Strihali vás pri pôrode?

kucerkaa
6. okt 2013

Ahojte sú tu aj mamičky ktoré nastrihli pri pôrode?je to nutné?ako dlho vás to po pôrode bolelo či už ste boli nastrihnuté alebo nie.ďakujem

jamimija
6. okt 2013

Ahoj, myslím že drvivú väčšinu mamičiek nastrihnú. Ja osobne poznám len jednu, ktorú nemuseli-keďže jej synček bol malinký-48cm a 2,80kg.
Ja som pri pôrode ani nevedela, kedy to urobili..keďže bolesti boli v plnom prúde, ani som si to nevšimla..Podľa mňa ani nie je hrozné to nastrihnutie - ako nepríjemnejšie je potom to šitie..Ale všetko sa dá vydržať 😀 Za ten malý voňavý uzlíček-vaše bábätko - to predsa stojí 😉

lenuska3011
6. okt 2013

Mna nastrihli pri oboch. pri prvom som o tom ani nevedela pri druhom ano ale nebolelo to je to len neprijemne. Bolelo to ked som isla na wc a o velkej potrebe ani nehovorim! Chodila som cikat az ked to bolo akutne 😵 Ale nemusis sa bat nieje to strasne 🙂

lulistek
6. okt 2013

Ahoj, ano ja som bola. oni Ti to vlastne oznamia, ak je to nutne, ako pri mne bolo. Robia to vtedy ked je riziko roztrhania.ja som mala velke sitie a asi 3 tyzdne som si nemohla sadnut - sili ma 3/4 hodinu. jazva po nastrihu tu stale je aj polroka po porode, VERIM ze sa niekedy vratim do normalneho stavu lebo je to take neprijemne, ale nutim sa cvivit kegelove cviky. toto bol moj prvy porod. urcite odporucam vyskusat preventivne cvicenia pred porodom, napr. AZ po porode som sa dozvedela ze existuej taky balonik co si das tam dole a nafukujes ho pomaly kazdy den az sa ti zvysi elasticita posvy, zeny si to velmi pochvaluju, vdaka tejto veci nemuseli byt nastrihnute. toto je vec, co ma velmi mrzi, ze som o nej nevedela skor

linda20111
6. okt 2013

Ahoj, dobra otazka 🙂 Ano, ja som mala nastrih(ten som vobec necitila lebo som mala obrovske bolesti inde), potom sitie bolelo najviac. Asi 3tyzdne po porode som nevedela sediet, potom casom sa to stale zlepsovalo a cca 4mesiace po porode uz to bolo uplne v pohode. Na otazku ci to je nutne neviem odpovedat, asi u kazdeho je to inak, u mna to asi nutne bolo pretoze som sa potrhala aj na druhej strane oproti nastrihu naboku aj vnutri, takze tak ci tak by som bola sita... Dolezite to bolo pre babatko aby sa dostalo lahsie von.

winona24
6. okt 2013

nastrihli ...a tesne vedľa ma i tak roztrhlo....šili ma dlho...mala 😵 som aj vnútorné stehy...nič príjemné...najviac to bolelo cca 2t ...potom to už bolo lepšie a lepšie ...po mesiaci som už poriadne ani nevedela že som to mala šité

miminka327
6. okt 2013

Mňa tiež nastrihli a syn bol celkom drobný ...2820g a 48cm 🙂 , ale nebolo to hrozné. Nastrihol ma pri kontrakcii takže nič som necítila a potom to zašívanie netrvalo dlho. Myslím,že vždy lepší nástrih,ako sa dotrhať 🙂 ... podľa mňa to vôbec nemôžeš porovnávať s nikým...u každého sa všetko inak hojí ! Ja som ráno rodila a večer som sa už sprchovala a sedela na pol rite a na druhý deň pohoda...aj chodenie,sedenie, hojenie...všetko 🙂 a jazvičku mám asi tak 7cm 🙂

iveta290
6. okt 2013

Tri krát som rodila a Nastrihli ma pri každom pôrode.Samotné nastrihnutie som necítila.To šitie potom áno.Ale to bolo nič 🙂 A najhoršie sa to hojilo po prvom pôrode.Strašné bolesti,ležať som nemohla,sedieť...a to nejaké 2 mesiace.nejaký zápal.Ale po ďalšom porode a po poslednom sa mi to zahojilo dosť rýchlo 🙂

patricia2006
6. okt 2013

Mňa nastríhli tiež,ale nie je to nič hrozné,oproti bolestiam. Lekár ma upozornil,že ma nastrihne,pociťovala som malé pichnutie,štipnutie.Zašitie vôbec nebudeš cítiť,dajú ti predtým injekciu. Sedieť som vedela na polovičke zadku tak týždeň a potom som už vôbec žiadne bolesti nemala. Na wc-ku najmä pri veľkej potrebe som mala trošku problémy,ale to časom ubúdli. Pre dieťa sa všetko dá vydržať!!! 🙂 Držím palce!! 😉

alicka1982
6. okt 2013

Ahoj, mna nenastrihli, rodila som v zahranici a vobec to nie je nutne! Hlavne sa neponahlaj do porodnice, a nech uz prides pekne otvorena a prirodzene to postupuje. Ja som nemala ani odtecenu vodu, len silneli kontrakcie - ale neboli pravidelne, a tak som isla, a prisla do porodnice uz som bola otvorena na pat cm (ked rodis je to 10 v drvivej vacsine, niekto uz 9). Porodnicka ma natierala neprestajne od zaciatku porodu pri vysetrovani na kolko som otvorena prirodnym cistym mandlovym olejom co som si doniesla - treba ho dostatok ca 4dcl - to mi velmi pomohlo pri porode a ked som isla tlacit ma natierala stale a aj potom co mi pri prvom zatlaceni praskla voda. Takze vrele odporucam!! Vobec ma ani nenastrihavali a ani nezasivali - nemali co vobec som sa nenatrhla, mala som asi 3 mini skrabance, na II. den som ani nevedela ze som rodila. To bol ale prirodny porod, trval 4 hod, bez epiduralu, a polku som presedela v teplej sprche. Podotykam ze to bol moj prvy porod a strasne som sa nastrihu bala a este viac zasivania. Neviem aka je na svk uroven spoluprace s poziadavkami rodicky, ale tu ta sami primaju k tomu abz si rodila natural bez epiduralu a pod. a odporucia ten olej doniest a fakt ho pouzivaju. Drzim palce!

janabanana
6. okt 2013

nastrihli ale ja som pomerne uzka a malá bola na mňa velká. bolelo ma asi 2 týždne pak som tak že cítila ale už sa dalo v pohode najhorší bol pre mňa asi 2hý deň po....

peta_petruska
6. okt 2013

nastrihli ma, nic hrozne to nie, to zasivanie je trosku neprijemne
ja sa vobec nepamatam, ze by som mala problem s hojenim, myslim, ze nejako specialne to nebolelo

evatko
6. okt 2013

Urcite to nutne nie- prvy porod ma nastihli, ako vsetci pisu- nebolel nastrih , ale sitie a po siti, kym sa jazva ako tak zahoji. Stihli na rutinnom mietse- nemohla som sediet, stipalo to, boleleo. Babo malo 3600g. Pri druhom ma nenastrihli- malilinko som sa roztrhla a uz dve hodkypo porode som sedela, cikala, vseto absolutne be problemov, bez bolesti. Bol to uzasny pocit. Vedla mn ale lezala pani zo zahrani ia- nevedela tlacit, mala 24stehov- nevedela sa pohnut na posteli- pomahali sme jej so starostlivostou o male.

lubina
6. okt 2013

Prvu dceru som rodila v zahranici a nestrihali ma, ale natrhla som sa aj tak.....museli ma zosivat. Druhu dceru som rodila tu na Slovensku, nemohla som ju vytlacit, bola prilis velka, tak som prosila nech ma nastrihu a Dr. sa smial, ze to este nepocul, aby ho niektora zena prosila, ze nastrihnut, ze prosia nestrihat....ale nenastrihli ma, roztrhla som sa ☹ , ale zasili a zahojilo sa rychlo.....

kubinca
6. okt 2013

pri prvej nastrih aj pothanie, to sitie bolo horsie ako cely porod, babo malo 2900g a 51cm.... pri druhom ziadne potrhanie ani nastrihnutie, nikto ma nicim nenatieral ani nemasiroval hradzu pocas porodu, babo malo 4350g a 56 cm, cvicila som s epi-nom, to je ten balonik co tu uz baby spominali, ten pocit po porode a moznost pohybu bol neporovnatelny s prvym porodom.... 😉

micuchova
6. okt 2013

Mna nastrihli, malu mi tahali vakuovou pumpou takze to asi bolo nutne, sili ma asi 15 min a nebolo to take strasne, ako som cakala. Sediet sa dalo cca 3-4 tyzdne potom. Poznam babu ktoru nenastrihli a roztrhla sa az po konecnik, asi nic prijemne, takze je to velmi individualne

kokorunecka
6. okt 2013

Nastrihli ma a na druhý deň som už v pohode sedela.

kalifa28
6. okt 2013

mne je do plaču, ked si toto čítam... a prave kvoli tomuto jedinému jednemu dovodu som štastná preštastná, že moje tri dcery prišli na svet cisarskym rezom... ja osobne by som žiadnemu porodnikovi nikdy nedovolila, aby vobec chytil pri porode nožnice do ruky (okrem toho, že prestrihne pup. šnuru 🙂 )

katka1981
6. okt 2013

nestrihali ani nesili. Zavisi to od gynekologa, od velkosti babatka, genetiky - tiez som sa narodila bez nastrihu, cvicila som epinom....

adula3334
6. okt 2013

Mna nastrihli dva krat-nic som necitila,ani sitie potom.hojilo sa to rychlo a dobre-nic som nepouzivala specialne,len som sa 3-5x za den sprchovala.taka najvacsia bolest trvala tak tyzden-potom uz bolo dobre.moj nazor-radsej nastrihnut ako sa potrhat

nasta197
6. okt 2013

Ahoj pri prvom ma nastrihli.. ani som to necitila ked to strihal... :P ale rana ma potom bolela par dni ale citlive som to mala dlchsie.. pri druhom teraz ma nenastrihol a natrhlo ma.. je to hrozne .. preslo 7 tíždnou akože nebolelo ma to ale po čas sexu ma natrhlo 2x a stoho sme mali sex 2 krat...takze je to tam asi dake oslabene.. si myslim

alaniska
6. okt 2013

necitila som ani nastrihnutie ani sitie,po 4 dnoch som v pohode sedela.jazvu som niekedy citila pri podrepe,ale nie dlho,nebola to bolest

lienka1601
6. okt 2013

no myslim ze nastrih je oproti cisarskemu med lizat...kolko sa ti hojila rana pocisarskom? sestru jazva boli pri kazdej zmene pocasia ja som po nastrihu a siti sedela hned rano rodila som vecer.. bez problemov aj na toaletu vsetko... zalezi aky mas prah bolesti.. takze kazdy je iny.. tak ako kazdy porod je iny a kazde dietatko je ine.. 🙂

lejlla
6. okt 2013

Nastrihli ma pri oboch porodoch.samotny nastrih nebolel ale sitie dost...no a pri prvom porode som si nemohla sadnut cca 2-3 tyzdne a druhy bol lepsi asi tyzden aj nieco a v pohode...

exupery
6. okt 2013

Pri prvom ano,pri druhom nie,ale natrhla som sa malinko-som po porode 5dni a v pohode uz sedim 🙂

standu
6. okt 2013

Nestrihali ma ani pri jednom porode. 3170g a 3580g. 2 a 4 povrchove stehy 🙂

gooobi
6. okt 2013

Nie nestrihali, cvicila som s epinom, prisla som do porodnice uz rovno na porod, nenatrhla som sa, hned po porode som mohla sediet. Nastrih je velmy oblubeny sposob mrzacenia zien v slovenskych porodniciach. Vykonava sa rutinne aj v pripadoch kde vobec nie je potrebny. Proste tak sa to ucia na skolach a strihaju hlava nehlava 😀

lenocka24
6. okt 2013

Radšej nastrihnúť ako roztrhnúť.Mňa dr nestihla dostatočne nastrihnúť tak som sa dotrhala:( malá bola dosť veľká 3780GR)Šitie ani nebolelo len to bolo dosť nepríjemné nakoľko ma šila aj z vnútra.Hojenie trvalo dosť dlho a aj keď som 3 mesiace po pôrode sexík stále bolí:(

nika1288
6. okt 2013

Ako vas tu tak citam, asi sa zacinam bat druheho porodu 😨 prvy bol zazitok..mala som dohodnuteho lekara, ten je zasadne proti nastrihnutiu..samozrejme, pokial to nie je nutne..necvivila som ziadne cviky a dve hodky po porode som sedela, chodila a cikala bez problemov a bolesti..

zdenka270921
6. okt 2013

Ano, nastrihli, ale netusim kedy..cize to sa asi v tych bolestiach ani neda vnimat, ale to sitie (3/4hodinu), to som myslela, ze osediviem..asi najhorsieho zo vsetkeho.. No a hojilo sa to asi presne tych 6 tyzdnov, pričom prve 2 tyzdne som skoro vobec nevedela sediet.. V podstate by som asi po porode bola uplne fit, nebyt tej jazvy po siti..

rebeka7501
6. okt 2013

Ja som mala nástrih, jazvu mám minimálnu, po pôrode som si na druhý deň sadla. Záleží na organizme a samozrejme na tom, ktorý šije.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre