Termín pôrodu

kaufmacik
22. jan 2024

Dobrý večer, chcem sa spýtať ktorý termín pôrodu sa bere do úvahy keď neporodim do termínu určeného mojou gynekologickou?
Podla MENŠTRUÁCIE mam termín 20.2.2024
Podla UTZ v 12 tt mam termín 25.2.2024
Podla UTZ v 20 tt mam termín 25.2.2024
Ale co ma zaskočilo bolo ze na UTZ v 30 tyzdni bola malička menšie o 2 týždne a termín mi moja gynekologicka zapísala 5.3.
Ak neporodim do 25.2.2024 kao dlho mozem ešte prenasat, respektíve ma nechaju prenasat?
Na čo budú brať ohľad prosím?
Uz som zúfalá lebo co sono to mi menia termín a pritom všade čítam ze UTZ v 30 tyzdni sa uz nebere do úvahy keďže každé dieťatko rastie inak.
ĎAKUJEM krasne za odpoveď.

petronellla87
22. jan 2024

@kaufmacik mne sedel termín s utz v 12tt. Potom mi už termín neupravovali. Inak moja mala bola menšia o 2 týždne celé tehotenstvo a narodila sa a mala 3240g. Prenášať sa necháva tuším týždeň alebo 10dni, neviem presne

jaga18
22. jan 2024

Ja som mala termín podľa ms 20.7. Podľa usg v 12tt to bolo 26.7. a v 20tt detto. Ďalšie už nebrali do úvahy. Pôrod mi vyvolali 2.8.

anjelicek26
22. jan 2024

Pokial viem,Tak Termin Po 12tom tyzdni sa Uz posuvat nema. Deti Su mensie-vacsie podla rodicov... Moj je tiez tyzden mensie,Ako vsetci jeho surodenci pred nim.. prenasat nebudem urcite...

bolarazjedna
22. jan 2024

Aj ja to tak viem, že termín podľa MS sa koriguje v 12tyzdni, ak je tam veľký rozdiel, a neskôr sa už nekoringuje podľa veľkosti. Však môžeš mať bábo o 2 týždne menšie aj kvôli tomu, že placenta nevyživuje plod dobre (to neber ako strašenie, určite ti vyšli prietoky v poriadku), ale termín pôrodu len preto sa nebude posúvať donekonečna.

hendikep
22. jan 2024

mne zmenili termin v poslednej poradni … podla dlzky stehennej kosti ci coho 🤷🏼‍♀️ cize miesto 31.8 co bolo cele tehotenstvo to doktorka zmenila na 27.8 a teda z minuty na minutu som zrazu prenasala namiesto jedneho dna 5 dni 🤷🏼‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre