz len ležať. Ako náhle sa postavím,mám pocit, že malá ide zo mňa vypadnúť.

amelie123
2. sep 2013

@maca1207 tak to hej, aj ja som zvedavá, čo mi povedia🙂 taký rýchly pôrod by som brala🙂 čím skôr mať drobčeka pri sebe. Ja mám termín 17. ale dúfam že to bude skôr. aj mi pred týždňom povedali, že mám už kratší krček, že sa mám šetriť, nech potiahnem 38 tyžden do konca. a stalo sa. zajtra mi začína 39, takže môžeme rodiť 😀

lulubinka
2. sep 2013

ja tlaky sice nemam ale zato ked sa maly hybe tak mam take pichanie v kosti v oblasti odkial cikame. sem tam az tak ze musim prestat kracat. trva to uz asi tri tyzdne. pred tyzdnom na poradni mi povedal doki ze uz sa mi skracuje krcok. tak to bude asi tym a aj ze maly klesol nizsie. aj ked posledne dva dni sa citim ako mechom prastena. tazko sa mi dycha a citim sa akoby som bola niecim zatazena a tlacilo ma to dolu.

maca1207
autor
3. sep 2013

@lulubinka presne a ja mam stazene dychanie tak,ze normalne sa musim prehnut,samo niecoho sa drzat a zhlboka a pomaly sa snazim dychat...to manzela vzdy vystrasi 😀 ...no toto co sa mideje tam dole,je uz na nervy...sak to boli,ako naozaj uz keby sa mal kazdu chvilu rozbehnut porod,v noci dotoho bolest chrbta,ale zahada,nie v krizoch ale medzi lopatkami....a doteraz ma boli to podbruchom a tam naspodku...ale ze desne....ja ked som sa ja prevalovala vecer z boku na bok,tak ma to bolelo az som sem tam aj zastoncila,ze tlak jak keby naozaj mal kazdu chvilu vypadnut,bo mi to tam dole prasknut ☹ ..ja tomu uz nechapem 😒 ..ale idem o chvilku k zenskej,snad mi ona povie presnejsie,ale verim,ze mi povie,ze malinky sa posunul nizsie a kedze my cakame cca vyse 4kg babo,asi tou vahou je to bolestivejsie ☹ ale mozno nebude mat 4kg,ale len 3kg...sa upokojujem,bo dcerka ma;la 3700g a mala som co robit aby som ju vytlacila,k tomu nebola posunuta dole,ale sikulka sa drzala vyssie v brusku,tak mi ju doslova rukami vytahovali z vnutra a skakali po bruchu,inak by bobinko nevyslo a cisarsky uz sa nedal:(tak som aj bola rada,ze to sice takto morbidne a dost bolestivo robili,ale co by som pre drobca nevydrzala;)

maca1207
autor
3. sep 2013

@mariar no tot presne...lezim,tak ma to boli..a ked sa psotaivm,musim opatrne,bo to ej taky tlak,akoby mi to slo vypadnut..uz normlane sa bojim na zachod chodit 😀

maca1207
autor
3. sep 2013

@amelie123 tak drzim prstiky,nech to mas rychlo za sebou a daj o vas vediet ;)

maca1207
autor
3. sep 2013

@mariar tak sa setri,nech anjelik ti vyjde na svet,kedy ma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre