Prvý pôrod s Aniballom, druhý bez - šili vás viac?

any_soj
23. jún 2023

Ahojte 🙂 Rodila som prirodzene pred 3 rokmi, cvičila som predtým 3 týždne s aniballom, nemala som v podstate zranenia a druhá doba pôrodná nebola nepríjemná. (Pripisujem to aj aniballu, prvé dni cvičenia šli veľmi ťažko a doslova každým dňom som sa cítila v pohode s väčším balonikom, hoci na začiatku ma aj 3 stlačenia štípali a nepríjemne tlačili, že proste fakt si pošva privykala.)
Teraz ma čaká pôrod o pár dní, necvicila som, aj preto, lebo som sa aj bez toho predčasne otvárala. Tak by ma veľmi zaujímalo, či ste to niekto mali podobne a ako prebehol pôrod bez aniballu? Kus sa bojím, že predtým to bolo v pohode, lebo som bola pripravená fyzicky a aj psychicky mi to dodávalo pohodu, a že teraz čojaviem sa budem báť tlačiť zo strachu pred roztrhnutim, bolesťou,...
Vďaka 🙂

hortenziaj
23. jún 2023

neboj sa, ja som necvicila ani raz, prvy porod bol mesiac pred, mensie babo a mala som rosku ranku, druhy porod, tyzden po termine, velke babo, ale tym ze uz tie porodne cesty boli pripravene porodom predtym, tak to dopadlo uplne super a bez sitia. cize aj ked si teraz necvicila, bee to tak ze ten predtym porod uz akoby zanechal stopu na tych porodnych cestach a pojde to fajn.nastav sa na to, ze vies co mas robit z porodu predtym, ze to bolo super a uvidis.

gabika128
23. jún 2023

@any_soj určite je druhy pôrod lepši v tomto smere ako prvý 😊

zuzi0911
23. jún 2023

Ja som síce necvicila ani raz....
Ale teda teraz tretí porod a len na 2 stehy som sa natrhla, aj to dnu ...a to bol ťažký porod
Prve 2 pôrody som mala nástrihy malé...

pbra40
23. jún 2023

Prvy porod, cvicenie s anibalom, jeden vnutorny kozmetocky steh.
Druhy a treti porod bez cvicenia, a uplne bez poraneni.

svetlonos
23. jún 2023

@any_soj
ahoj, ja som pri prvom porode necvicila vobec. Par minut na to, ako mi orilozili maleho som uz bola v pohode. Este hovorim sestricke- ani som sa vobec nenatrhla, vsak, super! Ked som videla ten jej opatrny pohlad, hm... Ze ale trochu aj ano. Sili ma snad 40 minut. To len ako info, ze som nejake natrhnutie vobec necitila ani pocas ani po porode. Po dositi som povedala, ze idem na izbu sama po svojich aj s malym na rukach 😁. Presvedcila ma, ze radšej nie aby sa mi nezatocila hlava. Bola som ozaj prekvapivo fit, necakala som to. To sitie som citila az doma, maly dostal po 10 dnoch koliky a nosila som ho, vela chodila teda. Vtedy som citila bolesti ale nic brutalne. Mohla som uzivat seraktil, podobny ako ibuprofen. Takze sa to v pohode dalo zvladnut.
Teraz pri druhom tehu som sa pytala svojej dr a neodporucala mi anibal. Vraj potom byva problem s upadanim maternice a pod. Tak uvidim, ale spolieham sa teda tiez, zectelo je po prvom porode uz pripravené 🙂

any_soj
autor
24. jún 2023

@hortenziaj ďakujem ❤️ 🙂 u mňa prvý tiež bola dcéra tak o pol kila menšia než teraz syn. Tak som zvedavá. Ale znie to povzbudzujúco 🙂

any_soj
autor
24. jún 2023

@svetlonos ďakujem ❤️ ja som mala medzitým aj jeden cisársky, ktorému teda som veľmi rada, že mám aspoň šancu skúsiť sa teraz vyhnúť, viacerí doktori sami navrhli, keďže som už v 37.tt bola zrazu otvorená na 4cm a všetko mäkké, babčo dolu, tak teraz v 38.tt len že skúsia prasknúť vodu a malo by to ísť (liekmi sa po cisárskom nemá vyvolávať). A teda po cisárskom som mala zapálenú ranu, skoro sepsu, mesiac som nesmela nosiť dieťa, tak aj preto dúfam, že čo sa týka zranení by to teraz mohlo byť lepšie 🙂

mamamasama
24. jún 2023

Ja som sice cvicila pri kazdom tehotenstve, ale pri tych dalsich už nie tak intenzivne ako predtym. Porodila som vsak aj napriek tomu slonika 4,5kg bez škrabančeka.

svetlonos
24. jún 2023

@any_soj
neboj, to bude fajn 🙂 a vobec sa neterorizuj. Ked by ta bolelo, pokojne si daj lieky od bolesti- mozes niektore aj pri kojeni. To je mi luto, ze si mala take komplikacie. Teraz nech ti to klapne s tym porodom a z natrhnutia si nic nerob. Ja mam fakt nizky prah bolesti, epiduralku nestihli pichnut, porod mi zrazu postupoval rychlo. Dali mi "len" rajsky plyn a fakt som natrhnutie ako take necitila. Mala som ho 2 stupna. Zahojene vyliecene v pohode 🙂 Vsetko dobre ti prajem a pekny porod 😀

ivka21
24. jún 2023

Prvý som bola len popukana kozmetické stehy necvicila som s anibalom ale pila som malinik a lanové semiačka, druhý to isté lanové a malinik ale som aj cvičila ale len 1x, viac som nestihla 🙈 úplne bez stehou. A teraz uvidíme ale asi cvičiť nejdem iba teda ten čaj a lanové. Dúfam že si to telo este pamätá ten pôrod.

amelia89
24. jún 2023

prvy porod s anibalom - par stehov,druhy porod bez anibalu - bez poraneni 🤷🏽‍♀️

adka3321
24. jún 2023

@any_soj prvy porod s anibalom - jeden steh (babo 3080g), druhy porod bez anibalu - 4 stehy (babo 3790g). 🤷🤷

majulino
24. jún 2023

Všetky 3 bez cvičenia a iba pri prvom ma pôrodník nadstrihol, lebo nevedel čo má robiť. Neskôr ho primár zdrbal za to. Druhé a tretie dieťa mali cez 4kg a po 54cm.

kiirkee
24. jún 2023

Prvý porod s aniballom - cca 27 cm nacvičných, syn 3840 g - isiel von vakuovym zvonom - jeden kozmetický steh. Druhy porod (3 roky po prvom) - anibal som tak 2x vlozila iba na 20 cm nafukla a vytlacila - dcerka 3190 g-nic sa nesilo. Dolezita je aj veľkosť deti, casovy rozostup medzi nimi. Ale ak nebudes mat teraz extremne velke babo a nebol prvy porod veeela rokov dozadu, tak by som sa nebála na tvojom mieste. Telo si pamata 🙂

nevenka
24. jún 2023

@any_soj neboj, ja som rodila 4x, iba prvy raz ma nastrihli, lebo asi "prevencia", maly sa narodil 8 dni po termine, ale vazil len 2810g, malinky bol. No a dalsie som rodila bez nastrihnutia, natrhnutia a necvicila som vobec. Pri druhom som mala zapaly, to mi preliecoval teraz uz primar v BB, mala som ho zazmluvneneho v 2015, este bol len sekundarny lekar, a potom mi hovoril, ze musim pocuvat, co mi povie, aby mi ochranil hradzu, proste netlacit ako sialena, kym nepovie, len dychat a tie porodne cesty sa pripravia...Dalsie dve deti mi vyvolavali kvoli vysokemu tlaku tyzden a 2 tyzdne pred terminom a tie sli same, ani som netlacila, hlavne to stvrte. Kozu tam mam natiahnutu, uvolnenu, krasne to nevyzera, ale bola som rada, ze to nebolo site, ja mam ppcit, ze som rodila len raz, kvoli tej jazve prvej. Pri kazdom som ale mala ine problemy. Po druhom dietati hemoroidy a hematom na povodnom siti, pri tretom krize a take nafuknute, nestiahnute brucho dlho po porode a pri stvrtom ma boleli vsetky svaly a vazy asi 4 mesiace po...a krize, ze som sa citila ako babka 80 rocna 🤭.
Urcite je toto aj tym, ze ja som mala vsetky deti tak okolo 3 kg, najvacsi bol treti 3100g, plus elasticita, ale toto mas geneticky alebo nemas. To neovplyvnis. A som malinka, mam pen 152 cm, manzel je vysoky, tak tam boli obavy, aby hlavne to prve nebolo velke...
Podla mna, primar v BB by Ti v tomto velmi pomohol, alebo jeho manzelka. Obaja boli super teraz v januari, mali sluzbu spolu, ked som rodila. Stacilo povedal, ze by som rada skusila bez nastrihu a ze teda ok, ze to "skusime". Velmi ludski a sympaticki obaja. Mala som pocit, ze som v dobrych rukach. Ale asi nebudes rodit v BB, ci ano?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre