Srandy pred pôrodom

effy777
29. jan 2022

Ahojte
Rada by som sa spýtala na vaše skúsenosti napr s masážou hrádze ( mám od weledy) či ste praktikovali masáž od 34 ty alebo neskôr? Takže aniball a v rámci toho aj kombinácia oboch. Samozrejme plus ľanové semienka a čaj z malinovnika.
Ďakujem 🙌

diamond007
29. jan 2022

@effy777 ake by si chcela skúsenosti? Doporučujem všetko čo si napísala, máš o Tom nejaké info už tak zbytočne si to tu budeš utvrdzovat

alienkami
29. jan 2022

To všetko je super. Funguje to. Len nezabudni dr., ktorý/á povedie pôrod o tom povedať. Aby neurobil/a rutinné nastrihnutie hrádze. Ja som to tak mala pri prvom pôrode. Spamätala som sa až keď ma nastrihla. Že "nestrihajte, ja mám nacvičené!" 😅 Pri druhom som už dopredu hlásila, že mám nacvičené. Prvý pôrod malý "rutinný" nástrih a 1-2 stehy (to šitie ma bolelo viac ako strihanie) a druhý pôrod bez mikrotrhlinky úplne v pohode.

effy777
autor
29. jan 2022

@diamond007 ďakujem ti za tvoju odpoveď, bola extrémne pozitovna 😃 išlo len o zvedavosť voči iným mamičkám 🙂

effy777
autor
29. jan 2022

@alienkami dobrá rada nezabudnúť to aj spomenúť 😃 ale ževraj sa to dá zahrnúť do nejakých teda zbeznych prianí pred pôrodom teda samozrejme ak ich akceptuje pôrodnica. Mne išlo len o menšiu obavu či dajme tomu masážou hrádze nenastartujem skôr pôrod, či počkám ešte má 36 ty. Aktuálne som 34 tt

es2021
29. jan 2022

@effy777 za aniball ma velmi chvalila aj porodnicka, urcite odporucam 🙂

alienkami
29. jan 2022

@effy777 masážou určite nie a ak budeš cvičiť s balónikom, tak začínaš malým obvodom, to by malo byť tiež OK. Myslím si, že je lepšie si to rozdeliť na dlhšie obdobie, hoci 2-3 dni budeš cvičiť rovnaký obvod, ako sa plašiť týždeň pred pôrodom a pridávať zo dňa na deň po 2-3cm len aby si sa dostala na tie "správne" čísla. Ono vlastne nejde ani tak o to, aký veľký balónik vytlačíš, ale o techniku tlačenia.

janba
29. jan 2022

Ja som si raz masirovala hradzu, bola som presne 37+6tt, na druhy den som porodila 😅

alienkami
29. jan 2022

@janba Sranda. Ja som začínala s cvičením v oboch prípadoch okolo 36. tt a prenášala som 5-6 dní obe dievčatá. Prvý pôrod mi museli vyvolať a druhý sa spustil po zavedení estrogénovej tabletky
Je to veľmi individuálne.

janba
29. jan 2022

@alienkami to ale bola podla mna len nahoda 😃 lebo ja ani neviem, ci som to robila spravne 😃

alienkami
29. jan 2022

@janba niekedy sa stačí prejsť po schodoch a spustí to pôrod.

sense
29. jan 2022

Ja som si masirovala hrádzu ale neviem presne kedy som začala, na strih som nemala, síce som sa natrhla, situé bolo na 1 steh

kkovacovak
29. jan 2022

@effy777 ja som masirovala hrádzu, cvičila s aniballom (dostala som sa na 32cm), pila malinik, alchemilku, jedla dalte...dieťa 4kg, prvorodička, na 2 zatlačenia, bez akéhokoľvek poranenia. Hodinu po pôrode som sedela v tureckom sede 😄 Všetci v šoku a pôrodník ma ešte aj pochválil že toto dlho nevidel. Takže za mňa super...ale či to bolo kvôli týmto opatreniam sa asi nikdy nedozvieme. Každopádne s aniballom cvičiť inak ako píšu v návode. Ja som ku koncku cvičila aj viac ako hodinu a cvičila som zo začiatku skoro každý deň. Ku koncu už len každý druhý a raz som pri ňom krvacala tak som vynechala 2 dni. Začala som cvičiť od 36tt a teda až keď mi to povolila moja gynekologička. Čaje som pila od 34tt

domireb
30. jan 2022

@effy777 neviem, za mňa to je také diskutabilné. Všetko som robila, masáž, aniball, čaj, narodila sa mi 3050, aj tak ma museli nastrihnúť a zošívať pol hodiny. Ale myslím, že vďaka aniballu som aspoň vedela, ako tlačiť, dýchať, aký to bude asi pocit. Dr.ma pri šití zvnútra nevedela poriadne chytiť, lebo že "taká hladká pošva", myslím, že sme ju poriadne premasírovali (mňa vždy masíroval manžel)

domireb
30. jan 2022

@alienkami všetko som robila, všetko, všetko čo existuje... Každý deň schody, prechádzky,čaj, chilli, sex, teplá voda, nohy do lavóra, fitlopta, jeminé aj víno som už raz vypila, proste prckatá nechcela von, vyvolávali ma v 42tt, aj to liezla von 24 hod. 😐

alienkami
30. jan 2022

@domireb viem si predstaviť, moja na 6. deň po termíne, po vyvolávačke začala cúvať... Nechcela ísť ani za svet von 😂

katherine12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre