Sterilizácia pri 3. sekcii za 200 eur

marissenka
27. máj 2015

baby chcem sa popytat,ktore ste si to dali spravit nedavno pri sekcii platili ste nieco?mne dnes bolo povedane,ze zdravotne dovody uz nehraju rolu,a plati sa 200e...cakame 3-tie,mam dost problemy ,takze na dalsie si uz vobec netrufam...zda sa mi tato suma dost prehnana,nakolko budem tak ci tak na sale,a ide len o 5minutovy zakrok,(ako mi to sam dr.povedal)ked ma budu mat otvorenu...a platit 200!??bola som v tom,ze pri tretom to robia zadarmo...dakujem,za kazdu odpoved.

liz_lemon
27. máj 2015

@marissenka mojej znamej to neurobili zadarmo ani po 5. dietati

nice202
27. máj 2015

to si pocula od niekoho, ze zadarmo? - alebo to mas overene a od teba len pytaju? Ja tiez poznam jednu, ktora si za to platila po tretej sekcii....

mawka
27. máj 2015

@nice202 kedysi to bolo, ze po 3. zadarmo, ale uz sa to zmenilo, uz plati kazda bez rozdielu. a ceny su vsade ine. mne ponukali za 330 e, tiez nie malo 😒 ale aj tak si myslim, ze to je fajn riesenie, ked deti mam, nemladnem, hak do seba uz odmietam pchat a vnutromaternicove nechcem. ale sak bolo mi velmi "ludsky" povedane, ze aaale sak to mate uz jedno, ci pojdete na upt alebo sterilizaciu, sak to stoji rovnako. kks, ohromny pristup, co? 😠
@marissenka

hameeda
27. máj 2015

@marissenka : no ja mám 5 sekcií a sterilizáciu nemám a ani nechcem, ani deťi už nechcem, zdravotne som síce na tom veľmi dobre ale už som rada že deti vyrástli z plienok, atď. Tak si nedaj urobiť keď nechceš, veď chrániť sa dá rôznymi spôsobmi

nice202
27. máj 2015

@mawka ja ani neviem, ze bolo zadarmo. Vidis, vsetko spoplatnia...akoze hrozne.

ewelinna
27. máj 2015

Co ja viem, vsetko zalezi od dohody s Tvojim osetrujucim lekarom, u ktoreho si musis podat ziadost- min. 2mesiace pred porodom- sekciou, on musi posudit zdr.rizika, pripadneho dalsieho tehotenstva a porodu-sekcie...pripadne sa aj vopred dohodnut s operaterom-ALE! Musi mat v dokumentacii podpisanu ziadost o sterilizaciu, ako som pisala tie 2mesiace vopred...nakolko je to nezvratny, alebo takmer nezvratny zasah 😎 a nikto si nedovoli to urobit len tak bez toho dokumentu, vid.nedavna minulost- sterilizacia zien nasho etnika a nasledne zaloby proti lekarom....

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dionyzka
27. máj 2015

@marissenka ... ja Ti teda neviem, ci to fakt nezalezi od lekara a co napise ako dovod. Ja osobne som velky odporca sterilizacii, ale podla nedavneho info - po 2. i 3. cisarskom reze, ak zena s tym suhlasi, sa sterilizacia robi zdarma - to bolo vyjadrenie lekara Bratislava Ruzinov z januara 2015.
I ked mas napriklad problemy so spinalkou, tak davaju zdarma i epiduralku - ak lekar napise, ze spinalku dostat uz nemozes zo zdravotneho hladiska.
... ako vidis, kazda nemocnica asi inak.

mirkami7
27. máj 2015

ja som rodla v 2013,svojho tretieho synka,tiež tretia sekcia a platila som 100e,výšku poplatku si vraj stanovuje nemocnica,ked som rodila druhého to bolo v 2010,tak mi sterilizáciu ešte lekár ponúkal zdarma

marissenka
autor
27. máj 2015

@liz_lemon
@nice202
@mawka
@hameeda
@ewelinna
@alenah31
@mirkami7 praveze ja si ju chcem dat spravit,mam dost velke problemy s krcovymi zilami.dnes som bola v pn v nemocke sa na tom dohodnut,a nerobia tam s tym neake caviky,ze mesiac ci dva pred porodom..tak reku fajn.no a nakoniec zadre,ze ale uz sa to spoplatnuje 200e...ze niekedy sa to robilo po 4sc,potom po 3 zadarmo...ale teraz,ze to poistovne nechu preplatat.no..a volala som do vzp,tam mi tvrdili,ze to preplacaju ,pokial je to indikovane zo zdrav.dovodov...len netusim co k tomu treba,a taktiez neviem ci si za to neuctuje aj nemocnica.ale si zoberte,ze to su ake nehorazne prachy,ked uz ta zena lezi pri sc na stole a urobia len dva uzliky...
@mawka inak otras toto co ti povedali...

sama83
27. máj 2015

ja tiez tak niak v podobne po 2sekcii som to mohla mat zadramo rok 2011 a po 3sekcii to uz spoplatnili a cchceli vyse 400€

mirkami7
27. máj 2015

@marissenka ano je to riadna suma,aj ja som bola prekvapená,ked mi povedali,že 100e,bola som v tom že sa nebude doplácať,ked mi to pri druhom ponúkali zadarmo.Aj ja som už chcela,tiež už by som sa štvrtého tehotenstva bála,kedže sme tiež už mali troška problémy,aj cítim že to moje brucho je už dosť oslabene,ja som ale tú žiadosť musela mať odovzdanú do toho termínu ako tu bolo spomenuté,môj gynekológ ma na to upozorňoval,aby som to neprešvihla,lebo že potom by mi to nemuseli urobiť,lebo myslím že to je dané zo zákona

viera77
27. máj 2015

nedavno v Nitre, 2x sekcia zo zdravotnych dovodov, sterilizacia na odporucenie gynekologa, poplatok 170eur, bez zdravotnych dovodov na vlastnu ziadost aj mimo sekcie je poplatok 250 eur.

lubomira1965
27. máj 2015

u nas v čadci ked mas tretiu sekciu urobia ti sterilizaciu zadarmo, vobec to nikto neriesi

bibina32
27. máj 2015

V Ziline v roku 2010 mi sterilizaciu robili zadarmo, este sa ma sam gynekolog pytal , ze ak by som mala 2 sekciu ci chcem sterilizaciu, len som si musela napisať ziadosť 2 mesiace pred porodom, ktoru mi potom schvalili . Ale neviem ako je to teraz.

kibuk
27. máj 2015

Ja som po troch sekciach,pri poslednej som podstupila sterilizaciu 2010 zo zdrav.dovodou a som vtedy doplacala okolo 30-40€

marissenka
autor
27. máj 2015

@lubomira1965 asi pojdem do cadce rodit :D

emminka1
27. máj 2015

@marissenka Ja som mala druhú sekciu v r.2011 a pán primár mi sám navrhol či nechcem sterilizáciu. Vraj po dvoch sekciách mám na to nárok zadara. Rodila som u nás v Žiari.

lubomira1965
27. máj 2015

ano vypises ziadost pred porodom a pri tretej sekcii ti urobia sterilizaciu zadarmo

dadulka256
28. máj 2015

najzodpovednejšie ti odpovie gynekolog na stránke www.poradnagynekologa.sk

palculienka123
28. máj 2015

záleží asi v ktorej nemocnici rodíš. Ja som mala tretiu sekciu pred troma mesiacmi a sterilizáciu som mala zadarmo

marissenka
autor
28. máj 2015

@palculienka123 a kde si prosim ta rodila?mala si to zo zdravotnych dovodov?

kristinkahugo
28. máj 2015

A prečo nejde manzel na zákrok? Ved si si vytrpela uz dosť pri pôrodoch. U chlapov je to jednoduchšie .

marissenka
autor
28. máj 2015

@kristinkahugo ved spravia mi to pri sekcii.o cca 5 min dlhsie to len trva.

womankc
28. máj 2015

@kristinkahugo no a okrem toho im sa to robí ambulante trvá to tak 10 minút a je to tuším vratná záležitosť , kdežto u ženy sa to robí operatívne , je to oveľa väčší zásah a na 99% je nezvratný , no ale to žiadny chlap s tým nesúhlasí dobrovoľne, to sa im siaha na mužský poklad , ja som to tiež môjmu mužovi navrhovala a teda nebol moc nadšený, v zásade neprotestoval ,ale nebol s tým stotožnený, tak mu ešte dám trošku času 😉 🙂

kristinkahugo
28. máj 2015

Hej hej ovládam postup nakolko som medicinsky vzdelaná, ale ja iba ze nech si aj muž co to odtrpi , lebo oni su oslobodení od všetkého zlého.😁😁

marissenka
autor
28. máj 2015

@womankc keby nejdem na sc,tak by som to mm tiez navrhla,..ale ked budem na stole,tak neni o com.

kristinkahugo
28. máj 2015

Ale ved jasne. Je to tvoje rozhodnutie. Ale tiez viem ze sa za to platí. Držím palce😄

marissenka
autor
28. máj 2015

@kristinkahugo len ma zaraza to,ze mam platit rovnako ako tie co im to nerobia pri sc,..

womankc
28. máj 2015

@marissenka no posledne mi to navrhovali pri treťom , že škoda , že som si nedala žiadosť , že by mi to urobili zadarmo,ale vtedy som s tým nebola stotožnená. A neskôr som sa pýtala , tak , že po 40 to robia bezplatne............ ale ako to je teraz , či to tak aj platí ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre