Som otvorená na 3,5 cm a mám strach pred pôrodom

vanda323
29. jan 2022

Ženy, mám strach bojím sa. Mala som rodiť sekciou no primár sa nakoniec rozhodol že bude lepši normál pôrod ...pretože ma čaká ešte operácia žlčníka a chcú sa vyhnúť ako keby jednej operácii. Ok beriem. Lenže povedal mi, keď ma vyšetroval že sa začínam otvárať, v správe som našla napísané Hrdlo 3,5 CM, polotuhe až priesaknute, vonkajšia bránka pre prst, vnútorná uzavretá. Som otvorená na 3,5 CM? Či ako tomu mám rozumieť?

hipuska
29. jan 2022

@vanda323 V ktorom si tt? Podľa mňa, to znamená, že krcok je ešte 3,5cm. Musí sa skrátit. Pri otvorení na 3,5 už niekomu začínajú kontrakcie. A si otvorená na ten prst, ale iba tá vonkajšia bránka. Druhá uzatvorená. Tak ako pise

vanda323
autor
29. jan 2022

@hipuska Začínam dnes 37 týždeň.
Takže neznamená to že som otvorená na 3,5 CM...však? Lebo s dcérkou som bola na 4 a praskla.mi voda 👍 Tak sa bojím či to stihnem do pôrodnice, pôrodnica je vzdialená cca 13 km

qwert87
29. jan 2022

@vanda323 nie si ešte otvorená. Otvárať sa budeš keď sa bude otvárať vnútorná bránka. To je to pravé 🙂. Ja som bola v pondelok otvorená na 3,5 a mala sa narodila v sobotu ráno. Do pôrodnice som prišla 45 minút pred tým otvorená na 6. Išlo to rýchlo 😀

vanda323
autor
29. jan 2022

@qwert87 Čiže stresujem zbytočne? Čakám štvrté ale ako keby som už zabudla fakt že ako to prebieha....

qwert87
29. jan 2022

@vanda323 nestresuješ, len máš rešpekt 🙂. Môže to prísť z jedného dňa na druhý, ale zatiaľ si zatvorená 😉

vanda323
autor
29. jan 2022

@qwert87 Ok, dúfam že to budem cítiť keď to príde a stihnem do tej pôrodnice 😄😄😄

maribell
29. jan 2022

To je to, že každý pôrod je jedinečný aj keď sa týka jednej ženy... Ja som pri druhom synovi bola ako ty na poradni, že ledva pre špičku prsta. Doktorka povedala, že na pôrod to nevyzerá... A predsa sme hneď v tú noc išli do pôrodnice a ráno bol malý na svete 🤷 .. aa naopak pri prvom som chodila dva týždne na poradňu už otvorená 🤷 .. takže tu neexistuje žiadne pravidlo, podľa ktoré by sa dalo určiť kedy žena porodi...ale stres pred pôrodom je úplne normálny... Ja mám tri deti a stres som mala pred každým pôrodom...

vanda323
autor
29. jan 2022

@maribell Ahoj. Veď práve toho sa obávam. Dosť mi aj tvrdne bruško. Tak neviem. A zdola mám také tlaky ale len večer no nemôže to byť z toho že beriem macmiror ATB? Inak tvrdnutie brucha zachytia ctg pás?

maribell
29. jan 2022

@maribell áno zachytia to aj na pásoch, mne tak tvrdo keď som chodila na pásy.. a bolo to tam vidieť, že tá maternica "pracuje" 😊 ... Viem, že sa to ľahko povie, ale skús nestresovať, nemysli zbytočne na to. Raz to príde tak či tak 😊 tak si užívaj posledné chvíle s bruškom ❤️..do nemocnice to určite stihnete neboj.

maribell
29. jan 2022

@vanda323 ja som označila seba ale chcela som teba 😅

vanda323
autor
29. jan 2022

@maribell Ďakujem ti, myslíš že neporodim doma? Aj keď čakám 4……? Ja viem blbá otázka ale, mám tak divný pocit

enoula
29. jan 2022

Neboj, do nemocky stihneš, tam potom zhodnotia situaciu a rozhodnu sa ako dalej... Bude dobre 🙂
A ešte mas cas, ak by si bola 3,5cm, tak si ta tam uz nechaju a určite uz by si mala bolesti. Uvidis na najblizsej kontrole co bude

vanda323
autor
29. jan 2022

@maribell Došlo mi. Som dosť v strese lebo som bola v Tom že idem na cisára a zrazu sa to.zmenilo

maribell
29. jan 2022

@vanda323 áno tak to chápem, musí to byť stres ..ale zvládneš to 💪 ... A do nemocnice stihnete neboj... Mňa tiež každý strašil že tretie už pôjde rýchlo, že sa musíme ponáhľať a stihla som doma aj sprchu 😁

vanda323
autor
29. jan 2022

@maribell Dúfam že aj u nás to pôjde pomaly veľmi pomaly aby som nebola v strese lebo odpadnem niekde ešte

maribell
29. jan 2022

@vanda323 ty si mala všetky cisarske?

vanda323
autor
29. jan 2022

@maribell Nie len tento som mala mať kvôli psychike...mala som indikovany

luccija
29. jan 2022

@vanda323 neboj ešte máš čas.A buď aj rada veď ty si sa veľmi bála cisárskeho.Bude to dobre a určite to muž stihne do pôrodnice to nemáte ďaleko.

vanda323
autor
29. jan 2022

@luccija Ahoj. Áno bála som sa. A primár nakoniec zhodnotil že sa tak vyhneme jednej operácii keďže budem musieť podstúpiť aj operáciu žlčníka.
Verím že to stihneme lebo ja určite zo stresu odpadnem niekde 😀

maribell
29. jan 2022

@vanda323 no tak potom to bude také ako predtým ☺️, apsoň vieš že čo ťa zhruba čaká..ja by som bola práveže hrozne vystresovana z toho cisárskeho po normálnych pôrodoch 😬

vanda323
autor
29. jan 2022

@maribell Veď aj som bola vystresovaná ja už sama neviem čo je lepšie ale beriem to tak že to malo tak byť.
Ale už to ozaj chcem mať za sebou mám pocit že som tehotná už rok 😀😀😀

luccija
29. jan 2022

@vanda323 neodpadnes budeš sa sústrediť na pôrod a dieťa a muž Ta psychicky podrží ..ináč aj ja mám pocit, že si strašne dlho tehotná🙂

nevenka
29. jan 2022

@enoula no nemusela by mat bolesti, ja som bola na konci 38 tt. na 3 cm, tretie dieta a nic. Isli vyvolavat kvoli tlaku, no pustili mi vodu, hned som bola na 6 cm a do 20 minut priali az tie prave kontrakcie a o dalsich 25 minut bol maly na svete. Ale kedze ona nie je este otvorena, tak to je vlastne nepodstatne.
@vanda323 v tomto tyzdni, keby si bola na 3,5, tak si Ta tam iste nechaju, pise sa tam branka pre prst, to je tak trosku pootvorene a nic to nemusi este znamenat. Drzim palce, to das 🙏

vanda323
autor
29. jan 2022

@luccija Však?😄 Ja mám pocit že sa to strašne dlho ťahá tiež. Včera sa na mňa manžel urazil, lebo mi tvrdili bruško a.mala.som svoj stav , povedala som mu že to všetko kvôli nemu 😄 A on chudák že čo to hovorím, že prečo som taká 😄 Že chápe že je toho na mňa veľa ale že nemám mu také hovoriť 😄

vanda323
autor
29. jan 2022

@nevenka Ďakujem, si zlatá ❤️
Ja už od včera stresujem že som otvorená na 3,5 CM ani som nespala skoro.....joj ja som taká trúbka 🎺

svetlonos
1. feb 2022

@vanda323 Ahoj 🙂 ja som mala vyvolavacku a ked som bola otvorena na try cm tak som chcela uz epidiralku aj cisarsky 😂 taka hruza ( a to som najskor chcela domaci porod…) Tak si myslim, ze by si uz citila kontrakcie. Prajem ti dobry porod a nadherny cas s miminkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre