Sterelizácia pri sekcii v Brezne

werciatko04
2. dec 2017

Zdravimbaby je tu niektora, kt rodila v nemocnici v Brezne ako je to zo sterelizaciou pri 2 sekcii . Na kolko mi to bolo odporucene od gynekologa ze mam nad tym pouvazovat ..... samozrejme ze mi to ako si vypadlo a jemu tak tiez .... a teraz ked sa mi to blizi ma to zaujima na kolko mam planovanu sekciu uz o 4 dni mam mnoho otazok okolo toho ci sa zato plati a kolko ? A ci to treba mat aj zapisane v tehotenskom preukaze alebo nie ? A ci su stym PO nejake komplikacie ? Dakujem za odpoved .

lindusss2016
2. dec 2017

@werciatko04
Ahoj, uz s tym nic nezmozes. Sterilizaciu musis podpisat minimalne mesiac dopredu suhlas. To ti mal tvoj gynekolog dat papier na vyplnenie a odniest to do porodnice, kde ti to mali robit. Teraz je uz naozaj neskoro, osud rozhodol za teba.
Ja som sa nedavno o tom informovala u mojej, lebo ma tiez caka druha sekcia a vravela, ze pri porode by ma to vyslo okolo 30€ a je to max dve minuty navyse, ked si uz otvorena. Kdezto ako samostatny zakrok okolo 300€, plus samozrejme rizika ako ze ta musia zas uspavat a zas dalsia rana (aj ked potom sa to uz asi robi laparoskopicky, nie som si ista). Ceny ber ako orientacne, ja som sa pytala na konkretne porodnicu v Komarne.

werciatko04
autor
2. dec 2017

@lindusss2016 diky za info no je to veru tk rozhodnute je uz za mna !!!! A asi ma stoho porazi veru ! Ze som na to skor nepomyslela no bohuzial ani ma to nenapadlo myslela som ze je to bezne a staci to riesit pred a ziadne ziadosti a podobne hluposti Nechapem naco ..... !

lindusss2016
2. dec 2017

@werciatko04
Na toto ta mal upozornit tvoj gynekolog, ked ti uz odporucil tu sterilku. Mne to povedala ako prve a to som sa jej pytala tak 3 m pred planovanou sekciou. Hned mi vysvetlila, ze to musi byt v nemocke ten papier a ze ked chcem naozaj, tak je lepsie co najskor, keby sa mi.nahodou spustil porod predcasne. Ja som to este tiez nepodpisala a vobec nvm, ci to mam spravit 😕 mozem sa spytat, kolko mas rokov? A kvoli comu ti to navrhol? Mala si v tehu nejake problemy?

werciatko04
autor
2. dec 2017

@lindusss2016 no veru mohol no .... nahnevana som ! Mam 27 rokov . A navrhol mi to len tak sa zmienil o tom ze ak uvazujem o sterilizacii mam si to rozmysliet do buducej poradne .... inak nic na kolko mi zacali komplikacie tvrdnutie brucha a hrozil predcasny porod tak som ostala na liekoch nohy hore a klud co najmenej sa hybat ! A pokial viem 2 sekcie su tak dost dostacujuce na organizmus ja uz by som 3 neriskovala je to uz risk

lindusss2016
2. dec 2017

@werciatko04
No prave, ja si tiez myslim, ze dve su az az. Ale vravim si, ze mozno to tak citim len teraz, ze mam dve po sebe v kratkom case, ale zas o par rokov uz budem stara na porod. No nvm, asi to predsalen podpisem. Aked tak si do porodu rozmyslim

werciatko04
autor
2. dec 2017

@lindusss2016 ved ano Musis si to dobre rozmysliet veru a vpoho este mas CAS ! No ja mam po 5,5 Roku druhu sekciu ale aj tak som presvedcena o tom ze ak to je dost uz tie 2 ved je to nie hocijaka operacia a je to brucho !
A Mozno to vyznie blbo ale mne uplne stacia 2 deticky ako som Chcela 3 je uz namna vela a viac mi pride uz nezodpovedne v dnesnej dobe pre obycajneho cloveka .

lindusss2016
2. dec 2017

@werciatko04
Moja prva veta po sekcii bola: Uz nikdy viac 😝
Ale tak poadrilo sa, budem rada za surodenca pre malu, ale tiez si myslim, ze mi to staci. Od zaciatku tehu mam paniku z porodu😕

werciatko04
autor
3. dec 2017

@lindusss2016 myslim, ze ja som az tak to nehovorila ale proste nam ako si s muzom stacilo jednos ...a neskor ze ak nahodou aj druhe tak sme to neriesili a po 4 rokoch sa nam podarilo ....prvy moment bol SOK 😊 ale potom uz vpohode ! A ja som tiez mala cele tehotenstvo paniku ako budem rpdoit na prirodzeny porod som nechcela ani len pomysliet . A musela som tiez cakat az do poslednej chvile do teraz a teraz ked uz viem ze to bude sekcia zas sa bojim .....

lindusss2016
3. dec 2017

@werciatko04
Ja som zas radsej chcela prirodzene, ale od zaciatku mi dr akosi podsuvala, ze sa mam pripravit na sekciu. Teraz uz by mi bolo jedno, uz sa bojim oboch 😀

werciatko04
autor
3. dec 2017

@lindusss2016 no asi tak presne aj ja sa bojim oboch ! A maly Ste celkovu anestezu ci spinal ? Mne odporucili spinal ked ze je planovany dopredu ale som odmietla bojim sa tej injekcie ....medzi stavce 😱

lindusss2016
3. dec 2017

Mala som celkovu, ja som isla akutne a spinal sa im nepodarilo pichnut.. vraj ak to pichnu dobre, neboli to. Mne to pichali zle, lebo som sa nevedela uvolnit, ale aj tak to nebolo az take hrozne, ako zobudenie sa po celkovej. Ja volim urcite spinal. Mne z celkovej bolo strasne zle a prva spomienka na porod, ze som sa pogrcala a potom som sa x hodin nemohla ani len pohnut. Takze dufam, ze tentokrat sa spinal podari.

werciatko04
autor
3. dec 2017

@lindusss2016 no ja si to moc zas nepamatam len ze som s pytala na maleho donoesli mi ukazat dali nieco od bolesti a x infuzii a krv a spala som dalej najhorsie to vstavanie bolo pfuuuuuuu no ved uz ma len 2 dni ....... 😱😱😱😱😱😱😱😨😨😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre