Strach z pôrodu

2. aug 2024

Ahojte. Môj pôrod sa veľmi rýchlo blíži a ja som čím ďalej tým viac v strese. Bude to prvé bábätko takze o to viac. Som dosť nízka a šírku panvy mám posledné číslo 18, gyn mi povedal že aj menšie ženy rodia prirodzene no ja uz posledné dni chcem mat sekciu viem že to nieje žiadna vyhrá ale ja naozaj strašne zle znášam akúkoľvek bolesť, ja neviem či som taká precitlivena na všetko ale aj pri odbere krvi má to boli a to nehovorím o tom že som raz aj z veľkej bolesti odpadla….neviem si predstaviť ako ja možem rodiť prirodzene keď som uplna padavka v tomto…. Ste tu niektoré natom podobne a zvládli ste to?

pribinak
2. aug 2024

Nad epidurálkou neuvazujes?

sashka22
2. aug 2024

Bojíš sa bolesti ale radšej pôjdeš pod nôž na operáciu? Tvoje telo si poradí. Pri prvom som sa presvedčila, že to nie je ani tak bolesť ako TLAK. Už sa viac pôrodov nebojím, čaká ma tretí. Ale pri odbere krvi som pokakana aj za ušami a tiež odpadávam, ani bolesť nemusí byť. Som presvedčená, že to zvládneš!

nika23t
2. aug 2024

Juuuj, ak máš strach z bolesti, tak sekciu radšej vypust z hlavy a dúfaj v PRIRODZENÝ pôrod. Sekcia je pre ženy, ktoré na to majú skutočný dôvod, a to strach určite nie je. Neboj sa, pôrod nebude trvať večne, tých pár chvíľ (nebudem písať o hodinách alebo minútach, lebo to záleží od rodičky, ako to vníma-pre mňa to boli minúty) vydržíš a dáš to parádne. Aj ja som útla, stihla a porodila som bez problémov. Strach veľmi paralizuje. Sústred sa na chvíle, ktoré Ta čakajú po pôrode. Aj tak je pôrod len začiatok. Držím Ti palce, veľa sil a zdravia 🍀

adeladulova
2. aug 2024

Ver ze prirodzený pôrod je to co naozaj chceš. Ja som po pôrode o hodinu a pol sedela na zadku v tureckom sede, lustila krížovku a dívala sa na ty chudery ženy ako trpeli že ledva chodia, ako múmie. A to nehovoriac o tom, že ak sa niečo zvrtne po OP. s jazvou, joj to nie, to nechceš...
Predstav si bolest aktuálnu, trvajúcu jeden den, a predstav si stav, ktorý by trval tyzden/ mesiac.

Dáš to. Každá z nás dala. Ja som mala strach, a keď to prišlo, zvládla som to, bez epi, bez nastrihu, a ďakujem doktorovi, že o ničom z toho ani neuvažoval

jaskolka
3. aug 2024

A ty si myslíš, ze po sekcii nebudeš mať bolesti? Nie je to, ze prídeš vyrezu dieťa a ty vyskočís a hotovo. Sekcia je veľká brušna operácia, jedna z najväčších by som aj povedala, reze sa veľa vrstiev a robí sa na záchranu života a zdravia dieťaťa ci matky. A má riziká, nieje to hop šup sranda.
Také tie "somariny" , ze bojím sa bolesti a chcem len preto sekciu, by som normálne zakázala. Žiadnu inú operáciu si človek dobrovoľne nechce dať a toto, kde sa reze pol brucha, uz je v pohode? 🙈Je teraz kopec spôsobov, ako tlmiť bolesť, aj ta epiduralka.Takze sa ukludni, pouvazuj nad epiduralkou a ber to, ze pôrod síce aktuálne boli, ale sekcia boli XY krát viac potom

tinatitti
3. aug 2024

@jaskolka veľká pravda. Ja mam za sebou dve sekcie a boli to dosť dlho. Tesne po pôrode boli každé menšie zakaslanie. Rana sa hojí pomerne dlho. Niekedy aj 2 týždne, možno 3. Celý ten čas ta boli,keď dvíhať dieta a tak. Mňa rana bolieva aj teraz, 5 rokov po sekcii. Keď prudko zakaslem. Zrejme ide o vnútorné zrasty po sekcii. Takže určite radšej prirodzený pôrod. Držím palce, zvládneš to.

athena27
3. aug 2024

strach ku tomu patrí, o to viac keď si prvorodička. Tiež som mala také pocity, ale keď to už bolo blízko posledný mesiac, už som sa tak nebála možno tým, že som sa na to pripravovala a mala som v hlave len to, že to dobre dopadne a že chcem mať už dcérku v náručí. A o tej krvi och, mne mali vždy problém zobrať a bežne som odpadávala keď mi brali krv, no v tehotenstve ani raz, tam som sa dáko psychicky inak nastavila, že kvôli čomu to robím, že je to dôležité atď. Zvládneš to, z pohľadu bolesti je lepšie rodiť prirodzene ako cítiť bolesť ešte ďalšie dni, týždne.. Tiež som po pôrode na druhý deň sedela v tureckom sede a nič ma nebolelo. držím palce

cali2016
3. aug 2024

Bola som na tom podobne.Vacsinou ak si zazmluvnis pôrodníka, dá sa s ním dohodnúť na sekcii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre