Sekcia naplánovaná deň po plánovanom termíne

22. aug 2021

Ahojte mala ste niektora naplánovanú sekciu deň po ofiko termíne pôrodu ??? Mna to teda naštvalo, lebo všade vidím a čítam, že ich mali ženy týžden dopredu, ale nemali voľný termin u nás v pôrodnici tak mi dali tak...takže očakávam, že ma to chytí skôr a budem letieť jak namydleny blesk, čo som teda úplne "nadšená", potom by ma zaujímalo ako prebieha akútna sekcia keď ma to chytí niekedy v noci..

mia7222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galganka
22. aug 2021

...do pol hodiny ti spravia všetky potrebné vyšetrenia a budeš ležať na sále. Zbalenú tašku asi máš, tak sa zbytočne nestresuj.

autor
22. aug 2021

@galganka trosku mam stres babo je priecne doktorka ma hned vystrasila ze ak uvidim co vodu odtekat nemam ani tasku brat a hned mam letiet vraj je to taka najhorsia poloha a nieco tam hrozi...preto som taka rozladena cela z toho

autor
22. aug 2021

@mia7222 a aj to tak vyslo? ci to prislo skor

mia7222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. aug 2021

@mia7222 ok dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. aug 2021

@viestta ostava mu uz len tyzden 🙂 bola by som za, i ked je tu stale trauma z predosleho porodu, kedy sa mi zasekol syn ramienkami a museli ho ozivovat s tym, ze mi prisli povedat, ze uvidime do rana ako to zvladne...no kazdopadne verim ze toto sa nezopakuje aj keby ma malo rozdrapit

sylvia217
22. aug 2021

13teho som mala termín, 20teho naplánovanú sekciu, rodiť som začala 17theho, malý sa narodil 18..
Vaccum extractor, rozrezana od žaby až po rit..
4 500g, hlavička nie úplne dole a tvárou do hora..
Takže ďakujem pekne 😭😭

autor
22. aug 2021

@sylvia217 jezis to preco vtedy nespravili sekciu ked ani nebol v dobrej polohe a to ste rodila kde ak sa smiem spytat aka porodnica

nikaeli
22. aug 2021

dcéra naplánová presne na deň termínu, syn 6 dní pred.. v oboch prípadoch som šla do pôrodnice už s predoperačným vyšetrením, večer konzultácia s amesteziológom a ráno sekcia.. ak by sa čakalo na prirodzený pôrod, narodili by sa určite neskôr, nemala som ani poslíčkov, žiadny náznak začínajúceho pôrodu 🤷🏻‍♀️

sylvia217
22. aug 2021

Nerodila som na Slovensku, ale bolo to najhoršie čo som v živote zažila..
Neviem prečo ma nechali rodiť normálne..
Aj ked bolo to už dávno, ale stale mi prebehne mráz keď si spomeniem..
Druhý mal 5055g, tiež normálne som rodila..

autor
22. aug 2021

@sylvia217 ako su to blazni ja zas sa viem ozvat ked je treba a asi tak zeby to pocula cela nemocnica :D 5 kilove babo ty brdo to snad ani nie je mozne tak to vas obdivujem

autor
22. aug 2021

@nikaeli tak to dufam ze to vydrzime aj my dovtedy lebo nemam rada nejake stresove situacie, predoperacne uz mam spravene no len skoda toho terminu 😒

zuzka102
22. aug 2021

Prosím ta co hrozí keď je priečne?? Moja je tiež tak, stále, síce ma ešte dosť času sa otočiť, ale psychicky sa pripravujem na to, ak by sa neotocila do porodu.. Dr. mi vôbec nič nevravela..

autor
22. aug 2021

@zuzka102 nieco s pupocnikom ze vzostupi do porodnych ciest a tym sa nejako zabrani privodu zivin,kyslika k plodu a hrozi udusenie….neviem to presne opisat nieco v tomto zmysle ale verim ze nieco take sa nestava, respektive nestava casto

danieli
22. aug 2021

Sekciu som mala planovanu 2 tyzdne pred terminom, ale dcera sa rozhodla, ze stacilo este 2 tyzdne pred planovanou sekciou, stihla som expresnu sekciu teda v 36tt, vsetky kocky som obehla🙈😂

zuzka102
22. aug 2021

Och, no to dúfam, že nie..
Resp. ak by bola stále priečne, budem trvať na sekcii v 38.tt alebo tak nejako, nie čakať do 40. tt., aspoň taký mam plán nateraz.

autor
22. aug 2021

@zuzka102 no aj ja som si myslela tak uz len dufam ze pekne vydrzi

autor
22. aug 2021

@danieli no pekne mala vybabrala s vami 🙂 a ta akutna u vas ako prebiehala ?

mijunik
22. aug 2021

Ja som bola otočená priečne, počas pôrodu má lekár otočil, podarilo sa mu tak, že som sa narodila zadočkom. A super, lebo som mala omotanú pupočnú šnúru okolo krku. Dopredu to nemohol vedieť nikto, lebo som sa narodila v roku 1975, t. j. žiaden ultrazvuk . No som tu, bez ujmy, takže dá sa to zvládnuť aj v takej situácii. A pri dnešných možnostiach… Neboj, dobre bude. ☺️

autor
22. aug 2021

@mijunik dakujem pevne verim ze ano 🙂

danieli
23. aug 2021

Mala som uz silne kontrakcie, jednoducho som musela ist na salu cim skor, aby sa sekcia stihla, ja som prakticky vletela do nemocnice, ukazala papiere o planovanej sekcii a vsetko to uz len behalo okolo mna, aby ma pripravili na operacku, do 15 minut po prichode som bola na operacke a manzel si ani poriadne nesadol v cakarni ked uz viezli dceru do inkubatora, za mna skvely porod😁

autor
23. aug 2021

@danieli tak presne takto by som si to predstavovala 🙂)))

vivincek
23. aug 2021

ja som mala tak ako ty - termin a den po planovanu sekciu. Rodit som zacala na termin,leteli sme do porodnice,urobili akutnu sekciu do polhodinu po prichode (ale samozrejme s frflanim,ako som si dovolila,ze oni maju operacny den a rozplanovane operacie - museli tam moj ukon vsunut). nakoniec vsak vsetko dopadlo ok.

autor
23. aug 2021

@vivincek no frflat mozu kolko chcu teda to je tiez jak keby si ty zato mohla ach len cloveka znervoznia este vyse..mali po sekcii babatku vynadat ze co si to dovolilo sa vypytat na termin 🙄

danieli
23. aug 2021

Nech sa splni🙂

autor
23. aug 2021

@danieli dakujem pekne, bodaj by hlavne nech to dopadne vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre