Skúsenosti s rajským plynom

marcelam97
18. sep 2020

žienky ,chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s rajská plynom pri pôrode,pomohlo vám to stlmit bolesti pri kontrakciach?

hennyinnsbruck
18. sep 2020

Nie 😂

amelia000
18. sep 2020

Nie

karhu
18. sep 2020

kamoska to mala (rodila v anglicku), o bolesti neviem, ale kym jej to davali nebola schopna spolupracovat, netlacila..cize jej to len predlzilo porod

marcelam97
autor
18. sep 2020

@hennyinnsbruck
@amelia000 takže nad tým nemusím ani uvažovať? Kravina? 😁

malinoismum
18. sep 2020

@marcelam97 absolútna blbosť pozri si iné diskusie

hennyinnsbruck
18. sep 2020

@marcelam97 mne to priniesli lebo ja som bola hodiny v bolestiach (vyvolavany) aj epi som mala, a ako mne to nič nerobilo.. Skúsiť môžeš 🤷‍♀️🤷‍♀️😂

lypka
18. sep 2020

Bola som ako nafetovaná, smiala som sa ako blbá, ale bolesti boli stále rovnaké.

mogaa
18. sep 2020

@marcelam97 v prvom rade by to musel odobriť pôrodník....stlmiť bolesti to môže(keďže je to "oblbovák"), no zároveň to môže ovplyvniť spoluprácu, teda schopnosť kedy treba tlačiť.... je ťažko odhadnúť množstvo aby mamička bola ešte pri vedomí natoľko aby dokázala spolupracovať, rovnako to môže ovplyvniť bábätko....určite to nefunguje spôsobom že mamička si povie "dajte mi rajský plyn" a ten sa jej podá😉

stormie
18. sep 2020

@marcelam97 prve dieta som odrodila s rajskym plynom (v zahranici) a bolo to super! Pri druhom (na sr) som tuto moznost nemala, rodila som s epi a teda o dost horsie pre mna - nie bolesti ale celkovy pocit z porodu.

stormie
18. sep 2020

@mogaa mala si ho? Asi nie lebo by si vedela ze po rodicka si sama vdychuje kolko chce, par vydychoch je po ucinku a je stale aj tak pri vedomi

simmi777
18. sep 2020

@marcelam97 nepomôže vobec, a bolo mi z neho uplne na zvracanie.

selest
18. sep 2020

Mne to pomohlo praveze. Ale ja som rodila v uk a pichli mi aj nejaku silne injekciu na bolest. Ten plyn to je take ze pocas kontrakcie ta to tak nejak uvolni a pomoze ti to lahsie prekonat tu bolest. Dost podobne ako ked si nahulena, proste boli ta to ale je ti to jedno😂vela sme sa nasmiali. Drzi to tak par sekund cize ked to chvilu nedychas si zas "normalna".Uz pri samotnom porode ked dietatko islo von som ho uz nevdychovala aby som sa mohla lepsie sustredit kedy a ako tlacit.
Ja sice neviem ake to je mat epiduaral ale viem ze ked ma konecne doviedli do izby a dali mi plyn tak sa mi velmi ulavilo..

kittykat22
18. sep 2020

Osobnu skusenost nemam, ale na youtube je Valeria Lipovetsky a tam ma video z porodu. Myslim ze to bol rajsky plyn co dostala, a vypadala celkom spokojne 🙂

brita7777
18. sep 2020

Mne osobne ta maska smrdela a bolo mi z toho dost zle, az take mdloby ma chytali, ale isto to bolest utlmilo, v tej chvili mi to uz v zasade bolo jedno, len proste nieco dajte, epidural som nemala. Ale ak to niekto vidi, ako super vec , skusenost, ja nie teda. Ale pomohlo isto.
Rodila som mimo Slovenska
.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre