Silné krvácanie po cisárskom reze. Čo bude ďalej?

martinkatinka
21. máj 2011

Ahojte... Mala som po cisárskom reze problém so zast avením krvácania a nesťahovala sa mi maternica... lekár dokonca chcel maternicu vyoperovať, ak by sa krvácanie nedalo zastaviť. Dostala som 5 jednotiek krvi a 3 krvné plazmy.. ďalšie tehotenstvo neodporučil. Po šestonedelí mám ísť na kontrolu. Chcem sa spýtať, či má niekto takúto skúsenosť a ako dopadla kontrola po šestonedelí... Bojím sa výsledkov a neviem, čo mám očakávať...

zuzika30
18. jún 2011

ahoj martinkatinka , ja som dopadla podobne, ja som 2hod .po cisarskom zacala krvacat do maternice, mala som plnu maternicu krvy a to sa nam narodili dvojicky , tiez volali konzilium ci nemaju vybrat maternicu, ale chvala bohu ju nevybrali, na to sa mi stracala zrazanlivost krvi ,no mame obe stastie ze sme to prezili, ja som dostala 11 jednotiek krvy a 4 plazmy a 2 albuminy( to je podobne ako plazma ,len koncentrovanejsie), no bol to brutal, a to zrejme preto ze som cakala dvojicky a nehali ma do 40tt cakat, co som ich prosila aby to ukoncili skor aby sa predislo komplikaciam , lenze ma vysmiali ze to som kde nabrala, aby sa to skor ukoncovalo a potom sa mi stalo toto ,tak to vies ma na nich tazke srdce a tiez ma posmesne upozornil ,ze hadam ste uz skoncila s porodmi , ako by som mala doma 10 deti, no sila, pozeram ze si z Cadce kde si rodila , ja v martine, no a vratim sa takze koncim 6nedelie a tiez mam strach z kontroly , maternica sa mi snad stiahla lebo si ju uz neviem nahmatat ,ale este stale sa cistim a semtam este mi vynde aj koagulum (krvna zrazenina), tak sa obavam aby ma nemuseli cistit, napis mi prosim ako si dopadla na kontrole ,nech budem pokojnejsia
A este ked ma pustali domov na 8 den po porode, mi lekar oznamil ze mam stastie ze zijem a ze im uz na to pacientky zomreli a ze naposledy jedna na 10 den dostala emboliu a nezvladla to , si predstav ako som prezivala ten 10 den doma, proste sila ,jedno pekne slovo nemozem na nich povedat , snad len operujuci Dr. so sestrickou na Jiske co makali celu noc tak tym vdacim za vela, ale nebola tam jedna dusa co by ma upokojila ,ze to najhorsie je za nami a ze sa mi uz nic nemoze stat , zijem v strachu do dnes a este budem do kontroly , som sa rozohnila 🙂))) , dakujem za pokec a za odpoved

martinkatinka
autor
18. jún 2011

@zuzika30 - ahoj... takže dopadla som dobre, maternica sa pekne stiahla na rozmer 10*4 cm... mám teraz špinenie, čierny výtok, vyzeralo to najskor na menzes, ale nakoniec je to len výtok, stále sa čistíma to som 2 mesiace po porode... začalo to asi pred týždňom. A k tej kontrole, spravil mi ultrazvuk cez bruško, lebo vnútorný by bol príliš bolestivý...robil aj vyšetrenie zospodu, aj kontroloval ranu... tá je stále bolestivá, ale dobre zahojená... beriem dva krát denne železo - sorbifer - to už budem musieť asi stále, výsledky mám dobré... a pijem čaj zo žihľavy a alechemilky. Dohodli sme sa, že mi zavedie teliesko Mirenu - lebo vraj ďalšie tehotenstvo neodporúča, ale mne to aj pomože na endometriozu - aj tak možeme byť radi, že som s ňou otehotnela...
Prvý raz ma čistili 4 hodiny po porode, druhý raz 8 dní po porode, dávali mi antibiotiká a injekcie na sťahovanie maternice...mala som aj zápal maternice... ale dostala so sa z toho.. malý mi robí radosť...

zuzika30
18. jún 2011

@martinkatinka waw to je hrozne, co si vsetko musi zena odtrpiet, ked chce babatko , joj tak som rada ze sa davas dokopy aj po tom zapale maternice, uz budem kludnejsia, ved to ze sa stale cistim je len dobre, ze ta krv ide von, prajem vela zdravia tebe aj malickemu Samkovi 🙂

martinkatinka
autor
18. jún 2011

@zuzika30 ono to za to stojí.... ty máš krásne dvojičky, tiež si si zažila a odtrpela svoje, chápem ťa...u nás v nemocnici sa vraj takéto niečo stane tak raz za rok...a ako si písala ty, že po porode sa o teba dobre starali a lietali okolo teba, aj ja musím povedať, že doktor mal nočnú bez minúty spánku...fakt bol stále pri mne...a sestrička na JIS, to ani nehovorím, každú chvíľu ma kontrolovala, robila odbery, dávala nové infúzky a transfúzky....
Po kontrole budeš pokojnejšia, len musíš veľa piť a brať to železo... viem si predstaviť, že pri dvoch detičkách máš veľa roboty, ale nezabúdaj na to, že si po ťažkom šoku zo straty krvi...
Ja som rodila v Čadci - bol pri mne doktor Janko Rehák a doktor Korbaš...obaja super...
Len jeden problém mám, už je dva mesiace po a ja akosi nemožem zabudnúť na tú noc... navyše, keď mi nechceli malého ukázať, až po hodinovom plači sa uľútostili a doniesli ho...

zuzika30
18. jún 2011

@martinkatinka a j ja mam tu noc stale pred ocami, sestricka sice tvrdila ze som bola v mrakotach, ale vela viem co sa dialo, mne malych ukazali, no ved ono to prejde a zabudneme a uz nikdy viac 🙂

martinkatinka
autor
23. jún 2011

@zuzika30 -ahoj... daj vedieť po kontrole, ako si dopadla... ja idem v pondelok na zavedenie toho implantátu Mirena, tak uvidíme...

zuzika30
23. jún 2011

@martinkatinka na kontrole som dopadla dobre, maternica sa stiahla ,urobila mi ster z krcka - to este neviem vysledok , na sono mam ist, ale to odlozim o tyzden ked bude mat manzel dovolenku, to som zvedava ako dopadnem ,ale logicky ked sa stiahla maternica, tak ta krv musela vyjst
uspesne zavedenie Mireny, my sa budeme chranit asi len kondomom ,lebo sice mame dvojicky ,ale po umelom oplodneni ,5 rokov sme nemohli otehotniet, ale riskovat to nebudeme 😎

martinkatinka
autor
3. júl 2011

@zuzika30 - tak MIRENA je vo vnútri... zavádzanie nebolelo, dalo sa to zniesť, skor to bolo nepríjemné ako bolestivé... asi ako vyšetrenie...lenže mám problém, lebo dva mesiace po porode mi zas našiel endo cystu...takže endometrióza je tu zas ☹ som týždeň po zavedení implantátu a už takmer vobec nešpiním... zo začiatku tak trošku, teraz už v pohode... uvidíme, či budem mávať menzes, ale nemala by som ...
Ako sa majú dvojičky???

zuzika30
3. júl 2011

@martinkatinka boze zasa endometrioza, kedy uz tomu bude koniec, chuda, a preco by si nemala mat menzes...
drobci sa maju dobre,pekne priberame mala5100g a mali 4660g, bruska nas bolia menej a uz aj ked nespia neplackaju, a kojis? mna sa to kazdy pytal, asi po tom krvacani a pri dvojickach by to bol zarak , po prichode domov nabehlo mliecko a o par dni sa stratilo ,takze mi sme na Bebe HA , a ako sa ma Samko?
sono maternice mam v stredu tak som zvedava 🙂

zuzika30
7. júl 2011

@martinkatinka hlasim sa po kontrole, hematologia - vysledky ok ,nemusim brat ani zelezo
sono - krv vsetka vysla chvala bohu, ale jazvu este nemam celkom zahojenu vo vnutry, vraj mam pockat rok do dalsej tehotnosti 😀 , zeby mi nestacili dvojicky, zamietla som akukolvek tehotnost ,tak mi navrhli tiez vnutromaternicove teliesko, ale som to zamietla
a kojis?

mona1981
26. sep 2012

Ahojte,

Porodila som 21.9.2012 a 25 ma pustili domov ..Chcem sa opytat ci niekto po cisarskom reze ako ja mal komlikacie charakteru pri jazve vypukla jedna strana a strpnutie?
Na jednej strane ma rana svrbi ale druha sa este len hoji len maznepokojuje pri jazve opuch . poradte ..dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre