Programovaný pôrod

28. sep 2023

Mal niekto naplánovaný programovany pôrod kvôli tomu že bábo je väčšie podľa biometrie o týždeň a viac váži? Mohli ste odmietnuť keď nechcete aby vam vyvolávali pôrod?

denden77
28. sep 2023

odchylky, co sa tyka vahy, byvaju +/- 0,5kg.. v 36tt mi povedali, ze ma dcera skoro 4kg (skoro som sa rozrevala, muz mal 5,5kg, mala by to mat po kom 🤣).. rodila som 39+0.. mala 3180g 😊

lucia245
28. sep 2023

Ak toto vyšlo z úst nejakého lekára mal by vrátiť diplom

hiro
28. sep 2023

@denden77 Nase dvojicky mali celkom dost, dokopy cez 7kg myslim ze este to bol aj 41 tyzden a nevyvolavali... Ked isli tak isli.

autor
28. sep 2023

@lucia245 no som 36+2 TT a že už má cez 3kg a že do termínu pôrodu môže mať aj cez 4 kg a že je väčšie hlavičkou aj bruškom ale je nechcem dat vyvolávať po 38tt.mozem odmietnuť ?
@hiro
@denden77

trgypadl
28. sep 2023

Ahoj, uz si dnes pisala, ano mozes odmietnut,

petamich
28. sep 2023

@denden77 och tak to si mala stastie, mne v piatok povedali, ze 3.8 maximalne 4 kg a v pondelok som porodila a mal 4.5 😂 to je ten horsi pripad, ked to je tymto smerom

a teda este k veci, autorka ano mozes odmietnut

autor
28. sep 2023

@trgypadl ahoj viem ale tak pýtam sa sa mi to nezdá pozerala som správy že by za dva týždne na váhe pribral 1kg a ešte že magnézium mám užívať ďalej jednoznačne vysadzujem vraj tlmí prirodzené kontrakcie tak asi mi chce nanútiť na vyvolanie

autor
28. sep 2023

@denden77 mne sa to tiež nezdá ale žeby za dva týždne váha 1kg hore podľa mňa to chcú nanútiť

trgypadl
28. sep 2023

Nezameriavaj sa stale na tu vahu, je to naozaj len orientacne, predpokladam, ze uzv Ti robil Tvoj gynekolog, on Ta moze poslat do nemocnice, ale v nemocnici to mozu vyhodnotit uplne inac. Ty musis s vyvovolavanim suhlasit, nie ze Ti ho niekto nanuti

trgypadl
28. sep 2023

A co sa tyka Mg, tak ho mozes uzivat na litre, ak je raz porod rozbehnuty, tak to Mg neutlmi

denden77
28. sep 2023

@petamich 🙉🙈🙊 opacny pripad 🤣 klobuk dole 😁
@autorka pride mi to, ako by si mala zazmluvneneho Dr., ktory sa v riadnom TP chysta na dovolenku 🤔 ak nemas ine zdravotne indikacie, odmietla by som 🤷‍♀️😊

autor
28. sep 2023

@trgypadl áno gynekológ v správe je napísané plánovanie programovaneho pôrodu po 38tt vzhľadom na vahu

trgypadl
28. sep 2023

Uvidis co Ti povedia v nemocnici, zbytocne si nerob vrasky.

autor
28. sep 2023

@denden77 nemám ani tehotensku cukrovku ani vysoký tlak len to že je väčšie o týždeň dva dni aj vahovo vraj

nikpa
28. sep 2023

Načo zakladas duplicitné témy? To isté tu riešiš v inej téme. Na tvojom mieste by som sa zaujímala aj o názor iného lekára, nie 358 laickych odpovedi z modrého koňa.

autor
28. sep 2023

@trgypadl neposlali má do nemocnice ja že poradňa je už v nemocnici a poradňu mám ešte u neho o týždeň aj ctg aj dnes som mala ctg u neho

trgypadl
28. sep 2023

Tak uvidis co Ti povie o týždeň

54tinka54
28. sep 2023

Môj syn bol o dva týždne väčší a moja gyn vravela že v termíne môže mať do 4,5kg. Nikdy ale vyvolávanie kvôli veľkosti nespomenula. Nakoniec mi ho vyvolávali 5 dní pred termínom nie kvôli veľkosti ale kvôli problému s plodovou vodou. A jasne že vyvolávanie môžeš odmietnuť.

autor
28. sep 2023

@nikpa no lebo som s toho taká nervózna že porodim asi aj skôr aj bez vyvolávania

autor
28. sep 2023

@54tinka54 aha a bolo všetko v poriadku nakoniec? A koľko vážil malý?

nikpa
28. sep 2023

No vidíš čo ti tu na koňovi hrozí, predčasný pôrod 😄😀 tak vypni telefón a chod spať.

hiro
28. sep 2023

Celkom tomu nerozumiem ci ma dieta 3 ci 4kg, vsak to je uplne v norme... a ako citam:
"Niekde v Rusku sa údajne narodilo 7-kilové dieťa."
"Pôrod, ktorý spôsobil rozruch: Jurko mal po narodení 62 centimetrov a vážil takmer 6 kilogramov"
https://www.noviny.sk/slovensko/723397-porod-kt...
To dieta vyzera ze je v pohode...

54tinka54
28. sep 2023

Mal 4100g a vytlačila som ho na dve zatlacenia 🙂 bola som ale druhorodicka. Ale ja som aj bola rada ze sa narodil pred termínom. Prvý syn mal tiež nad 4 kg a tiež som to zvládla 🙂 síce už nám hrozili kliešte, pretože som po celom dni kontrakcií bola unavená.ja som sa najviac bála aby sa nezasekli ramienkami… ale všetko bolo v poriadku. Plus pri veľkom bábätku bude pravdepodobne potrebný nastrih (ja som mala pri oboch).

lucia245
29. sep 2023

Normálna porodna vaha je do 4,5 kg . A vyvolávať kvôli váhe, keď je všetko inak zdravotne v poriadku, je neodborne, zbytocne, absurdné a môže byť aj nebezpečné. Zmeň doktora. Mimochodom, všetky moje deti mali 4-4,5 kg. No a? To ako porodis závisí od tvojho nastavenia a minimalizacie zásahov do porodu, nie od váhy babatka. A odpoved na otazku - áno, môžeš odmietnuť, a ano, odmietni.

lucia245
29. sep 2023

@54tinka54 nie je vôbec potrebný nastrih, neplasme maminku

nevenka
29. sep 2023

@lucia245 ale no, ake strasenie. To je to najmenej, co sa moze pri porode stat. A to som vsetkymi desiatimi proti rutinnym nastrihom. Jeden x som mala, lebo rutina a ja som mala a rodila som na konci 41 tt., doktor sa asi bal, ze ma rozdrapi. Syn mal nakoniec len 2800g. Dalsie deti som sla bez nastrihu a potrhania. Sesternica rodila 4300g dieta a bola za nastrih vdacna. Toto je velmi individualne a moze, nemusi byt. Kazde tkanivo sa inak sprava, kazda zena, babo, aj porod je iny. To nie je strasenie, ale realita.
@autorka kvoli vahe by som na vyvolavanie nesla a hlavne nie, ak si prvorodicka. Sesterka vyzerala, ze caka dvojicky, mala vela plodovky a mala mala 4300g nakoniec, rodila asi tyzden po termine. Nikto ju netlacil rodit skor. No a ja som mala 2x prenasane a 2x vyvolavane v 39 a v 38 tyzdni, ja som sa skor bala zase, ze budu malicki. Mala som vysoky tlak a lekar sa uz bal a s takym nalezom, ako naposledy, mi.povedal, ze aj keby on velmi chcel (primar), tak prednosta ho pokefuje, ze s tymto uz je riziko cakat a v ten den som sla na vyvolavanie. Len ja som uz takto rodila 3. a 4. dieta, tretie len prepichli plodove obaly a z 3 cm som hned bola na 6 cm, do 45 min. sa maly narodil a dcerka, tam to trvalo dlhsie, ale na to, ze to bolo v 38tt., tak parada. A boli trosku nedonoseni, mali tazsiu zltacku, tak na hrane boli obaja, predpoklady vahove boli 2700g, ale syn mal nakoniec 3100 a dcerka 2900. Takze opak. Ale kazdy neonatolog mi povedal, ze kazdy den v brusku sa pocita, babo dozrieva a zosilnieva. Ale ked je problem, tk radsej von, ako by sa malo daco stat. Takze len tak, nesla by som na vyvolavanie skor, ako treba. Ani hned po termine netreba.

autor
29. sep 2023

@nevenka som 36+2tt a že podľa biometrie je to už 37+4 tt a váha 3332g kdežto minule dva týždne dozadu som bola 34+1tt a podľa biometrie 34+0 a váha bola 2223g tak tomu nechápem a že to v termíne bude cez 4kg a že nevytlacim lebo vacsinobvod hlavičky má aj bruško ale ja nechcem ísť na programovany pôrod ani vyvolať po 38tt nemám ani cukrovku ani vysoký tlak ani bielkovinu v moči a ako on vie že po vyvolaní pôjde von čo ak nastanú komplikácie a pôjdem sekciou ? Nanútiť ma nemôže do toho nepodpíšem papiere to tak vidím.

autor
29. sep 2023

@nevenka a ešte magnézium môžem brať naďalej vraj

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
29. sep 2023

Ako dr môže vedieť, že ho nevytlačiš? Si útlejšej postavy alebo? Máš úzku panvu? Ak by to hovoril na základe toho, tak ok, beriem.. ale ak ozaj nie je žiadna indikácia okrem toho, že je bábo väčšie, tak by som ten pôrod ozaj neponáhľala.
@lucia245 to nie je strašenie.. ale proste keď je veľká hlavička, je podľa mňa lepší nástrih ako potrhanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre