Tehotenská jóga v 37.týždni. Má to ešte význam?

sylwi23
12. júl 2010

Zdravím teraz si konečne vychutnávam posledné týždne tehotenstva tento piatok oficiálne ukončujem 37.th a gratulujem si lebo od 26.th som bola na rizikovom kôli cervixu.Lekárka mi odhaduje skorej pôrod už o týždeň dva a ja po tom dlhom ležaní sa konečne hýbem ako normálny človek cervix mam teraz cca 1,5-1cm. A za celé tehotenstvo som mala možno tri krát jógu a z toho len raz hodinu dýchania. Počula som, že dýchanie je moc dôležite a ja rozmýšlam, že by som si dala ešte jednu dve hodiny pred pôrodom kôli dýchaniu ako techniku mi už ukazovali viaceri na joge, ale či to fakt robim dobre to dýchanie do brucha to netušim. Skôr keď tak dýcham ma to námaha a ževraj ak viete dýchať na určity bod naozaj dobre tak predýchate bolesti a ja mam z pôrodu priznam sa strach. A okrem dýchania som chcela robiť aj niake predpôrodne cviky na jóge odporúča sa to vôbec pár týždňoc pred termínom? Myslíte, že to ma u mňa ešte význam? Myslela som, že by som to cvičila a spevnila sa par tyždňov pred pôrodom aj doma aj to dýchanie len neviem či to fakt robim dobre. A boli ma aj chrbat a trošku by som sa dala do pohybu po to nekonečnom odpočivani myslela som, že by to prospelo, ale neviem či to ešte ma vyznam či nie je už neskoro na jógu a dýchanie, diky moc za každu radu, sylwi,prosim odpiste ak mate skusenosti

etnicka
12. júl 2010

@sylwi23 s jogou v tehotenstve mam vynikajuce skusenosti, vrelo ju odporucam kazdej tehulke. Nie je neskoro, kazda hodina ci minuta cvicenia a meditacie ci relaxacie ma zmysel. Ak by si mala nejake konkretne otazky, napis mi pls do IP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre