Termín pôrodu

veraaq
25. júl 2024

Aj vám doktor dal vždy iný TP? Ako neviem či je to niečo zle len ma to zaujíma.uplne prvý dom mala 8.1, ďalší 2.1 a teraz naposledy 5.1🫠som zo hovorila kamoske tá dá až zhrozená že jej hovoril od začiatku iba jeden TP

blondinka95
25. júl 2024

Mam ten istý vyrataný podľa MS. Aj keď na začiatku to úplne nesedelo o nejaký necelý týždeň, dobehli sme to ale nemenilo sa nikdy nič

blondinka95
25. júl 2024

Plus keď dostaneš žiadosť na tehotenske, už sz meniť nebude

veraaq
autor
25. júl 2024

@blondinka95 hm zaujímavé🤔no podľa MS nemám termín bo to mi nesedi,mávam ju nepravidelnú takže len podľa Sona (alebo čoho to merajú) tehotenské som si už požiadala tak snáď dá posledný dátum😀

maryetta
25. júl 2024

Iba som mala termin na zaklade ms a na zaklade utz. Ale okrem toho ziaden iny termin.

colsami
25. júl 2024

Dava sa podla MS a tiez potom podla utz, myslim ze prveho screeningu v tom 12tt.
Mimochodom je to uplne jedno, vzdy to bude par dni hore dole potom aj neskor na meraniach, to je predsa priblizny trrmin, tabulkovy. Realne na ten termin rodi tak 5% zien.

anavixy
25. júl 2024

Podstatny by mal byt ten, co sa urci na poradni okolo 12tt, neskor sa uz termin neupravuje. Dovtedy rastu plody cca tabulkovo, potom uz mozu nastat rozne odchylky nezavisle od gestacneho veku.

blondinka95
25. júl 2024

@veraaq tak ti budu uvádzať ten dátum ktorý máš na žiadosti o tehotenske 🙂

butterflyeffect
25. júl 2024

Mne vypocitali podla MS 31.12, pri prvych kontrolach uvadzali 29.12( som po IVF, vraj sa to inak rata) potom ze mala je vacsia tak 26.12 a na poslednej kontrole to uz ani neriesila. V knizke mam pisany 31.12-ten mi aj davali do ziadosti na tehotenske a podla toho mi znacili aj nastup na MD. Sestre uvadzali termin skorsi o 3 tyzdne podla velkosti maleho a sa s nou doktorou natahoval, ze nie je mozne ze mala MS vtedy ked tvrdi lebo babo je prilis velke, nakoniec porodila podla terminu podla MS ktory aj uvadzala.

medda_beda
25. júl 2024

Podľa MS som mala iný, po prvom ultrazvuku iný aj po ultrazvuku v 12tt.

tomcimka
26. júl 2024

@veraaq ja som mala štyri termíny 😂. Aj tak sa staršia narodila v úplne iný deň. Najprv som mala 24.4., potom 29.4. a nakoniec sa narodila 9.5.

nikushka8
26. júl 2024

Najpresnejsi je podla poslednej menstruacie. Ine je to ale pri nepravidelnej, to som zažila v druhom tehotenstve, cize termín je iba odhadovany. Bola som u 4 lekarov a vzdy to bol iny termin 😁 este si na tom dobre,ze par dni ti posuvaju, mne hovorili rozdiel aj 2 tyzdne 😁 Inak staci ak dr len o 1mm posunie mysou kurzor a uz ukazuje iny termin 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre