Som mesiac po pôrode a stále ma bolí roztrhnutie zvnútra

swojska
12. feb 2013

som mesiac po porode a stale ma boli roztrhnutie zvnutra..rana z vonka je pekne zahojena,,ale vo vnutri ma to boli akoby som tam dostala kopanec,hlavne pri chodzi ked idem s malym nachvilu von...vraj som mala z vnutra vela stichov..moze to byz este stale nezahojene?
da sa to nejako zvnutra zahojit?

xlucia
12. feb 2013

@swojska ak vnutri nekrvacas, co sa skontrolovat sonom, potom pi alchemilku a praslicku. to ti da vnutro dokopy. dobre su aj sedacie kupele, ale s tymi este min. dva tyzdne pockaj.
pre teba su vhodne aj bylinne obklady zvonka.

mirreckall
12. feb 2013

@swojska ja som mala 6 vnutornych stichov a za 2 tyzdne sa mi to zahojilo pekne...ale pouzivala som na vyplach kamilky a rosalgin, striedala som to... a neskor repik....ak mas z toho zly pocit, asi by som zasla na gyndu, aby sa ti to nezapalilo alebo nepotrhalo ...

veronika1306
12. feb 2013

@swojska tak urcite to moze boliet ved mesiac to je este mala doba nato aby sa to vsetko zahojilo niektore zeny to boli aj pol roka po pporode...tym ta nechcem strasit ale urcite vyskusaj sedacie kupele kamilky harmancek....alebo si nieco vypytaj v lekarni...

rakywanda
12. feb 2013

Ja som bola vysita jak svaty obrazek, bolelo ma to 6 mesiacov, vonkajsie stichy po kliestoch citim doteraz,su to 4 roky.

majka1981
12. feb 2013

@swojska suhlasim, ze kupele Ti urcite pomozu. alebo aj homoepaticke lieky na priklad Arnica - spytaj sa v lekarni. Rana dnu v tele sa hoji horsie a dlhsie, kedze je tam stale mokro a malo vzduchu. Ake vlozky si pouzivala/pouzivas? Dobre by bolo - ak uz nekrvacas silno - chodit dlhsie po byte bez gatiek, len v dlhom tricku, teple ponozky/podkolienky, vetrat v posteli - aby sa tam dostalo vela vzduchu a mohlo sa to dobre zahojit.
drzim Ti palce, aby si sa coskoro zahojila. ja som sa tiez velmi natrhla, bol to II. stupen, viem ake bolesti mas.

katkas1
12. feb 2013

nechcem ta strasit ale mna to bolelo 15 mesiacov, vlastne kym som zase neporodila a znova ma nestrihali a sili 😠

swojska
autor
12. feb 2013

@katkas1 da sa pri tom sexovat? ,,pri tej bolesti...

swojska
autor
12. feb 2013

@majka1981 davam si repik 2xdenne ak sa da..mozem si aj zvnutra vyplachovat repikom??vlozky este pouzivam...take hrubsie poporodne bezkridielok,,bavlnene..krvacam jak pri slabej menzes...tak skusim gatky dole...kolko sa ti to hojilo<?

katkas1
12. feb 2013

@swojska dalo sa ale nie vzdy to bolo prijemne, mna to bolelo ako keby vo mne zostal kus skla a bolo to hlavne ked som si sadla a nejak som si na to tlacila

majka1981
12. feb 2013

@swojska ano, mozes si aj dnu vyplachnut - ak sa Ti bude dat...
vlozky by boli dobre bez plastiky (bez igelitu dole). skus uz len gatky a vymienaj ich viacej krat za den... aby to dychalo.
mne sa to hojilo tiez dost dlho, asi tak 6-8 tyzdnov, az potom som si uvedomila, ze ma uz neboli.
sex bol prvy krat hrozny, potom sa to neako rozjazdilo a teraz je to lepsie ako pred porodom 🙂 . neboj, zvladnes to a cas zahoji vsetky rany 🙂

swojska
autor
12. feb 2013

@majka1981 dakujem..to ma velmi povzbudilo 😀

kvietok73
12. feb 2013

mam 15 mesacnu dcerku a nastrih stale boli..nie stale, ale boli....a ano, aj pri sexe..... :(

bubka35
20. feb 2013

som 2 roky po porode a jazvy ma bolia hlavne pocas ovulacie a menstruacie ale aj pri zmene pocasia alebo ked dlho sedim-pri cestovani. roztrhnutie zvonka aj zvnutra druheho stupna, bolest akoby ma niekto riadne kopol a silny neprijemny tlak 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre