Rodili ste niektorá v Sanatóriu Koch?

denise17
29. mar 2020

Ahojte, rozmýšľam nad pôrodom v Kochu, rodili ste niektorá tam?Aké ste mali pocity?Prečo ste sa rozhodli rodiť tam a išli by ste znova ked by ste znova otehotneli?Ďakujem za odpovede 😊

bodkolienka81
29. mar 2020

@denise17 v skupine Pôrodnica GPN Koch Bratislava vsetko najdes. Bola som 2x, isla by som zas

kiki9871
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
29. mar 2020

Prvé v Ruzinovskej, druhe u Kocha. Nedá sa to ani porovnat, to je iny svet. Lutujem ze prve som u Kocha nemohla

lucinka1988
29. mar 2020

@denise17 áno rodila som tam pred 2 rokmi, najlepšie investované peniaze môjho života, teraz som tehotná zas a idem tam rodiť zas a to bez váhania!!!Pristup personálu ma presvedčil najviac, nechcelo sa mi odtiaľ ani odísť, nikde inde by som nešla pokiaľ by ma neprinútili zdravotné komplikácie!

denise17
autor
29. mar 2020

@bodkolienka81
@kiki9871
@evkamotka
@lucinka1988
Ďakujem 🙂 som prvorodička,nedávno sme sa vrátili z Anglicka takže nemocnicu sme vyberali kvôli recenziám čo sa týka starostlivosti a celkového pôrodu. Idem checknuť tu skupinu 🙂

andrea_prestastna
29. mar 2020

Ja tiez odporucam ,kedze som lezava v mnohych nemockach toto sa neda porovnat, pristup, cisto, strava vsetko, bola som kludna naozaj ako doma kukala som si telku papa dobre zdrave jedlo mala vela vsetkeho co ja a babo sme potrebovali a vela mi rozpravali, vsetko co sa deje bude diat alebo vsetko co som potrebovala mi povedali, krasne ma naucili kupat v klude babo ziadny plac stres, v noci mi nosili mliecko pre maleho kym sa mne rozbehne, nikdy by som nelutovala tie peniaze naozaj

evitka83
30. mar 2020

@denise17 2x som rodila u kocha. Druhykrat pred dvomi tyzdnami. Inde by som nesla, jednak starostlivost a pristup potom nebe a dudy oproti statnej nemocke. Sice som tam nerodila, ale bola som tam na rizikovom a uz nikdy viac. Akoze ak nie si fajnovka, das to aj v statnej, tam je to tak pol na pol, zavisi na koho narazis. Ale u kocha si to skratka zaplatis. Hocico som potrebovala aj o pol noci som dostala. Jedlo super, stacilo povedat, ze mam intolerancie. Ja mam rada pohodlie a prijemne prostredie a porod je pre mna nieco co nezazijem kazdy den a nechce sa mi riesit nejake neprijemne alebo protivne situacie. Bola som rada, uz len kvoli tomu, ze bol zakaz navstev a bola som na to sama. Vysli mi vo vsetkom v ustrety. Rodila som KP chlapca 3700g, takze dole som sa citila ako po vojne a fungovat este okolo maleho bola pre mna celkom vyzva. Moja lekarka ma nechala rodit na styroch, to bol pre mna dalsi benefit. Na chrbte by som asi podstatne horsie obisla. Maly prakticky vysiel sam. Povzbudivy pristup personalu bol super. Lekarka zasahovala len nevyhnutne. V podstate by som to v takom prostredi dala aj bez partnera. Fakt spokojnost. Nelutujem ani cent, keby nebol zakaz navstev, booknem si apartman. 😊 mam doma este jednu dceru a chcela som si to potom uzit v klude v komornejsej atmosfere a v pohodli, kedze pre mna to bol asi posledny porod 😊

denise17
autor
1. apr 2020

@evitka83 tipujem že vtedy ešte partner mohol byť s tebou. Ja sa trošku obávam že na to budem.musieť byť sama ak do konca.mája nezrušia ten zákaz. A si myslím že ak aj na to budem.musieť byť sama tak v Kochu to bude príjemnejšie. Mala si zazmluvneného porodnika?

evitka83
1. apr 2020

@denise17 bol so mnou, ale ako som povedala, ked si to premietnem spatne, zvladla by som to aj sama. Je to v nastaveni v hlave. Neviem, ake si mala tehu, ale pre mna bol porod vykupenie oproti tym 9 mesiacom. Netreba vsade citat tie reci o tom, ako ma byt partner pri porode a bla bla, lebo to v zenach potom vzbudzuje dojem a nejake imaginarne predstavy o porode a ked nieco z toho nie je k dispozicii, tak zeny sa emocionalne rucaju, ze to bez tychto veci nedaju. Ked si sa rozhodla priviest dieta na svet, tak porod zvladnes 😉 osobne pre mna je horsi zazitok u zubara tahanie zapaleneho nervu 😉 mala som zaznluvnenu lekarku, ale cely ten personal ti skace okolo zadku ked potrebujes.

evitka83
1. apr 2020

@denise17 a hlavne vet tomu, ze porod je len okamih v porovnani s tym, ako sa ti zmeni zivot po tom. Ked mas skakat ubolena okolo krpca. A vtedy som ocenila kocha

denise17
autor
5. apr 2020

@evitka83 chvalabohu tehu všetko v poriadku. Ani mi nejde o to že by som čítala nejaké fóra ohľadom otca pri pôrode skôr ta psychická podpora a viem že manžel by chcel byť somnou veľmi. Myslíš že sa oplatí si zazmluvniť niekoho? Vlastne potom by ťa lekárka mala mať na starosti furt nie?

evitka83
5. apr 2020

@denise17 no tak tam to urcite zvladnes aj bez tej podpory partnera. Uprimne moj muz bol pri oboch porodoch. Pri prvom bud zaspal alebo ma buzeroval ako mam tlacit. Pri druhom tam uz len sedel a robil mi komornika. Dones odnes zavolaj a pod 😊 tam ked zazvonis x krat na tu sestricku tak ti nikto nic nepovie. Ja som si zazmluvnila svoju lekarku. Brala som to ako istotu. Ja som sa bala a jej plne doverujem a vedela som, ze nech sa udeje cokolvek tak jej rozhodnutiam mozem doverovat a je to plne v mojom zaujme. Ona nema pristup, ze ma ide odrodit. Ale, ze mi pomoze, aby som porodila svoje dieta sama, bez komplikaciu a ked bude treba, tak mi pomoze. Brala ako samozrejmost, ze sa vypytujek. Bola so mnou cely cas. Pri prvom 18hodin, teraz pri druhom 12.

denise17
autor
5. apr 2020

@evitka83 si k nej chodila na poradne?tiež by som rozmýšľala žeby som si zazmluvnila niekoho. Môžem poprosiť jej meno?

evitka83
6. apr 2020

@denise17 ano. Chodim k sebikovej. Neviem ci este berie nove pacientky. Tam su viacmenej vsetci dobri. Akurat mam vyhrady k jednej starsej lekarke, este z antolskej. Neviem ako sa vola, je starsia a nosi cierne dlhe vlasy do uzla. Ked tam chces rodit, najlepsie si zavolat okolo 33t, vrchna sestra ti ukaze oddelenie, porodnicu a izby. Najdi si lekara a objednaj sa na konzultaciu. Ja som bola u sebikovej pri prvom tehu asi na 15 min konzultacii, mala som to gratis. Povedala som jej aku mam predstavu, povahu, ona mi povedala svoj postup a sposob vedenia porodu. Sadli sme si a odvtedy chodim k nej. Ked ti lekar nejakym sposobom nesadne, vzdy si mozes vybrat ineho. Ale treba komunikovat, byt uprimny. Niektori lekari odmietaju niektore postupy. Napr mne lekarka povedala, ze nepreferuje ani sekcie na zelanie, ani rutinne zasahy. Bavili sme sa aj o nastrihoch. Ja som sa toho pri prvom strasne bala. Ona mi povedala, ze samozrejme nebude zbytocne strihat zdrave tkanivo, ale ona uz pocas porodu vidi ako sa ta hradza sprava a ci to vydrzi alebo nie a ze radsej bude sit 3 stehy zvonka po nastrihu ako natrhnutu zenu az po konecnik, len preto, ze ona ma nejaku predstavu. Ze ona ma respekt voci zene ako rodicke, ale ze aj ona ocakava od klientiek doveru vo svoju profesionalitu a schopnosti. Vzdy ked som mala s niecim neistotu a pytala som sa, vzdy sa so mnou o tom normalne porozpravala a vysvetlila mi vec. Nikdy na mna nepozerala, ze co sa jej pytam. Na antolskej mam skusenost, ze niektori lekari na mna pozerali urazene, ze co sa vypytujem, ze ci on je tam odbornik alebo ja. Bola som tam na rizikovom. Aj preto som sa rozhodla pre kocha

denise17
autor
6. apr 2020

@evitka83 oni už o mne vedia že tam chcem rodiť lebo som sa informovala emailom. Že sa mám ozvať okolo 36tt na konzultáciu. Uvidím že na akého lekára natrafím. Dakujem za info, pomohla/ukľudnila si dosť 🙂

angelyana
6. apr 2020

@evitka83 myslis vacokovu?:P

angelyana
6. apr 2020

@denise17 dve deti som rodila tam, idem aj tretie, hoci by som uz mohla byt aj vacsia hrdinka a zvladnut aj obyc nemocku... no je to tam uzasne, pojdem porodit a oddychnut si od dvoch starsich deti😂

evitka83
6. apr 2020

@angelyana netusim meno. Ale pri prvej ma vysetrovala na urgentne, ked ma doviezla zachranka a po jej citlivom vysetreni som zacala krvacat ako na bitunku, cela zbledla apotom volala niznansku, ze wtf pokaslala 🤦🏻‍♀️ U kocha som ju nahodou zahliadla, odmietla som vysetrenie u nej, ze raz mi stacilo

angelyana
6. apr 2020

@evitka83 ja som sa pri oboch porodoch modlila, nech nema sluzbu... tak sa budem modlit aj nadalej😝 jej bolestive hmaty su legendarne

evitka83
6. apr 2020

@angelyana moj muz ju skoro rozstrvil vtedy, ked zistil, co sa stalo, kvoli jej vysetreniu ma hospitalizovali. Ja by som ju strasne poslala do p. keby nahodou ona bola v sluzbe, ich tam byva viac

denise17
autor
6. apr 2020

@angelyana na kedy máš termín? 🙂

kris13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kris13
11. apr 2020

@denise17 aj ja odporúčam mudr sebikovu .. za mna PANI doktorka 🙌 idem do kochu už tretí krát teraz v pondelok .. a neľutujem ani cent .. najlepšie investované € .... mám krásny zážitok z oboch pôrodov napriek tomu že dopadli akútnou sekciou... ❤️

doory
2. aug 2020

@evitka83
@kris13 dievčatá,ja idem rodiť do kocha úplne prvýkrát. resp. už som nejaký čas ich pacientkou ale porod u nich zažijem prvýkrát. 3x som rodila v Ružinove a po poslednej nie dosť príjemnej skúsenosti, sme si s mužom povedali,že si už fakt zaslúžim rodiť v Kochu...nie že by predtým nie,ale verila som svojmu dr... no o tom inokedy. DR. Šebíkovú som mala ako doktorku, keď ešte robila v Probiose. Mala vždy výborný prístup a už vtedy mi veľmi pomohla a fakt som si ju obľúbila. Bola odkonca ochotná mi pomôcť aj keď sme boli s mužom odcestovaní v Azii... nebol problém.. mailom poradila,komunikovala,pomohla. Ked som bola v 5.mesiaci s prvou, odišla mi na Missiu kamsi do Afriky... zrutil sa mi na chviľu svet ale po znamosti som si vybavila dr. v Ruzinove. Keď som sa dzvedela,ze je Dr. Šebíkova v Kochu a že som opäť tehotná,chcela som ísť k nej ako pacientka. Žiaľ ,už dlhodobo nikoho neberie.. no ako píšete, v Kochu je veľa naozaj výborných doktorov... Tak som u dr. Repaskej a to je za mna anjel č.2. Tak som pokojná...verím,že pôrod dopadne výborne. všetkým prajem príjemné tehu, krásny a rýchly porod so svojími dr.

pocahontas19
8. dec 2020

@evitka83 Ahoj, môžem sa opýtať, ktorá doktorka ti povolila rodiť na štyroch? Totiž sama mám predstavu rodenia na štyroch, v drepe alebo na boku, ale viem, že nie všetci doktori v Kochu sú tomu naklonení, tak si chcem zazmluvniť "istotku". Ďakujem 🙂

natali1401
13. okt 2021

@kris13 ahoj ja by som sa chcela spýtať ako to bolo s bábätkom po sekcii.. či praktizuju bonding pri sekcii..alebo kedy ti babatko vôbec dajú, kedy ti ho daju na prsník.. na izbu.. ďakujem pekne

kris13
14. okt 2021

@natali1401 ahoj 😊 asi je to veľmi individuálne podľa stavu mamičky a bábätka ale ja som mala to šťastie ,že 3x po sekcií mi vždy bábätko dali hneď po zasiti .. na pooperacke na bonding / prsnik hole iba v plienočke. Prvé 2razy bol v pôrodnici aj muž so mnou takze bábätka boli s nami od prvej sekundy NONSTOP pokial som neisla domov .. tretí x kvôli covid muž so mnou nemohol do pôrodnice a teda mi malú dali hneď na bonding .. asi po 5 hodinách vzali na 2 hod nech si “oddýchnem” potom mi ju znova dali na 5 hodín až kým ma nepostavili na nohy a do sprchy a sup potom bola so mnou nonstop 😅 trosku to bolo náročné ale vedela som čo ma čaká takze tak … ❤️ Veľa šťastia a všetok dobre prajem 🍀😊

denise17
autor
19. okt 2021

@natali1401 ahoj, ja som tiež nakoniec mala akútnu sekciu a dcérku mi priniesli na bonding až na izbu. Ukázali mi ju dala som jej pusu na sále ale dali ju otcovi, ktorý čakal na chodbe kým ma zasiju. Keďže som bola prvorodička tak priznam že malú mi nechali nonstop asi na tretí deň keď už som ako tak vladala k nej vstávať a tak. Ale inak doniesli ju hocikedy keď som im zavolala že by som ju chcela mať pri sebe ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre