Robia vyvolávačku v deň, keď sa ide na príjem?

kamca495
11. júl 2021

Ahojte zajtra idem na príjem aj s vecami na vyvolavačku keď že prenašam 6 dní zajtra bude 7 deň neviete či hneď v ten deň robia či až na druhý deň ?

mogaa
11. júl 2021

@kamca495 to záleží od pôrodníka ktorý má službu.....ak sa bábu nechce, tak lekár rozhoduje kedy je ten správny čas....

marion09
11. júl 2021

Mne dali vyvolavacku doobeda v den prijmu

simonabelj
11. júl 2021

Mne tiež v deň príjmu 🙂

kamca495
autor
11. júl 2021

@mogaa
@marion09
@simonabelj baby ja sa aj bojím počula som že je to bolestivejšie a že keď nepomôže tak cisársky rez 😑😑

sima1415
11. júl 2021

Ja som sa dohodla na týždňovom odklade keďže všetko bolo bez problémov ale keďže ani to jej nestačilo tak v 42tt vyvolávačka v deň príjmu

zuvelyn
11. júl 2021

V den príjmu. Mne napríklad vyvolavacka nepomohla, nemala som ani ziadne bolesti ani nic, cisársky bol vykúpenie z toho čakania 😁

saxana000
11. júl 2021

V den prijmu mi robili hamiltona vyvolavacku mi dali az druhy den rano

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ritalein
11. júl 2021

Ja som isla na prijem v pondelok, vyvolavacku som mala "dohodnutu" na stredu. Pan primar chcel pockat, ci sa to nerozbehne prirodzene. Kedze nic, o 8.00 som dostala vyvolavacku a o 10.30 bol uz maly na svete 😉

mima1
11. júl 2021

V den prijmu aj mne davali. Dva krat za den. A dva dni cize 4vyvolavacky. Povedali mi ze ak neporodim rano cisar. Nastastie v noci som potom porodila na treti den

nerya
11. júl 2021

@kamca495 tiež v deň príjmu... Náhodou ja som mala super pôrod, večer začali kontrakcie, čo som si myslela že mám len vetry, pred piatou praskla voda ráno, 7.13 malý na svete, rýchly pôrod 😉 nemenila by som. Cisárskym môže dopadnúť aj normálny pôrod, nie len vyvolávany 😉

kamca495
autor
11. júl 2021

Ja sa bojím baby 😭😭😭😭😭😭 aj s vyvolavačky aj s cisársky

zuzudrnda
11. júl 2021

@kamca495 mna to teraz caka znova. O par dni. Ono nebolo to hrozne. Len 12h bolo vela a ja som nejak nereagovala na vyvolavanie a syn bol v brusku zjavne spokojny a nezostupoval. Tak sa zhodli na tomto a moja gyn to uzavrela, ze skratka niektore zeny nereaguju a konci to obcas aj sekciou. Maly bol vsak velky, aj to mohol byt dovod. Netrap sa dopredu. Za mna bolo vsetko potom okolo drobca krasne. Drzim palec🍀

maris5
11. júl 2021

Mne davali az na druhy den.

sonnenshein
11. júl 2021

41+0, v den prijmu oxytocinovy test asi o 9tej rano, o 10tej ma odpojili, nastastie porod sa rozbehol, a ziadne dalsie zasahy neboli potrebne. Dcera sa narodila 13:20
Bolesti neboli vacsie, ani mensie (bol to treti porod, prvy vyvolavany, druhy absolutne spontalny).

majkagu
11. júl 2021

moja mala ma teraz 3 mesiace..tiez som sa bala, ked som isla na prijem, ale bude to ok nakoniec, neboj 🙂 ja som mala najprv oxytocinovy zatazovy test - nie v den prijmu, ale nasledujuci den... vtedy jediny krat som zacitila kontrakcie, ale hned ako mi odpojili infuziu bolo po kontrakciach...potom mi vkladali tabletku na vyvolanie dalsi den...nic, so mnou to ani nehlo...nakoniec sa mala narodila cisarskym na 9 den prenasania...bola som v nemocnici dokopy asi 10 dni, najprv tie pokusy, potom cisarsky...a prezila som to celkom dobre, nakoniec mam na ten pobyt aj pozitivne spomienky 😀 drzim palce 🙂

zuzanka.zuzu
11. júl 2021

@kamca495 vôbec sa neboj vyvolávačky, tiež som tu čítala horory o tom ako to bolo bolestivé (však bolo, je to pôrod) a teraz by som sa kludne pýtala aj o týždeň skôr na vyvolávačku... nabudúce budem múdrejšia 😀

selu11
11. júl 2021

@kamca495 Neboj sa, povedz si koľko žien to zvládlo a ty budeš ďalšia. Mne dali vyvolávačku hneď v deň ako som prišla do nemocnice. Ale vraj som mala zle vypočítaný termín a pán doktor povedal že "už včera bolo neskoro".
O siedmej ráno mi dali vyvolávačku a večer pred šiestou som porodila.

ckatka
11. júl 2021

@kamca495 mne dali balónik chvíľu po prijme a mala.som ho do.druhwho dna. Bolo to okej. Krcok zmakkol. Potom druhy deň ráno dali tie tyčinky...nastúpili kontrakcie...ale hoci boli celý deň relatívne silné (v pohode sa dali pre dýchať), neotvorila som sa, tak potom kvôli tlaku bola sekcia pred polnocou.
Neboj. Teš sa na bábo.

tamvtme
11. júl 2021

Ja som isla na prijem az vecer a vyvolavat sa zacalo az rano (aj ked vecer mi vlozili tycinky na otvorenie krcka, aby rano mohli dat tabletu)

sasesoe
11. júl 2021

@kamca495 ahoj, skus sa spytat v skupinke podla porodnice, kazda to na inak. Napr mozu zacat len s injekviou Thiamin al zavedenim balonika. Rodila som 3x, z toho 2x po vyvolavacke a aj ked som z toho mierne povedane ndbola nadsena, napokon to dobre dopadlo a ani to nebolo az take hrozne. No velmi dolezite je dychanie. Hlavne pocas kontrakcie hlboky nadych pri ktorom sa ti dvihaju plecia a pomaly vydych (napr nadych na 1-2-3-4 a vydych az do 8, alebo ako sa ti bude dat). Dolezite nezadziavat dych. A ked uz budu kontrakcie pravidelne, tak horuca sprcha (neoparit sa, ale taka ,ako vydrzis) ideal prestriedat s vlaznejsou, aby zas Ti neprislo zle z tepla a pokojne aj 30min tam mkzes byt. Moje porody po vyvolavake od nastupenia pravidelnych kontrakcii po narodenie babatka rrvali cca 3h, pricom najtazsia bila cca posledna pol hodinka az hodinka. Samozrejme, je to individualne, ale tiez som pocula len hrozostrasne scenare, tak Ta chcem povzbudit, ze to nemusi byt az take hrozne.... drzim palce...

dzinka777
11. júl 2021

@kamca495 v den prijmu.o 8 mi dali oxytocin,11.30 mala na svete.pichli mi aj epiduralku.cely cas sa ma lekarka pytala,mate kontrakciu teraz vsak?a ja,ze nieeee.skutocne som pocitila 5 posledných kontrakcii.inac cely cas ma nic nebolelo.velmi som sa bala,ze po vyvolavacke sa to rozbehne a bude to fest boliet.ale v tomto prípade som bola za epiduralku vdacna

thoughtfulweirdo
12. júl 2021

Ja som dostala tabletu do krčka dve hodiny po príjme, o 3 hodiny ďalšiu a hodinu po tej druhej bol malý už na svete. Skutočné bolesti som mala len tú poslednú hodinu, takže mega rýchly pôrod 🙂 tak sa neboj vopred, môže to ísť aj super. Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre