Zajtra mám termín pôrodu a nemám kontrakcie

petra20200
6. júl 2024

Dobrý deň zajtra mam termín pôrodu axstsle nič žiadne kontrakcie som prvorodicka tak ich ešte neviem
Iba akurát w dní pred porodom mam aktivne babatko ze sa stále akoby vypucuje moze to byť blížiaci porod

pribinak
6. júl 2024

@petra20200 nie, za moju skúsenosť to nie je znak pôrodu
Moje bábätko to robilo tiež a prenášala som vyše týždeň

petra20200
autor
6. júl 2024

@pribinak
Zajtra mam termín a stále nič žiadne znaky pôrodu ako ich rozoznam

dadka1997
6. júl 2024

@petra20200 ja tiež kazdu chvilku cakam na porod ..
Skusala si tie babske rady ? Sex, chôdza, pohyb panvou, schody, alebo poumyvaj okna hore dole na stolicku .. piješ caje alchemilka malinnik? Skúšala si tonic .. možno niečo štiplavé 🙂

januska12323
6. júl 2024

Porodiť môžeš aj dva týždne od termínu, nefixuj sa na dátum.

domka222
6. júl 2024

@petra20200 asi jediný hlavný znak začínajúceho sa pôrodu sú kontrakcie,poprípade odtečenie plodovej (vo veľa prípadoch nie).

pribinak
6. júl 2024

Porodiť môžeš aj 2 týždne po termíne. Takze zbytočne sa netráp že nevieš ako vyzerajú kontrakcie
Keď prídu tak ti bude jasne, že to je ono

Daj sa di kľudu, žiadne blbosti ako umývanie okien, behanie po schodoch a iné hovadiny

diewcatqoo
6. júl 2024

Ja uz mam po termine a nic. Ano, tiez sa babatko puci, mam aj castych poslickov, odisla mi aj zatka a nejak nic sa nedeje. Pohybu mam az az, jem stiplave, datle, skoricu, pijem malinik.. uhanam manzela a nic. Pri prvom mi pomohlo, ze som sa poriadne nasrala a potom v noci prisli kontrakcie. Teraz som uz asi vekom nejak dosla do takeho flegmatickeho stadia, ze ma ani nema co nasrat, tak uz ani na to sa spoliehat nemozem 🙂

horskaholka
6. júl 2024

Ja mám termín dnes a nič 😁 moc to ani neriešim. Bábo najlepšie vie kedy sa má vypýtať na tento svet. A ak sa nevypýta samé, tak ho doktori posúria 😁

nevenka
6. júl 2024

Pri prvom som absolutne nevedela, ako Ty, ci to spoznam. Tvrdlo mi trosku brusko, ale nic zasadne. Tyzden PO TERMINE, upratovala som, varila, chystala pre navstevu. Vecer som si so sesternicou "pripila" cervenym vinom, asi deci som si dala 🙃. Rano som mala mat kontrolu s tym, ze ak nic, idem na vyvolavanie. Sesterka odisla a ja som sa nachystala spat a asi o pol 11 vecer kontrakcia. Take dlhe tvrdnutie. Prestalo. Zadriemala som. Potom znova to iste. A po tretej som zacala pozorovat, ze sa to opakuje po 10 min., potom po 5...po 3...to uz mi bolo tak, ze som sedela na zachode a na striedacku sa prechadzala. O 3,5 hodiny od tej prvej kontrakcie bol maly na svete. Bezpecne som to sponala, spoznas to aj Ty. Ale na termin sa fakt nedrz. To moze byt aj o tyzden. Ak mas vsetko ok podla lekarov, tak len cakat.

heln
6. júl 2024

@petra20200 nam porodna asistentka na predporodnej priprave radila lanove semienka napriklad do jogurtu, datle, sex...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre