Som v 40. týždni. Môžem porodiť v termíne?

malamonika
28. mar 2014

termín mám za 5 dní a nemám zatiaľ žiadne pocity že by sa to blížilo som prvorodička a neviem čo očakávať na poslednom sone mi doktorka napísala PPH A+ AU/RI-0,62 v norme ale netuším čo to znamená doktorka povedala že je všetko v poriadku a že mám hrdlo skrátene tak by som chcela vedieť či s tím ma niekto skúsenosti za odpovede vopred dakujem 🙂

typa
28. mar 2014

coby si nemohla,aj dnes mozes 😀 😀

miriama11
28. mar 2014

ahoj ja som zacala mat kontrakcie presne v den terminu ale porodila som aj tak az o 2 dni a 5 hodin :o)a pred tym som sa citila ze este sa dlho nic nebude konat a si myslim ze ked ti povedali ze uz mas skratene hrdlo tak sa bude uz pomali roztahovat .tak vela stastia ti prajem nech to mas rychlo za sebou

zita19
28. mar 2014

Ked bude drobec pripraveny vypyta sa von. Keby sa mu veeelmi nechcelo, tak mu pomozu aby sa pobral, lebo vonku ho uz cakaju 😉

rencakm
28. mar 2014

Skrátené hrdlo je údaj, že sa krček maternice pomaly chystá na pôrod. Prvá doba pôrodná začína začiatkom pravidelných kontrakcií. Tie majú za následok, že hrdlo(krček) maternice (spodná časť maternice, ktorá je po celú dobu fyziologického tehotenstva pevne uzavretá a ktorá ústi do pošvy) sa začne skracovať. Akonáhle je hrdlo(krček) celkom skrátené, vzniknutému útvaru sa hovorí bránka. Tá sa potom začne otvárať. Pevne uzavretá bránka je 0 cm. Aby žena mohla začať tlačiť, musí sa bránka otvoriť na 10 cm. Po úplnom otvorení bránky (odborne sa hovorí, že bránka je „zašlá“) končí prvá doba pôrodná, ktorá plynule prechádza do druhej doby pôrodnej (o tej v druhej časti).
U prvorodičiek sa najskôr skracuje hrdlo(krček), a až potom sa otvára bránka.

iwqa
28. mar 2014

ja som bola tiez prvorodicka a v den terminu som sa vobec necitila tak zeby som mala rodit, este som si v noci o pol 1 rano isla pekne cikat a ziadne pocity ani nic, a sup ho o hodinu mi odtiekla PV 🙂

grossmann
28. mar 2014

Prist to moze kedykolvek...ja som bola na 2cm otvorena od nejakeho 35tt ale rodila som az 6 dni po termine....proste dovtedy nic...lej sa akosi nechcelo 🙂...ak nemas zakazane, mozes skusit teply kupel, je to uvolnujuce a vraj moze pomoct spustit kontrakcie...mne osobne nepomohli ani prechadzky, skackanie na lopte, ci vana...ale co vo svojom okoli poznam prvorodicky, vsetky sli par dni po termine...

lulu369
28. mar 2014

Už môžeš porodiť kedykoľvek 🙂 🙂a aj keď si prvorodička, nemusíš sa báť, keď to príde spoznáš to...Ja som dcérku porodila 10 dní pred termínom (to som bola prvorodička), synčekovi sa veľmi nechcelo, ten sa narodil 4 dni po termíne...

murkodm
29. mar 2014

ja som porodila v 39 tyzdni a to bola sobota som akurat doupratovala a ze idem odniest spinavu vodu do kupelne a v chodbe len tak clup a plno plodovej vody vytieklo, resp. Vylialo 🙂 a to som si ani nepomyslela ze akurat vtedy by som mala rodit. pride to rychlo a necakane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre