Prvý pôrod sekciou. Aký bude druhý?

julinkaz
15. dec 2012

ahojte mamičky, prvýx mi robili sekciu kvôli preeklampsii v 38tt. teraz čakáme druhé bábätko a ja sa neviem rozhodnúť, či pôjdem na sekciu alebo skúsim rodiť prirodzene 🙂 máte niektorá s týmto skúsenosti? ktorý podľa vás bol menej bolestivý, alebo to bolo na rovnako? Ďakujem.

elliah
15. dec 2012

ahoj, aj mna sa doktor pytal, ako by som chcela rodit....tiez mam prvu sekciu a teraz budem mat druhe babo....neviem asi to necham na prirodu, ked sa bude dat budem rodit prirodzene a ked si to bude stav vyzadovat tak sekciou....

lea641981
15. dec 2012

no ja som mala tiez rozne komlikacie a aj pred tehotenstvami a odporucali sekcie pri kazdom a nieje mozne v mojom pripade inak 🙂 porad sa so svojim gynekologom 🙂

luciferkax
15. dec 2012

Ahoj 🙂 Ja som mala prvý cisársky - mala som predčasný pôrod, maôlý bol zle otočený, o dva a pol roka som šla rodiť zasa 🙂 doktorka sa ma pýtala, ako chcem rodiť 🙂 povedala som, že ak sa dá , tak prirodzene 🙂 tak som šla prirodzene, ale pirznám sa, že v mojom prípade bol cisársky malina 🙂 nabudúce by som už asi volila sekciu 🙂 aj ked som šťastná, že som porodia normálne, na tú bolesť zabudnúť neviem.. ak bude niekedy do tretice, tak ak rodiť, tak iba s epidurálkou 🙂

zivika
15. dec 2012

@julinkaz prvy som mala sekciou, lebo maly sa mi vzpriecil a nechcel ist von, teraz som to s doktorkou este neriesila, ale keby sa ma opytala, tak neviem...lebo na jednej strane by som chcela rodit prirodzene, ale ked si spomeniem, ako som sa trapila pri prvom, kym neprisiel doktor a povedal kolegyniam, ze naco cakate, to samo nepojde...takze ak by som sa rozhodla pre prirodzeny, tak urcite s epiduralom, ale pocula som, ze tym, co rodili sekciou epi nedavaju, kvoli tomu, aby citili, ci sa im nahodou netrha jazva, ale neviem, ci je to ozaj tak...som ti asi moc nepomohla 🙂

rebroza
15. dec 2012

@julinkaz ahoj. ja som druhy chcela prirodzeny a aj bol. ale kedze nasledne prisli dost velke komplikacie, tazko sa porovnava. ale mna pred porodom motivoval pocit, ze babo pride na svet tou cestou ako by malo, ze ho hned uvidim, ze pre telo je to prirodzenejsie... ale prvy porod - cisarsky som mala bez problemov, takze som nemala zlu skusenost s cisarskym
inak v podstate rovnake diskusie, skus kuknut tuto (som tam prispievala, tak im mam v "upozorneniach"
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/prvy-porod-som-mala-cisarsky-bude-druhy-prirodzeny/
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/mozem-mat-druhy-porod-prirodzeny-2/

jordynka
15. dec 2012

ja som prvú začala rodiť normálne, ale po 6 hodinách mi urobili sekciu - "zasekla" sa...a pri druhej lekárka vôbec neuvažovala o prirodzenom pôrode, takže som si dala spinálku, a malú som hneď videla...kebyže ešte raz a sekciou, tak jedine so spinálkou - úžasný pocit, perfektný pôrod, i keď bezprostredne po vyprchaní spinálky veľmi silné bolesti - no po napichnutí na infúzku som už potom necítila takmer nič

karmelka77
16. dec 2012

ja so mala prvy cisarsky koli peceni v 37tt...teraz mi lekar rovno povedal zeby neriskoval prirodzeny, lebo jedna vec - problem sa moze zopakovat, druha ze na vyvolavacku som vobec nereagovala ani predtym a dalsia ze po prvom cisarskom ti nikto epidural nepichne...je to koli tomu aby si citila ci sa nieco nedeje s jazvou aby nepraskla maternica a pod...takze nakoniec by som mala mat aj druhe cisarskym ale nevadi mi to, tych par dni po sa to da vydrzat...

sonia10
17. dec 2012

Ahoj, ja som sice nerodila na sk, ale tiez som mala prvy cisarsky, pretoze sa mi dcera neotocila a bola koncom panvovym, druhy porod som mala normalny, a dokonca do vody( rodila som v UK) a nedalo sa to porovnat ako som sa citila po cisarskom a ako po prirodzenom porode, ja osobne som za prirodzeny, pretoze som bola hned fit. Pred 5 tyzdnami som rodila po 3 x a tiez prirodzene, rodila som v Hong Kongu, tu lekari velmi radi robia cisarske, ale myslim ze ked ste na jednej vlne s porodnikom tak sa da porodit prirodzene, ked je tvoj doktor hned proti ty nebudes mat podporu ani istotu a tiez je dolezite mat podporu partnera a verit si sama sebe, drzim palce a nech porodis hocijako prajem ti aby si aj ty aj babatko boli zdravi. 🙂

gabusa1975
17. dec 2012

ahoj,aj som porodila cca pred týždňom,začiatok prirodzený,po 12 hod otvorená na 4cm,po Prostíne a prasknutí vody,kontrakcie jak bič,bábatko pomaly vkuse na monitore,ukončenie sekciou,asi by som ho veľmi ťažko porodila,keďže odhad podľa sona 3800g,váha pri narodení 4360g 🙂 vtáčik môj maličký...ale nakoniec všetko dobre dopadlo. ak bude druhé bábo jednoznačne sekcia.a to doktor na poradni,šak vy máte postavu na rodenie,že môžte každý rok, a ja,že no,ale roky nepustia(37 haha)vtipálek...ale asi to tak malo byť 🙂

adrianiiita
17. jan 2013

Ja som mala prvý pôrod sekciou a gynekologička tvrdí že ked som mala prvýkrát sekciu tak budem rodiť sekciou aj druhýkrát ... niekto tvrdí to niekto iné ... ved koľko báb rodilo sekciou a potom prirodzene ... teraz neviem na čo sa mám pripraviť či na sekciu alebo prirodzene... 😒

mychaella
17. jan 2013

Ja som mala prvu sekciu, a druhy krat som chcela rodit normalne, tak sme zacali, ale skoncilo sa to akutnou sekciou. ale ked porovnavam, tak druhy krat to bolo ovela lepsie, aj dalsich 5 by som tak mohla porodit 😀

zuuzika
17. jan 2013

ahoj prvy porod sekciou a druhy tiez pred dvomi tyzdnami,o prirodzenom porode porodnik ani neuvazoval. ale zalezi od lekara. a na spinalnu anesteziu nedam dopustit, nieco uzasne hned pocut babo plakat a vidiet ho...

1stefi121
18. jan 2013

Ja som mala prvu sekciu planovanu a aj teraz chcem sekciu bojim sa spontanne rodiť kvoli rupture maternice. je pravdou že o tom rozhoduje aj lekar ale mne sľubila lekarka sekciu tak dufam že to tak bude že mi neklame. Nakolko si davam hned sterilizaciu lebo dalšie babetko už nechceme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre