Som v 38 týždni a bojím sa pôrodu

nannushka
27. sep 2012

ahojte zienky, potrebujem radu som prvorodicka v 37 t idem do 38 t a straaasne sa bojiiim porodu 😢 😢 😢 neviem na to prestat mysliet ☹ Ceez den je to ok ale ako nahle pride vecer a noc, tak je to hrozne...citim slabe bolesti asi poslickovia co je normalne, ine pocity nemam, krize ma nebolia, moj gyn.mi povedal ze krcok sa neskracuje ale uz je nizsie ako bol minuly týzden??? tomu som velmi nepochopila 😒 ....ze je vsetko ok, vseobecne sa bojim porodu ako to na mna pride, ako to zvladnem, bojim sa bolesti a natrhnutia a vsetkeho 😒 som prvorodicka doteraz som strach vobec nepocitovala, ale ked uz sa to blizi tak neviem v noci spat a stale rozmyslam ci mi neoodtiekla plodova voda a tak preventivne sa budim v noci...je to ok? mali ste aj vy tieto pocity? ako ste to prekonali, neviem na to prestat mysliet, chcem to mat uz za sebou no strasne sa bojim!

zigzag
27. sep 2012

@nannushka ahoj, ja som to mala opacne, ja som sa bala zo zaciatku, ku koncu tehotenstva som uz bola vyrovnana a na porod pripravena, nebola som ani postihana ani strihana, ani sita, rodila som normalne, 15 hodin, s odstuppon casu to nebolo nic strasne, aj ked urcite vycerpavajuce, a ked si bude mysliet,ze uz to dlhsie nevydrzis...tak za chvilu je koniec 😉 😉

piacere
27. sep 2012

@nannushka tvoje pocity sú normálne, prechádza nimi každá jedna prvorodička, pretože nevie, čo ju čaká, do čoho ide. Rovnakými pocitmi som prechádzala aj ja a bola som (asi ako väčšina prvorodičiek) presvedčená, že budem rodiť tri dni, že umriem od bolesti a lekár ma nastrihne na 200% od temena až po čelo...
Neblázni! 🙂 Pozatváraj všetky hrôzostrašné príbehy z pôrodov, v žiadnom prípade nehľadaj videá, dýchaj, ukľudni si a mysli len na jedno: nejdeš ručať na vzdycháreň tri dni, ale ideš si predsa pre svoj malý vysnívaný poklad 🙂 Dôveruj bábätku a mysli na to, že spolu to zvládnete 😉 Ste predsa jeden tím, nie? 🙂
Ja, ako prvorodička som začala silnejšie kontrakcia pociťovať o 21.00h a o 0.45 bol malý na svete, bez nástrihu, bez epidurálu a len s tými najkrajšími spomienkami 🙂

Držím palce, si silná baba, zvládneš to! 😵

emily_666
27. sep 2012

@nannushka možno by bolo dobre, sa zveriť so svojimi obavami a strachom svojmu pôrodníkovi. Niekedy takýto strach môže spôsobiť to, že pôrod nebude postupovať tak, ako má. Bolesť a strach, to je zlá kombinácia.

majuskacechova
27. sep 2012

@nannushka ahoj. ja som sa pri prvom bala a rodila som 7 hodin. presne ten isty pocit ze si myslis ze uz viac nezlvadnes a zrazu mas po tom 🙂
ale ked sa tak velmi bojis, neuvazovala si nad epiduralkou? ja som ju chcela pri druhom ale nestihli mi ju dat, lebo to islo veeelmi rychlo. 4hodky a bolo to 🙂

mummy01
27. sep 2012

@nannushka myslim ze takto sa citia vsetky buduce mamy,ja som sa tiez tak strasne bala az do chvile kym prisli kontrakcie.Vtedy zazracne vsetok strach odpadol a ja som zrazu citila uz len zodpovednost a radost ze uz babo uvidim.Je to sice otrepane ale kazda mama porod zvladla a vydrzala a ty tiez nebudes vynimkou 😉

emily84
27. sep 2012

@nannushka Pocity strachu su uplne normalne, no je dobre sa vopred na to pripravit aby si mohla byt kludna a uzivat si cely porod. Ja som sa na porod tesila, bola som zvedava ake to bude mat porodne bolesti, ake bude tlacenie, a hlavne na to drzat malicku konecne v naruci.
Porod som mala narocny, 25 hodin kym doslo na tlacenie a kvoli strate kontrakcii som skoncila cisarskym, no aj ked to boli tazke chvile, uzivala som si ich. No kazdopadne doporucujem epiduralku. Ja som si ju popytala v polovici porodu a viem, ze nabuduce si ju budem asi pytat hned na zaciatku, teda len vtedy nie ak by to slo extra super rychlostou... 😀
Kazdopadne mysli nad epiduralkou, budes kludnejsia uz teraz, ked budes vediet ze nebudes citit ziadne bolesti a mozes si to uzivat a tesit sa na babo pocas celeho porodu.
Drzim palce!

andulka82
27. sep 2012

@nannushka Ahoj, no ja som z toho čo bude vôbec nemala strach a celé tehotenstvo som zvládava v pohode, ale o pôrode ti radšej nič nenapíšem, lebo som mala ťažký a aj s komplikáciami. Musíš sa k tomu stavať pozitívne, bude všetko v poriadku a keď to na teba príde tak sa ani nenazdáš a bude potom. Nikdy nemôžeš vedieť čo sa stane, ale hlavné je to, že je pri tebe niekto kto ťa má rád a musíš myslieť na to malé stvorenie, ktoré ti o chvíľku príde na svet a na to sa teš 😉

malapepka
27. sep 2012

@nannushka Ahoj. Ja som na tom podobne, tiež mám obavy. Neviem, do čoho idem, počula som aj dobré, aj zlé spomienky na pôrod... Snažím sa svoje myšlienky potom zamestnať tak, že si predstavím, čo budem s malým robiť, ako ho budem kúpať, voziť v kočíku.... Ten jeden deň to hádam strpím. Zvládli aj ostatné, musíme aj my 🙂 Poznala som baby, ktoré sú veľmi citlivé na bolesť, porodili (a nie raz) a žijú. Takže skôr si zamestnať myseľ pohľadom na výbavičku a tešiť sa 🙂

nannushka
autor
27. sep 2012

Dakujem ste zlate, skusim sa s tým neak popasovat a rychlo sa spamatat, nemysliet na to 😒 viem ze tym musim prejst a musi to prist a moze hocikedy, ale je to vo mne 😒 ved to ze z kazdej strany mi vyrozpravali kamaratky ich príbehy ake mali porody, ake to bolo
@piacere asi mas pravdu asi by som nemala uz citat kadeco po internete 😢 ale ked ja som taka zvadava ake to je...tak ti to islo rychlo 🙂 chcem sa aj tak este opýtat na tu epiduralku? vravis ze si isla bez nej, bolo to ok?
@emily_666 neviem ci by mi to pomohlo, u nas je to komplikovanejsie kedze moj gyn.nie je moj porodnik a ani neviem kto nim bude asi do poslednej chvíle v nasej nemocnici, ale to by som asi mohla spravit pred porodom, povedat mu o tom, mozno ma ukludni 🙂 dakujem,
@majuskacechova no, praveze som nad nou uvazovala tiez, ale neviem ci si ju mam pýtat alebo nie, vsade som citala ze ju pichnu len na konci aby som nic necitila a vsetky tie bolesti, kontrakcie...pretrpis aj tak, tak neviem 😕

hradnapani
27. sep 2012

@nannushka to co prezivas je normalne. Ale: skus sa na to pozriet aj z pohladu tvojho dietata. Ono je na tom mozno este horsie, lebo nevie do coho ide a tiez je to pre neho stres a bude ho to boliet. (Buduce mamy casto myslia iba na tu bolest, ktora caka ich, ale ved to je normalne tiez). Tak skus si povedat, ze mu to chces ulahcit co najviac, ze si statocna mama a pomozes mu. Strachom mu nepomozes, ba prave naopak, strach ta ,moze zosnurovat a nepojde to tak lahko. Ked som si uvedomila toto, tak strach zo mna opadol a dieta bolo na svete za 4,5 hodiny.
Aj ked to ide tazko, mala by si sa vedome nastavit do polohy tesenia sa, a ver, ze potom to pojde jedna radost. DRzim palce!

hradnapani
27. sep 2012

@nannushka cim viac si budes hovorit, ze nebudes na strach mysliet, tym viac sa ta bude drzat. Proste si priznaj, ze sa bojis (naco potlacat pocity?), ale na druhej strane a napriek tomu, sa budes na porod tesit, lebo je to cesta k babatku.

nannushka
autor
27. sep 2012

@malapepka ahoj, aj my sa tesime ale ja na to neviem prestat mysliet aj v noci!!! asi niesom normalna 😀 😀 😀 mozno to je preto take caste ze ma v jednom kuse nieco picha a boli v noci, neviem sa otocit, prebudim sa a musim ist na wcko 😀 a dookola to iste...za noc vstanem aj 10x prebudim sana hned mi pride na rozum ani nie porod ale to ci sa nahodou nezacal, ci tie bolesti alebo poslickovia nie su pravý a potom sa zlaknem a potom zaspím 😀 😀 😀 ano aj ine zvladli aj my zvladneme !!! 🙂

nannushka
autor
27. sep 2012

@hradnapani 🙂 to je dobra myslienka 🙂 ohladom babatka, asi mas pravdu, budem mysliet uz len na to ze vsetko pojde dobre, ze to zvladnem a babu pomozem 🙂

biba12
27. sep 2012

@nannushka prestan sa trapit. Porodis. VSetko bude v poriadku. Porod pojde tak ako ma a dobre sa skonci. Je zbytocne meditovat nad tym, ci to bude boliet a ako to bude boliet apod... Porod sa skonci,ale ten cirkus po nom 😉 ,ten sa neskonci nikdy 🙂 😉

veronikani
27. sep 2012

Ahoj, neboj sa nie si sama 🙂 budúci týždeň v nedeľu mám termín 😒 Neboj dáko to zvládneme, nie sme ani prvé a ani posledné (aspoň toto ma upokojuje)...

zlatanka
27. sep 2012

uz je neskoro sa bat 😀

zlatanka
27. sep 2012

nejako uz musi ist von 🙂 a tolko prezijes.prezilo to milion zien tak preco nie ty?ja sa nebojim bolesti uz bolo aj horsie prezila som operaciu kde mi vyberali 4kg cystu z vajecniku tak toto prezijem tioez len nech je uz drobcek pri mne 🙂 bolest nejako predycham a rozchodim 😀 drzim palce neboj sa koli tomu drobcovi malemu aj 100krat budes chciet rodit 😉

matinka87
27. sep 2012

Babulky nebojte sa, ale pripravte sa na velku bolest, nebudem vas klamat ze to nic nie...ale musite si uvedomit, ze kazda zena je ina a inak vnima bolest. Sustredte sa na to ze onedlho budete mat v naruci svoje dietatko a ako voslo dnu tak musi aj von :D moja maminka mi povedala ked som isla do porodnice: "Matka, neboja sa to je ako ked seres velke hovno!" Prepacte za vyraz, ale naozaj mala pravdu. Uzite si tu bolest, to ked budete citit ze drobcek sa klze von...nikdy som nezazila krajsiu bolest a ako uvidite baby hned vas vsetko prejde...teda budete sa citit zvlastne, euforia, stastia, bolesti a vycerpanosti v 1...uzite si to moja v nedelu oslavila 2 rocky ani sama tomu neverim, len nedavno som sa obavala porodu a ak vsetko bude ako ma tak isto chcem druhe. Vela stastia! 🙂

pectore
27. sep 2012

hej zaklad nestresovat a nemysliet na zle veci.... pocuvaj svoje telo a nie svoju hlavu.... ta je u porodu zbytocna..iba roby stresy.....

luna303
27. sep 2012

@nannushka ahojček, sme približne v rovnakom očakávaní, takže ti rozumiem 😉 no keď ti môžem poradiť, tak ako poradili mne, všetko je o psychike, ako sa na to pripravíš. Tiež mám strach, no nie z bolesti či trápenia, ale z toho či to moje bábätko zvládne, či nenastanú komplikácie okolo neho a nech sa hlavne narodí zdravé. Čo sa týka strachu z bolesti, tak mne veľmi pomáha stará dobrá klasika: všetky to zvládli, zvládnem aj ja! 😀 hlavne sa s tým psychicky vyrovnaj a nemusíš sa stále sledovať, hlavne v noci. Uvidíš, že keď to príde, tak to určite zistíš, že už je to ono. Ale ty máš ešte čas, aj lekár ti povedal, že si ešte pekne zatvorená. Ja som už na jeden prst otvorená 😉 a tiež sa stále utešujem, že môj pôrod bude hračka 😀

8martina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hori
27. sep 2012

ak sa bojis, vybav si pre istotu podklady k epiduralke - nic za to nedas a nemusis ju nakoniec vyuzit, ak sa na poslednu chvilu budes citit dost silna. ja som tak po skusenostiach urobila pri druhom porode, ale vtedy to bolo uz zbytocne - bol rychly a lahky... 🙂 pre mna bolo najvacsim problemom, ze som nevedela odhadnut, za ako dlho bude po vsetkom a ci nahodou nebudem rodit dva dni a dve noci 😉 nastatie tych 7 hodin sa dalo vydrzat... a druhy porod 3 hodinky bol uz uplne super. a tes sa na tu super uuuuuulavu, ked uz bude dietatko vonku! a ten super pocit, ked sa zbavis 8 - 10 kg behom dna! 😀

nicky07
27. sep 2012

AHoj... Ja som sa prvého pôrodu strašne bála... Študovala som všetko možné ako dýchať ako to bude prebiehať...A o nástrihu no toho som sa asi bála najviac... Keďže ale bábo akosi isť von musí tak som si povedala že keď to zvládli miliony žien čo to ja nezvládnem??? Veď tam hádam neumriem... Do pôrodnice som šla 2dni po termine lebo som mala pocit že mi odteká plodovka tak si ma tam už nechali. Bolesti som dostala o pol druhej poobede a kedže som všade čítala že len neostať sedieť alebo nebodaj ležať vzala som manžela a chodili sme po schodoch v nemocnici - u nás je pôrodnica na 9 posch. Každú kontrakciu som si predýchavala a nemyslela na to kolko ich ešte bude... Takto to bolo do pol deviatej (stále sme chodili po schodoch - chudak moj manžel :D ) to ma už vzali na sal. Podotýkam že bolesti sa stale dali vydržať nebolo to vobec strašne... Išla som hned na stol tam mi pichli vodu a vtedy začali intenzivnejšie stahy ale stale nič čo by sa nedalo predýchať a zvládnuť. No a moja krasavica sa narodila o 23.45h aj s nástrihom, ktorý som ale vôbec nevnímala skôr som mala pocit takého uvolnenia ked ma nastihli lebo hned bola von hlavicka a na dalšie zatlacenie bola slečna na svete... Nič hrozné ten pôrod naozaj nebol... Niekedy asi ked si pripravená na horšie tak ťa prekvapí že nič také hrôzostrašne to nakoniec nebolo... A to podotýkam že moja slečna sa narodila s mierami 3900g a 50cm. čo je pri mojich 158cm a predpôrodných 47kg slušná váha :D takže neboj sa hlavu hore, určite to zvládneš... A s tou epidurálkou je dobre jumať do zálohy keby si sa náhodou rozhodla si ju vyžiadať... Možno ale vôbec ju nebudeš potrebovať ale ako taká istota za chrbtom, budeš určite viac uvolnená a v pohode ked budeš vedieť že je tu tá možnosť keby náhodou... Držím palce a prajem pohodový pôrod na konci ktorého ťa čaká najkrajšia odmena v podobe tvojho bábatka...

mikadooo
27. sep 2012

Ja mavam migreny a tesne po porode som volala so sestrou a hovorim jej, radsej porod ako poriadna migrena :D. Takze - da sa to. Cely den som mala kontrakcie, nechcela som vsak ist do porodnice, lebo tam by som musela len lezat a cumiet do blba, maximalne skakat na nejakej fitlopte, alebo ako pise nicky, chodit po schodoch. Kedze moj muz je velky stresator, tak som mu povedala, ze to su asi len ti poslickovia. Podla mna ked mas co robit, napriklad to chodenie po schodoch /ja som upratovala a sli sme nakupovat a tak, proste sa odreagovat nejako/, tak tie kontrakcie su v pohode - je to pocit ako velmi bolestiva menstruacia, ale trva vzdy len ca. pol minuty a potom 5-10 minut pokoj 🙂. Horsie je ked nemas co robit, vtedy sa ti asi kazda sekunda zda nekonecna. Porod samotny to su uz horsie bolesti, ale tiez som ako prvorodicka cakala tazke peklo, a - dalo sa to, vzdy to trvalo niekolko sekund a potom niekolko sekund oddych. A uplne na konci som tlacila ako besna, lebo to je taky pocit, ze straaasne musis tlacit ako na velkej, lebo ta roztrhne - nemyslim tym od bolesti, ale proste tlaky ako pri najhorsej srajde 🙂))). A doktorka, ze netlacte, teraz oddychujte, ako keby sa to dalo :D. Po porode sa ma pytala, ci som plavkyna alebo co. Ale ta posledna faza trva fakt len par minut. Mala ma tiez natrhla ale vobec netusim kedy, je to asi len moment, mozno pocitis nejake stipnutie. Vraj neprijemnejsie byva sitie, ja som nastastie necitila ani to, umrtvili mi to nejakym sprejom a asi aj endorfiny ucinkovali. Podla mna to je nieco podobne ako ked sa porezes, prvy moment si neuvedomis ako to boli, to az potom, ked uz bude odrodene a bude ta to stipkat pri kazdom cikani :D. Ale po prvom porode mozem skonstatovat, ze druheho sa nebojim. A to som velmi velmi chcela epiduralku, napokon som to s tym cakanim doma prehnala a uz mi epiduralku nestihli podat, vraj uz by nestihla zaucinkovat. Samozrejme, su aj hrozne porody, preto jednoznacne tu epiduralku v zalohe odporucam.

katren
27. sep 2012

@nannushka ja cakam tretie a tiez sa bojim, ved je to normalne......daj si epidural a mozes aj krizovky pomedzi tlacenie lustit 😉 😀 ja som tak mala pri Dominicke.....mala som epidural a ja som sa straaaaaaaaaaaaaaaaaaasne nudila.....pri Miskovi som si dala zas, ale zabral len tak trosku, no na krizovky som pri tom nemyslela....bolo to ine 😅 ale teraz idem zas s epiduralom a mam aj krizovky zbalene 😀 😀 😀

nannushka
autor
27. sep 2012

@matinka87 😀 😀 😀 s tym tlacenim, to je dobre 😀 , budem na to mysliet 😀 dakujem za povzbudenie 🙂
@luna303 ano to je asi na prvom mieste ci bude vsetko ok s babatkom a aby bolo zdravucke...dufam, ze vsetko dobre dopadne po tejto stranke 😉 to si musim aj ja povedat, ze to bude hracka 😀
@nicky07 juuu, tak to bolo naozaj vacsie babatko k tvojej vyske a vahe predtym 🙂 dakujem, daako hadam zvladnem 😉
@katren dobrý napad, berem aj krizovky ak by som sa nudila 😀 😀 😀

matinka87
27. sep 2012

@nannushka nemas zac, rada pomozem 😉 Zelam Ti lahky porod a este mensie bolesti a aby vsetko dopadlo ako ma 🙂

matinka87
27. sep 2012

Baby neviem ake to je rodit s epiduralkou ale ja by som sa bala.Jednak sa bojim inj. a keby mi ju mali pichnut niekde inde ako do zili na ruke...brrr...a nebyvaji z toho komplikacie???A este vam nemusi zabrat a neviete kedy mate tlacit, nie???Ked som rodila tak ma to same nutilo tlacit, keby som bola na liekoch tak by mi to museli povedat, nie???Ci ako to je???

anjelicek26
27. sep 2012

@matinka87 - riziko epiduralu vzdy je, mozu ti to pichnut zle a teda budes paradne nadavat, ked ta bude bolievat chrbat a vsetky klby od pasa dolu este dobreho pol roka - rok. Rovnako budes nadavat, ked pribudnu migreny. Tazko radit, pokial by to slo, sla by som epiduralu, ak nie - daj si zalezat na vybere anesteziologa, je to rovnako dolezite, ako vyber lekara.

matinka87
27. sep 2012

@anjelicek26 aha dakujem za objasnenie 😉 a kedy pichnu epiduralku???Uz na sale??? Lebo ak hej tak mne by to bolo prd platne kedze som si bolesti odtrpela este predtym a ked sme utekali zo setrickou na salu tak som dostala take buchnaty do chrbta ze ma az prehlo 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre