Pustenie plodovej vody pri pozitívnom streptokokovi

anjelik87
19. júl 2017

Ahojte. Som 4 dni po TP. Mam pozitivneho streptokoka. DR mi chce vyvolat porod s tym ze pridem do nemocnice pichnu mi atb do zili a po 4 hod.mi chce pustit vodu.
Chcem sa vas opytat ze ako dlho mozem byt po odteceni vody bez kontrakcii tak aby mi ich nemuseli vyvolavat oxytocinom? Ako dlho ma vyznam cakat na bolesti? Ked uz budem mat v sebe tie atb tak uz nehrozi nakaza z toho streptokoka aj po pusteni vody? A ked pridu same bolesti po prepichnuti vody tak pridu normalne v prestavkach tak ako pri normalnom porode? Lebo pri oxyt.som mala bolesti nonstop a uz to nechcem viac zazit ☹ A ked budem tak dlho bez vody tak nebude potom porod na sucho?

mamina_tatiana
19. júl 2017

No, mne napríklad pro pôrode kontrakcie zacali az 6 hodin po spontánnom odtečeni vody... Ale ci tolko čakajú ked to robia umelo, neviem. Co sa týka antibiotík, babatko sa stretne s bacilom, ten tak rychlo neodíde, ale bude chránené antibiotikami, preto bude voči steptokoku imúnne.
Bolesti by ti mali nastúpiť spontánne, ak teda to bude ako ma byt. ale pravda je ze niektorým ženám pustia vodu a kontrakcie nechodia a nechodí, takze ich daju na sekciu, iným ženám prasknú vodu, kontrakcie pridu do pol hodiny, a cele je to velmi rýchle. Je to strasne individuálne, tazko povedať nieco záväzne lebo tu pravidla nie su.

sasanja
19. júl 2017

Hlavne klud, to je zaklad🙂Pisala si v predoslej teme, ze je to tvoj treti porod, takze si myslim, ze sa to nebude dlho tahat...Neplanuj si ziadne scenare, hovor si, ze je vsetko tak ako ma byt, pre teba aj pre babatko...Ked sa da pockat, tak kludne pockaj s tym vyvolanim porodu...ak sa budes ale citit istejsie, tak chod do nemocky...a nechaj si vyvolat...Hlavne sa nestresuj!Vsetko postupuje zatial ako ma, tak len trpezlivost!Drzim palce

anjelik87
autor
19. júl 2017

@mamina_tatiana tak ked nie su kontrakcie tak davaju ten oxy a nie hned sekcia

zuzi0911
19. júl 2017

Mala som ho aj ja,,,Zacali mi po termine vyvolavat porod (cipky,tabletky,injekcia do zadku),,ked sa mi spustil porod a nastali kontrakcie,,,dali mi atb do zily,,,,vodu mi prepichovali az pred tlacenim

zuzi0911
19. júl 2017

A inak tieto atb sa davaju min.4 h pred porodom,,,mne ich pichli cca o 03:00 rano mala sa narodila 09:35 a aj tak sa nakazila,,,,bola ok len aj ju museli atb preliecit

anjelik87
autor
19. júl 2017

@sasanja tak bodaj by si mala pravdu ze nebude dlho trvat. Ale pri prvom som bola tiez otvorena na 4 ako aj teraz a bolo to hrozne hoci porod trval 5 hodin.
Ved ja vobec neviem ci mam cakat este do pondelka kedy povedali ze to uz je posledny den kedy ma musia hosoitalizovat alebo ist uz v piatok dobrovolne si to dat vyvolat ☹ myslis ze mam cakat do pondelka este ci sa to nespusti same?

anjelik87
autor
19. júl 2017

@zuzi0911 ako to je mozne ze sa nakazila ked si mala atb???? Z krvi jej to zistili alebo ake mala priznaky?

katka1981
19. júl 2017

@anjelik87, prvy porod, vyvolany, pichli mi vodu, kontrakcie ziadne tak oxytocin. 2. porod 13 dni pred terminom, a vodu mi musel prepichnut aj tak porodnik, lebo uz som bola na 8 prstov.

katka1981
19. júl 2017

A nemozes si dat epiduralku? Ja si neviem vynachvalit, mne oxy vobec nevadil. Pri 2. porode mi oxy nedali, nestihli by ani a teda bolesti boli vo finale brutal, nastastie len 2 kontrakcie, maly bol vonku za 3 minuty. Mne neskoro pichli epi, necitila som tlaky.

zuzi0911
19. júl 2017

@anjelik87 ,,,,no ak ti mam pravdu povedat neviem ako to zistili,,,len viem,ze mala atb

katkalubkova
19. júl 2017

Ty si este tu, ja uz ze si v nemocke 🙏

m_
19. júl 2017

@anjelik87 ja som mala tiez kokusa a atb nestihli... aj napriek tomu ze vyvolavali... to je jedno mala dostala koka (brali jej krv a mala zvysene crp plus jej robili vyter z ucha a tam bol tiez...) . mne ale hovorili ze na tie atb pred porodom sa vobec neda spoliehat... ze velakrat dostanu deti toho koka aj ked boli podane atb...

katkalubkova
19. júl 2017

@anjelik87 aj porody predtym si prenasala deturence?

anjelik87
autor
20. júl 2017

@katkalubkova myslis mna ci som tu? 🙂

anjelik87
autor
20. júl 2017

No tak to je super potom. Tak dat si vyvolat ten porod kvoli tomu ci nie? @m_

anjelik87
autor
20. júl 2017

2.porod prisiel sam a 1.porod som prisla presne na termin do nemocky na 4 prsty a primar hned rozhodol ze ideme na salu vyvolat ☹ ale vtedy som nebola gbs+ a doteraz lutujem ze som to dovolila ale ako prvorodicka som o tom nic netusila @katkalubkova

m_
20. júl 2017

@anjelik87 to je otazka na doktorov nie na mna... mne ho vyvolavali lebo mi malu otacali a bali sa aby sa neotocila spat... 🙂

ada309
20. júl 2017

@anjelik87 ahoj.. ja somala tiez pozit streptokoka.. porod zacal sam v 38tt.. odtiekla mi v noci voda a odtekala dalsich 30h... porod nepostupoval, nasledne sekcia vzhladom k tomu,ze prvy porod bol tiez sekciou.. 😒

katkalubkova
20. júl 2017

@anjelik87 no ako? Este si doma, alebo uz v porodnici 👶

tetapetra
20. júl 2017

@anjelik87 mne pustili vodu a hneď som dostala kontrakcie.

anjelik87
autor
20. júl 2017

🙂 ahoj. Si zlata ze sa zaujimas 🙂 zajtra idem ale stale!vaham a nie som rozhodnuta ☹ ci ostat alebo cakat do pondelka kedy by som uz musela naisto ostat. Kazdeho sa pytam co mam robit a nikto mi nevie a ani nechce poradit aby potom na neho nebolo zle. Takze zajtra beriem veci a rozhodnem sa na mieste

anjelik87
autor
20. júl 2017

A ako si bola otvorena? @tetapetra

tetapetra
20. júl 2017

@anjelik87 na 1cm už mesiac 😂 mne pôrod 2dni vyvolávali. Až keď praskli vodu sa to pohlo

katkalubkova
20. júl 2017

@anjelik87 a ved porod sa da vyvolat aj tou tabletkou, co sa vklada do krcka maternice. Mne prvy porod vyvolavali tak. Nedavali mi infuzku. Bola som tam tiez presne na termin, ale porod sa nepodarilo vyvolat, tak bola nakoniec sekcia.
Pamatam si, ze vtedy vsetky zeny dostali tu tabletku, odrodili vsetky, aspon do druheho dna, len ja nie.......

m_
20. júl 2017

@anjelik87
@katkalubkova ma pravdu aj mne davali prostaglandin lebo ja som im od zaciatku hovorila ze nechcem hormony navyse🙂... ale primar povedal ze toto je hormon ktory je tak ci tak a vzhladom na to ze prvy porod sekcia tak mohli dat len polovicne mnozstvo... (aj tak som porodila ultrarychlo).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre