Sekcia kvôli dioptriám

226lenka
3. júl 2024

Ahojte. Chcem sa opýtať, či ste mala niektorá cisársky kvôli vyšším dioptriám. Viem že choroba oči je dôvodom na cisársky, ale či aj vyššie dioptrie? Prvý pôrod som mala prirodzený a druhý chcem cisársky a bezdovodne mi ho nespravia. Po pôrode sa mi zhoršil zrak, potrebovala som vyššie dioptrie. Dal by mi nejaký oftalmológ odporučenie na cisársky?

angeli121212
3. júl 2024

@226lenka ja mám dioptrie 6tky a 7ky a rodila som prirodzene ale mne sa nejak nezhoršili dioptrie

martinkatinka
3. júl 2024

A ake mas dioptrie?

226lenka
autor
3. júl 2024

@martinkatinka -5,75 a -5,5

226lenka
autor
3. júl 2024

@angeli121212 mne sa zhoršili, mesiac po pôrode som musela ísť na očné

martinkatinka
3. júl 2024

@226lenka ved skus, ale myslim, ze toto ti vobec nemusi robit problem.

adusik0542
3. júl 2024

@226lenka ja som rodila cisárskym s takými dioptriami ako máš aj ty

maris5
3. júl 2024

Ja mam -7,5 a rodila som prirodzene. Nikto to netiesil, len ocna povedala, nech davam pozor.

martinkatinka
3. júl 2024

@adusik0542 a aku si mala indikaciu? Mozno nie iba tie dioptrie

michmich
3. júl 2024

Ja som pred 20timi rokmi rodila kvoli kratkozrakosti cisarskym. Mala som - 9. Mne to sam gynekolog povedal, ze mi to odporuca. Isla som za ocnym, ten sa cudoval ale dal mi papier, ze odporuca cisarsky. A teraz pred 5timi rokmi mi uz automaticky dal gynekolog kvoli ociam odporucanie na cisarsky. V porodnici mi to vsak primar zmietol zo stola, ze kvoli takejto ocnej vade sa moze rodit prirodzene. Ze aj s vyssimi dioptriami rodia prirodzene. Mna to tak soklo lebo nastavena 9 mesiacov na cisarsky, ze sa mi zastavil porod a malemu sa zhorsil stav tak som aj tak skoncila s cisarskym.
Teraz sa mi porodnici zdaju viacej nakloneni k prirodzenym porodom.

petamich
3. júl 2024

nikto sa ma ani nepytal ake mam dioptrie akurat mi odporucili nemat sosovky ale okuliare alebo nic 🙂

martinkatinka
3. júl 2024

@michmich ale inak ja som tiez sla idikaciou na cisarsky, uzka panva a predchadzajuce gynekologicke operacie. A bum, ze ideme prirodzene, dal mi vyvolavacku.... A nakoniec akutny cisarsky

dota6
3. júl 2024

@226lenka ahoj, mám -6 a -6,5 a rodila som prirodzene.

226lenka
autor
3. júl 2024

@petamich mne aj tie okuliare zobrali

domka222
3. júl 2024

Niektoré nerodili prirodzene ani po korekcii zraku. Ja 2x prirodzene a tiež som po operácii. Takže asi ako kde

dota6
3. júl 2024

@petamich to naozaj? Ja som mala šošovky celý čas v očiach :D nikto ma neupozornil.

226lenka
autor
3. júl 2024

Ďakujem, vidím že je to individuálne asi na každej pôrodnici

petamich
3. júl 2024

@dota6 😂😂 kazdy si ide svoje ako vidim

adusik0542
3. júl 2024

@martinkatinka operácia očí 3x na strabizmus ale musel byť od oftalmológa papier že odporúča cisársky

martinkatinka
3. júl 2024

@226lenka kazdopadne, nie je to 100 percentna indikacia.

dota6
3. júl 2024

@petamich ale že neskutočne. A vedeli, že mám dioptrie. Ale ani moja očná lekárka ani dr v nemocnici ani pol slova o tom :D aach, chvála Bohu, že máme ustálené postupy v tom našom zdravotníctve.

nikaeli
3. júl 2024

Keď to tak čítam, ide asi skôr o očný tlak, ako o samotné dioptrie. Aj ja nosím okuliare a nikto sa ma ani len neopýtal na 'očné' dg. Rodila som 2x sekciou, ale z iných dôvodov. So mnou na izbe bola slečna, ktorá mala ťažký pôrod, nevládala tlačiť, drobca ťahali kliešťami. Mala okuliare (neviem aké silné) a neskutočne jej praskla cievka, celé oko zaliate 😳

nyphadora
3. júl 2024

@petamich tak ja som oba prody mala šošovky 😂, ale dioptrie mam -3, ale celkovo nikto neriešil oči, ani sa nepytal.

marianarem
3. júl 2024

@226lenka To zhorsenie zraku po porode nemusi byt prirodzenym porodom. Ja som rodila cisarskym a tiez kratko po porode zacal ist zrak rychlo dolu vodou. Predtym som nepotrebovala okuliare vobec.

angeli121212
3. júl 2024

@marianarem ja si myslím, že to súvisí skôr s hormónmi resp. Celkovo tie zmeny v tele a napr. Mne sa zhoršil zrak aj pri strese

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre