Strava pred sekciou

mamulik10
20. dec 2022

Ahojte mamičky mam termín na sekciu o par dni. Povedali mi ze nemozem jest 6 hodin pred operáciou. Som trochu vystresovana z toho ze co ak by ma chytil porod teraz a ja som nájdená? 🙈 Operujú aj napriek tomu? Zaujima ma ešte ci ste niektorá mamička mali vzdialenú porodnicu 116km lebo cestujem z jedného štátu do druhého a a cesta trvá vzdy 1hod 40min ci ste to v pohode zvládli. Ďakujem za názory rady upokojenie. 🙈💜

viestta
20. dec 2022

Pri akútnej operácii to neriešia, ale lepšie je ak pacient na plánovanú operáciu ide pripravený, teda aj s prázdnym žalúdkom.

nika11103
20. dec 2022

Ahoj , ja som mala akútnu sekciu ale naozaj taku akútnu že mi nestihli podať ani klystir jednoducho okamžite na sálu najedena nenajedena . Je to lepšie však byt pripravená a naozaj dodržať nejaké tie odporúčania lekárov pre to, aby ti neprišlo zle alebo neprišlo k nejakej “nehode”. Ja som bola paradoxne najviav z toho v strese že idem bez klistyru nech sa im tam nepotototo … ale najdôležitejšie je samozrejme zdravie mamičky a bábätka tak držím palce nech to máte čoskoro za sebou ❤️

euka210
20. dec 2022

@mamulik10 neje sa preto, aby bol prazdny zaludok a na creva daju klystir. Ja som bola pred sekciou stale v nemocnici uz den predtym.
Ked je akutna, tak je akutna a vtedy travenie nemaju cas riesit. Planovana byva cca 10d pred TP prave preto, aby sa nespustil porod skor.

strapec
20. dec 2022

@mamulik10 tu pri nejedenim nejde o “nehodu”, ale ak by museli pri komplikáciách napríklad intubovať, tak taký zemiak v dýchacej hadici “nepoteší” a je to hlavne nebezpečne - takže keď sa da nejesť, nejedz, akútna je akútna to nenaplanjes

kikulienkadd
20. dec 2022

Ahoj,mala som plánovanú sekciu,naposledy som jedla večeru, od polnoci som nemala ani nič piť, operácia bola ráno o 8:00. Bála som sa hlavne toho smädu, ale tým,že som v noci spala mi to neprišlo nezvládnuteľné. Keďže som mala 3 sekcie, (prvé 2 neplánované), môj trik bol: keď nemôžem piť, aspoň som si vyplachovala ústa vodou a dosť mi to pomohlo. Hlad sa dá zvládnuť bez problémov. Fakt som mala iné starosti...
Na tvojom mieste by som jedla asi najviac do "polosýta" a ak sa začneš cítiť nejako inak ako zvyčajne, radšej už nejedz. Držím ti palce, nech všetko dobre dopadne 🍀 hlavne cesty bez poľadovice 🙏

mimi3008
21. dec 2022

Cielom nejedenia je, aby v pripade nutnosti celkovej anestezy nenastali komplikacie, napr. zvracanie zaludocneho obsahu s jeho naslednou aspiraciou do pluc...a pausalne podavanie klystiru je uz obsolentne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre