Silne bolestivá hrádza po pôrode

veruska1488
22. sep 2013

Ahojte mamičky,pri pôrode mi nastrihovali hrádzu a aj som sa potrhala. Dnes je to už 11 dní ako som porodila a stále mám neskutočne silné bolesti hrádze,nedá sa mi sedieť a na nohách vydržím stáť ozaj len chvíločku,takže sa neviem 100 percentne starať o svojho malého,ešteže bývame s mamou,takže mi pomáha ako sa dá. Na hrádzu som vyskúšala aj rosalgin aj repík,no nič ztoho nezabralo. Neviete ešte niečo poradiť?

linda20111
22. sep 2013

@veruska1488 Rosalgin nepomohol velmi ani mne, repik je ovela lepsi. Ja som si normalne vedela sadnut az po 3tyzdnoch aj tak som este sem tam citila take nepohodlie... Takze to chce len cas 🙂 a vela vela vetrat

m_ij_ka
22. sep 2013

@veruska1488 presne ako píše linda20111 repík je veľmi dobrý. Si krátko po pôrode preto máš veľké bolesti, skús repík piť, rob si obklady a kúpele z repíka, uvidíš po pár dňoch možno aj týždňoch sa to zmierni a bolesť poľaví. 🙂

katika55
22. sep 2013

@veruska1488 ja som bola na tom podobne, rodila som pred 16 dnami, poriadne som bola potrhana a aj pozosivana. Tiez som mala velmi velke bolesti a pomohlo mi to, ze som sa sprchovala rano, na obed a aj vecer a vzdy po sprche som si davala repikovy zabal (vraj aj to sprchovanie pomaha, povedala mi to jedna sestricka, rany sa tak cistia) - do repika som namocila gazu, prilozila na "ranu" a cca 4 - 5 minut nechala posobit. Po tyzdni som zacala normalne fungovat, nevravim, ze bolesti nemam, ale mne vybehla aj zila - varix, tak si myslim, ze ma boli prave ona. A tam je to s "liecenim" trosku komplikovanejsie. Inak, tento repikovy zabal som aplikovala aj po prvom porode a to som mala kliestovy, tiez mi to vtedy pomohlo...

eeffka
22. sep 2013

@veruska1488 neviem ci ti to pomoze ale ja ja po 1.porode som o 3dni behala ako zajacik ( zosita, ale mala som 28r) teraz po 2. som mala vraj len 4 stehy ale 35r a sadnut bez toho aby som sa neoblozila 10vankusmi som si dovolila asi az po 5t. Takze 11dni sa mi zda v svetle mojho 2.porodu v pohode. tiez som chodila hola co sa dalo, sprejovala som sa chlorofylovym sprejom, zlata zila mi tiez dala zabrat snad viac nez blby porod, brrr chvalabohu uz za mnou a ende, skoncili sme s porodmi 😀 .
V kazdom pripade drzim palce nech to prejde cim skor, ty zatni zuby a ako hovori moj svokor "vydrzat"

veruska1488
autor
22. sep 2013

Ďakujem za rady,snažím sa vydržať a vyskúšam všetko čo by mohlo pomôcť 😉

bubka35
22. sep 2013

@veruska1488 ahoj ja som mala komplikovany porod potrhana s nastrihom , krcove zily v malej panve, bolesti silne 3mesiace a postupne sa to zlepsovalo az po roku som si mohla "poriadne" sadnut 😝 dodnes z casu nacas citim "nepohodlie" uz to nie je ako pred porodom.drzim palce nech bolesti rychlo pominu.

mia18112
22. sep 2013

@veruska1488 A bola si sa niekde ukazat? Myslim doktora? Mne sa napriklad totalne rozpadlo sitie - do toho som dostala aj silnu mykozu - doktorka ked ma videla zo spodu zalomila rukami , ze strasne, aj ma chcela poslat na opatovne sitie, ale som jej vysvetlila, ze tam ma nedostane nikto.....skus sa ukazat svojmu gynekologovi, ci je vsetko ok, tak ako ma byt a potom uz len repik, repik, repik, do nemoty repik. Ja som si aj 20 krat za den cupla nad lavor s repikovym odvarom, urobila mini kupel a chodila co najviac na volno, nech ten repik posobi. Prali sme vtedy asi kazdy Bozi den, ale zhojilo sa to hadam az po 2 tyzdnoch.

ivanapetrasova
22. sep 2013

Ahoj, mne veľmi pomohol Cicatridina sprej. Neviem či to je na predpis alebo len tak v lekárni, mne to dala kamoška ktorá rodila 2 mesiace predo mnou a neminula ho celý...

kristina39
23. sep 2013

@veruska1488 ahoj ja som pri 1 porode bola natom ako ty..aj nastrihnuta aj roztrhana aj z vnutra...ja som sa sprchovala aj 5 krat za den aj cikat som chodila do sprchy a vzdy som sa umyla aby rana bola stale cista..nosila som dlhu koselu ake sa dalo tak som bola bez nohaviciek a tiez som si davala repikovy zabal..take tie silne bolesti som mala cca tie 2 tyzdne...a pri druhom som ani nevedela ze som rodila 🙂

jalimag
23. sep 2013

Dievcata, a ako sa da chodit po porode bez nohaviciek? Vy ste nekrvacali? Ja som po porode chodila nielen s nohavickami, ale aj s hrubou vlozkou v nich...

tanja7613
23. sep 2013

@jalimag 🙂 🙂 🙂 🙂 poporodne vlozky sa nenalepuju, kupuju sa v lekarni, strcis medzi nohy a mas🙂 🙂 🙂
@veruska1488 viesco mna islo porazit po porode,fakt ako brutal. Mala som 16 stehov, nenastrihovali ma lebo to nestihli, a mozem overene poradit sprej Dermochlorophyl, je taky zeleny a pachne, no naozaj velmi pomaha. Za dva tyzdne od pouzivania som bola uplne v pohodicke so vsetkymi cinnostami🙂 🙂 a nieje to ani drahe, nieco do 8 eur.🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre