Skúsenosti so zašívaním

syska90
10. mar 2013

Ahojte baby, prosím Vás, akú máte skúsenosť so zašívaním, mna čaká druhý pôrod a už teraz mám zo zašívania hrôzu, lebo to prvé, bolo katastrofálne. Oni mi to neumrtvili. No viete si to predstaviť! To sa nejak zvlášť žiada? Lebo naozaj neivem, čo už v tejto dobe čakať!!!

tehulka2011
10. mar 2013

Ak mozem poradit, mesiac pred porodom si zadovaz balonik EPI-NO, poctivo cvic, a nebude ziadne sitie ;)

zigzag
10. mar 2013

@syska90 presne, ja som epinovala a sitie nebolo, maly mal 3800g, 😉

zumasi
10. mar 2013

tiez odporucam epino.. nakoniec som maly nastrih mala, ale sitia bolo malo 🙂

mirkakab
10. mar 2013

ja som mala druhý tiež bez nástrihu. Umrtviť by to mali automaticky ....

syska90
autor
10. mar 2013

No vidíte, že automaticky, asi nie až tak automaticky. Pán doktorko breešťanský môžem povedať, že ma pekne odfláááákol. Aj sestričky. Rodila som v noci, nemám dobré skúsenosti. Teraz si otvorím ústa, to bol prvý pôrod nevedela som čo čakať. Ďakujem za rady 🙂

syska90
autor
10. mar 2013

EPINO? Ako sa to používa?

genialna
10. mar 2013

@syska90 po druhom porode je to ine.. Isto ta nebudu tolko zasivat.. Netrap sa tym uz teraz.. Uzivaj si tehu.. 😉
Pri obidvoch porodoch mi to lokalne umrtvovali, ale bolelo to tak ci tak.. akoby mi tam aj nic nedali.. 😒 Mozno aj tebe to umrtvili lokalne, ale rozdiel si ani nepoznala.. Niekomu pomaha epiduralka.. Mne na zosivanie neucikovala.. (ako naschval - nevedeli sa dovolat na anesteziologiu 😠 )

syska90
autor
10. mar 2013

@genialna hmm, myslíš? Lenže ja som ani necítila, že by ma predtým nejaká včelička pichla, ani nepovedal nič, vlastne on mi nič nepovedal.. Nedala by som zato ruku do ohna..

genialna
10. mar 2013

@syska90 ja som pri prvom citila vcelicku a pri druhom nie.. Ale Dr. mi hovoril ze mi to umrtvuje..
V kazdom pripade fakt sa neboj.. Bude to lepsie ako si myslis.. Druhy porod je lepsi.. Ja som porodila 4,5 kg syna, bez nastrihu, predtym som nepouzivala ziadne EPI-NO a stehy som mala len dva.. Pri prvom ma nastrihavali, potrhala som sa.. zasivali ma asi celu vecnost.. 😒 Tiez som mala najvacsiu traumu prave z toho sitia.. 😒

natas4
10. mar 2013

@syska90 daj si pichnut epiduralku, nemala by si to citit ...ja mam tiez velmi zle spomienky, hoci som mala zaplateneho lekara, ktoreho chcu "vsetky" mamicky, tak ma tak "super" zasil, ze som si 3 mesiace nesadla na zadok...mala som tzv. zive maso, asi 1 cm vyrastok masa, ktory mi trcal , nehojilo sa mi to...toto bolo pre mna horsie ako porod

zeytin
10. mar 2013

Masaz hradze a oba porody bez nastrihu, pri prvom vnutorne sitie (3830 gr) a pri druhom iba dva esteticke stehy (3610gr). Pri prvom sitie bolelo, ale bola som na to psychicky pripravena a dalo sa to vydrzat. Podla mna budes mat druhy porod uz lepsi, neboj.

mummy01
10. mar 2013

Ja som mala obe deti velike(4300g) .Pri prvom som mala mladuckeho doktora,ako stredoskolak vyzeral ale zasil ma s citom,stehov som mala vela ale citila som len posledne 2. Pri druhom som mala sebavedomu doktorku ktora bola ako masiarka,stehov bolo opet vela ale citila som vsetky,navyse aj po zositi mi rana krvacala a zle sa mi zahojila...takze odflaknuta robota.Podla mna veeelmi zalezi od sikovnosti lekara.

betuska22
10. mar 2013

No ja ti poviem ja by som viac normalne nerodila. Pri prvom som mala planovany porod a 3 stychy.pri druhom som rodila vnoci dokt.mi nestihla dobehnut odrodila ma sesteicka a dokt sa potom Len pozrela a ze ,,si bez zranenia,,a isla prec ja vytesena Ale nie dlho po 6 tt sme z mm chceli sea vysledok 0 bodov. Po 3 mes som si isla dat tampón ten vypadol...bola som Cela roztrhana.domahala som sa opravy ... Opravili Ale s tym ze som si to urobila ,,doma,, to roztrhanie. Ked som isla po 6 t na kont stazovala som sa ze zo mna trcia kusky masa.oni debili ma rozstihali a nezasili vlastne zasili Ale malo takze ziadny vysledok....ba mam to este horsie teraz zhanam niakeho dokt ktory by opravil to co iny pokazili 🤐 😠

kaciaatko
10. mar 2013

určite zaleži od doktora, mne sice prvý pôrod skončil sekciou kvoli komplikaciam a na druhý som bola pripravena hlavne psychicky opať na cisarsky, no len doktori sa o 21:30 nechcelo pripravovať salu tak ma poslal rodiť spontanne a to som sa skoro zrutila ked mi to oznamil...slzy v očiach a doktor si odišiel a prišla druha doktorka (mäsiarka), no poviem , že užnikdy viac, mala sa narodila o 5 rano a na to zašivanie do konca aživota nezabudnem, niečo stračne, každý jeden steh som citila, no brutal a to malinka mala len 2730gramov...dobre 3týždne som si nesadla ☹

cukriiicek
10. mar 2013

jaj baby ja mam z toho nastrihu traumu.. 😖

vitacalcin
10. mar 2013

Ja som bola na tom podobne ako ty

zumasi
10. mar 2013

@syska90
@cukriiicek epi-no je balonik ktory sa zavadza "dnu" a nafukuje, kazdy den kusok viac, a vytlaca sa, postupne hradza makkne a je pripravenejsia na prechod babatka. je vela zien ktore si to nevedia predstavit s tym cvicit, co uplne chapem. na druhej strane, kebyze s tym necvicim tak kvoli vizii nastrihu asi cele tehotenstvo nespim :D aj ked, ako som uz pisala, nakoniec maly nastrih bol a prezila som, ale ten pocit psychickej pripravenosti je na nezaplatenie 🙂 hlavne po zlej skusenosti... pokukajte na nete o tom, aj tu na MK je to epino diskusia, popytajte sa 🙂

micuchova
10. mar 2013

Myslim, ze kazdy porod je velmi individualny. Tazko sa dopredu pripravit, ja osobne ziadny epi-no, ziadna masaz hradze, dcera bola relativne velka, 3900g, zasekla sa, porod ukonceny vakuuovou pumpou, ale sitia sotva na 15 minut, aj to sa doktorke ihly ohybali, vraj mam pevnu tu onu tam dole 🙂

miika
10. mar 2013

Ahojte, rodila som uz tri krat prirodzene, vzdy ma nastrihli a zasivali.
Pri prvom porode som to mala male a nemala som ani epiduralku, pichli mi anestezu lokalnu a nejako sa to dalo, fakt par stichov. No a potom druhy porod, na ktory len tak nezabudnem lebo mi dali oxytocin a za 1 hodinu mi prebehol porod a maly ma kvoli tej rychlosti uplne potrhal, lebo mal 4kg. No a to zasivanie, kedze som nemala epidural, bola fakt masiarina, strasne to bolelo, normalne som vrieskala po tych lekaroch, ze to je absurdne, aby ma zasivanie v 21.storoci bolelo viac ako samotny porod. No a pri tretom som sa na to vsetko pripravila a zaplatila som si prvy krat epidural. Porod bol uplne v pohode a hlavne, aj ked ma znova nastrihli, vobec som necitila sitie, co bolo uzasne. Lenze mi to zasili zle a vypadli mi dva stehy a potom mi to masiari zasivali priamo na osetrovni na novorodeneckom len tak ze mi to postriekali lokalnou anestezou a bolelo to ako svina. A este sa to aj zle zrastlo, takze ma caka plastika tam dole, fakt "parada", aj sex je problem. Takze sice moderna gynekologia a porodnictvo, ale to zasivanie teda nemaju ani nahodou poriesene.
Prave citam knihu Neverte doktorum a tam sa prave pise, ze nie je absolutne ziadny dokaz ze sa prirodzene natrhnutie zrasta horsie ako to ktore sa urobi lekarom a ze vlastne uplna vacsina zien dostava oxytocin a nastrih uplne zbytocne, zbytocne sa zasahuje do prirodzeneho porodu a vznikaju tym taketo traumy so sitim, s rychlymi porodmi a natrhnutim, no comment.

andrejka1974
10. mar 2013

Ahoj ak sa bojis ako ta zasiju, tak si daj epiduralku, ja mam za sebou uz 6 porodov a az pri poslednom som si dala epiduralku a to bolo to najlepsie , vzdy ma nastrihli a potom zasili, poctom porodov to bolo vzdy lepsie pri 5 som mala len 1 stych a pri siestom som sa roztrhla, tak ma museli zasit viacej a nic som necitila 🙂 🙂 🙂 🙂 , lutovala som , ze som si tu epiduralku nedala uz aj pri skorsich porodoch 🙂 🙂 🙂 🙂

lenulienka26
11. mar 2013

@syska90 ahoj no ja ked som rodila tak mi to automaticky umrtvili.doktory muisa automaticky umrtvit okolie kde ta budu zasivat takze ak to neurobili spravili chybu.opytaj sa svojho gynekologa a on ti to potvrdi 🙂

nika5214
11. mar 2013

aj mna pekne umrtvilia ked ma zašival tak som s mamou tekĺefonovala až naraz povedal že skončili sme tak ja len pozerala určite musia oklie umrtvit taky je spravny postup

syska90
autor
11. mar 2013

@natas4 uuha, to neznie teda dobre. to mi je luto :(

syska90
autor
11. mar 2013

@betuska22 Pre Boha! V dnešnej dobe? Urobila by som im to isté, všetkým takím debilom a kravám. Prepáč za výrazy

syska90
autor
11. mar 2013

@zumasi Dakujem 🙂

syska90
autor
11. mar 2013

@andrejka1974 No obdivujem ťa v počte detí. Ja som tiež zo 6tich, ale sama by som toľko pôrodov nechcela prežiť, a vlastne, kto by to živil?? Klobúk dole!

genialna
11. mar 2013

@cukriiicek z nastrihu nemaj strach.. ten pri tych kontrakciach ani citit nie je.. A stale lepsie ked ta nastrihnu, akoby si sa mala potrhat.. to sa ovela horsie hoji.. 😒 Ale skus to EPI-NO, prip. masaz hradze.. Urcite to na skodu nie je.. Aj ked teda poznam maminy co aj napriek tomuto nastrihnute boli.. Ale je to individualne. Hlavne nestresovat dopredu.. 😉

ja1977
11. mar 2013

Tak pri prvom aj mňa zašívali bez umŕtvenia, nedali sme všimné, lebo sme vlastne prišli v poslednej chvíli, malý sa kľudne mohol narodiť už v aute.... bolo to hrozné, slzy mi samé tiekli po tvári ako hrachy, pri druhom sme sa poistili, pán doktor mi to krásne umŕtvil a mohol šiť do zbláznenia aj keď som mala len dva stehy, vôbec som to necítila.... takže neviem, či niekde automaticky umŕtvujú, alebo si za to treba priplatiť????

ivushka0209
11. mar 2013

ahoj... mna pri porode nastrihli automaticky ani som nepostrehla kedy a mala som len dva stichy a zasivanie som necitila lebo doktorka mi to lokalne umrtvila takze v pohodke

andrejka1974
11. mar 2013

@syska90 kto to zivy, moj manzel 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som teraz na rodicovskej dovolenke 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre