Rajský plyn namiesto edu

julia1993
28. jún 2017

Ahojte 😊 dnes som prvýkrát počula o tom, že je to novinka aspon u nás v nemocnici, že začali použivat rajský plyn na zmiernenie pôrodných bolestí. Je to vraj lacnejšie a lepšie ako edu. Máte prosím niekto skúsenosť? Ďakujem 🙂

alicka850
28. jún 2017

Mne nestihli dat edu, lebo som bola uz na 8 cm ked sme prisli a mala som rajsky plyn. Mozem povedat, ze uzasna vec a keby rodim 3 ti krat, uz o EDA ani meuvazujem a dam si rovno rajsky plyn

maminuska
28. jún 2017

@julia1993 ja mám skúsenosť a teda u mňa nič extra. Bolesti akokeby prebiehali na pozadí ale teda vedela som o nich riadne.
Ale ešte som si dva dni vyškrabávala s prepáčením z nosa šušne čo mi tak vysušilo nos.

danielalaura
28. jún 2017

Zdravim ja som rodila s rajskym plynom a aj pri druhom sa chystam ziadne injekcie na tisenie bolesti s edu som nechcela ... Za mna. Top 1

tyelde
28. jún 2017

mne sa teda nezdá, že by mi to pomohlo...ale aj tak by som si edu nedala...

danielalaura
28. jún 2017

@tyelde pomohlo nepomohlo ja di myslim ze tam ide skor o psychiku ... Placebo ... Oblbnutie .... Ci zaberie zalezi aj od toho ake silne su kontrakcie ... Ja som bola spokojna upokojilo ma to do doby kym mi konecne dovolili tlacit ja dom nastastie mala rychly porod ... Ak bude ta moznos tak idem do toho zasa

tyelde
28. jún 2017

@danielalaura ja som rodila v zahraničí, čiže žiadne "dovolili mi" nepoznám...ale jasne, psychika robí veľa, ale teda ako vravím, u mňa to bolo prd platné...ale tiež by som do toho išla zas...alebo úplne bez ničoho, ťažko povedať, či by som sa trápila dlhšie alebo kratšie keby ten plyn nemám 😀

alicka850
28. jún 2017

@tyelde ja som rodila jedno bez a jedno s Entonoxom,myslím tak sa tej rajský plyn volá, takže porovnať trochu môžem, aj keď každý pôrod je iný

danielalaura
28. jún 2017

@tyelde ja som tiez rodila v zahranici takze mala som toho dost na vyber ale za plyn som vdacna

emi16
28. jún 2017

Ja som rodila s rajs. plynom
Mala som dost tazky porod
Prvu hodinu sa mi akurat tocila hlava, ale bolesti som citila
Po hodine som uz mala neznesitelne bolesti
Presla som na epiduralku, kt.mi sla cez kapacku 20 hodin
Ale ja som stravila v nemocnici od soboty s kontrakciami a krvacanim a porodila som v pondelok o 17.02
Pri druhom som sa poistila epiduralkou a dobre som spravila
Porod bol uz sice kratky, ale mne to sada na bedrove klby a bolest neskutocna, asi, ze som mala vyklbene jadierka po narodeni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre