Sex po kliešťovom pôrode. Aký je?

simusska
22. mar 2010

Zeny len nedavno som porodila svoju dcerku pomocou kliesti. Este stale si nemozem sadnut na zadok a mam pocit ze som bola potrhana vsade....doktor vravel ze som mala roztrhnutu posvu od hora az dole...a teraz zacinam mat strach ci po takom porode dokazem este normalne sexualne zit...nemate niektora pobodne skusenosti?

manika77
22. mar 2010

ahoj simuska nerodila som sice kliestami ale maly mal 4300 gramov...a bol to prirodzeny porod...a mala som zasity az konecnik..proste potrhana kde sa dalo aj nedalo..a este sa mi to aj rozislo a mala som vela problemov s tym...ale k veci..ten sex noo to uz neni co byvalo ☹ musime pouzit lubrigacny gel...a neviem cele je to take ine 😒

cmulinko
22. mar 2010

Ja som rodila podobnym sposobom,akurat,ze mne maleho vytahovali pomocou vakumextraktora.tak isto som sa potrhala jak stare noviny..vonku a vnutry posva a este k tomu aj vonku a vnutry konecnik.Vo februari som absolvovala operaciu toho natrhnuteho konecnika znutra,lebo to gynekolog sit nemoze,to musi chirurg.rodila som v Juli 2009 a az do toho februara 2010 som s tym zila...nic pekne.Co sa tyka sexualneho zivota,tak okrem bolesti samozrejme sa zmenilo to,ze som dost dlho bola manzelovi priliz siroka a necitil ziadne trenie...to sa casom vzdy o malicky krocik zlepsuje.Treba tomu dat cas..ono to nie je ziadna sranda po takom velkom zasahu vobec mysliet na nejaky skory pozitkarsky sex.Musite vydrzat a dat svojmu telu sancu na ako taku regeneraciu.Moze to potrvat aj mesiace....

ankatrnka
22. mar 2010

bude to lepie,verte mi ja som rodila tiez kliestovym a uz mozem povedat ze je to ok!Mna pri porode nastrihli tak ze sa mi to rozdrapilo az na stehno,povodne chceli sikmi rez no nejako sa to nepodarilo 😖 ,ale uz je to ok 😉 clovek po case zabudne

janka108
22. mar 2010

"ak po narodení bábätka chcete čo najskôr vrátiť k milovaniu, skúste sa spýtať na takzvané Venušine guličky. Po pôrode a následnom zašívaní býva ženská pošva ešte citlivá a stiahnutá. Venušine guličky pomáhajú uvoľnovať a súčasne posilňovať vaginálne svalstvo, a tak ho postupne pripravia na klasické milovanie"

to som nasla na nete, dajte si do vyhladavaca, najdete zopar clankov. z vlastnej skusenosti poradit zatial neviem 🙂

klara5
24. mar 2010

Ja som rodila pred takmer 2 rokmi, prirodzene, ale museli pouzit aj vakuum a nakoniec klieste...nemusim vam asi hovorit, aka som bola dotrhana...este hned po porode privolali chirurga, ktory mal posudit, ze co so mnou..kedze som mala trhliny na stehnach az po konecnik, 5 dni som nevladala ovladat mocovy mechur. Pocas porodu sa mi spravila zlata zila a chirurg mal rozhodnut, ci mi to zoperuju hned, alebo az neskor. rozhodli, ze neskor, ale nastastie sa to ako tak zahojilo. 3 mesiace som nevladala chodit, o sedeni ani nehovorim. 14 mesiacov trvalo, kym som dokazala mat pohlavny styk. Syncek bude mat onedlho 2 roky, ale ja stale este nie som celkom ok. lekar hovori, ze taketo rany dokazu boliet dlhodobo, ale pevne verim, ze sa to casom zlepsi, aj ked to uz nikdy nebude ako predtym.. 😖 Vzdy som chcela mat aspon dve deticky, ale z toho porodu mam totalnu psychicku traumu a nie som schopna ist rodit druhy krat, nijakemu lekarovi uz nedoverujem. vsetci ma presviedcali, ze ma to casom prejde, ale kedy???? Su to uz skoro 2 roky, ale ja tu hrozu mam pred ocami este aj dnes..a mimochodom, tami kliestami malemu poskodili sluchove centrum, takze ma poruchu sluchu... ☹

miluska.h
24. mar 2010

klara, to mi je luto, drz sa

diusik
25. mar 2010

Klara,chcem ta povzbudit aby si to nevzdavala,aby ta postretlo v zivote este vela krasnych veci,drzim palce...

simusska
autor
25. mar 2010

klara a ja sa tu stazujem ze som mala tazky porod...fakt verim ze sa ti to da casom dokopy...raz bude dobre uvidis
a co babätko bolo velke?

simusska
autor
25. mar 2010

ankatrna a kolko vam trvalo kym ste sa vratili k sexualnemu zivotu?

zabka1003
25. mar 2010

Ja som tiež rodila vákuumextrakciou, je to vyše dvoch rokov a rana ma pri sexe ešte stále pobolieva..lepší sa to každým mesiacom, ale stále to nie je ono...
Treba tomu dať veľa veľa času 😉

zuzkat1
25. mar 2010

ahojte..ja som rodila kliestami... ja som OK.. uz po 2tyzdnoch som prestala krvacat a sediet som v pohode sedela uz po tyzdni...

klara 5 ... uplne ti rozumiem, napriek tomu, ze ja som v poriadku, malej polamali rebra aj klucnu kost... neda sa to porovnat s tvojim malym, lebo mojej sa to zahoji a snad komplikacie nebudu, u teba je to zrejme na stalo... ale tu cast o druhom dietati to je u mna take iste.. neviem kam by som sla rodit, lebo by som sa bala ze aj druhemu babatku sa daco pri porode stane

bihan
25. mar 2010

No teda ja žasnem, keď to tu čítam 😨 Tiež som mala kliešťový pôrod, ale bez nástrihu, s maličkým nastrihnutím, mala som asi 4 stehy, rodila som ráno a večer som už ani nevedela, že som rodila.. so sexom sme nemala chuť počkať ani do konca šestonedelia a bolo to v pohode.

Kočky, držte sa, skúsila by som každý deň poctivo posilovať svalstvo panvového dna, prečo nie venušine guličky, vyzerá to ako fajn pomôcka, ale keď to ide určite aj bez nich. Držím palec.

simusska
autor
26. mar 2010

bihan tak to ti normane zavidim ☹

jcn
8. apr 2010

Ja tiez len cumim 😨
tiez som vlastne rodila kliestami, ale kedze malicka nesla ani takto von, nakoniec mi urobili cisarsky. A to som mala a vlastne stale mam depku, ze som svoje babo nevedela porodit normalne. Lekar mi povedal, ze sa radsej rozhodol pre cisarsky, ze by ju bol vytiahol aj kliestami, ale ze by doslo k velkym poporodnym zraneniam. Malicka mala snuru tesno okolo krku, preto nesla von sama. A mala poskrabanu hlavicku od kliesti. Ja som vsak bola OK. Ked teraz vidim, ako som mohla dopadnut, asi by som mala byt lekarovi vdacna za cisarsky rez.

Drzte sa dievcata, ste statocne a casom to bude len lepsie, drzim vam palce

kamila68
23. apr 2010

jcn len Ti lekár asi zabudol povedať, že pokiaľ lekár ide naložiť kliešte musí si byť istý, že kliešťami môže bábo porodiť, ináč musí urobiť cisársky rez hneď. Pokiaľ Ti naložil kliešte (bábo malo poškriabanú hlavičku) a potom povedalô, že ide radšej urobiť cisársky tak je to pako a nevie čo robí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre