Problémy so stolicou po pôrode. Poradíte?

lienka1701
2. feb 2015

kocky prosim radte som uz viac ako rok a pol po porode....zo zaciatku som mala poblemy so stolicou tazko som ju vytlacila, obcas trosku krvi na toaletnom papieri, pripisovala som to tym tlakom pri porode a tomu ze som bola roztrhnuta az po konecnik...obcas sa to stavalo znova takze asi nejaka cievka praskla som si myslela sak to sa stava...no teraz uz najradsej by som na velku ani nesla bo mam problem tlacit resp. ma to dost boli aj ked je stolica redsia a ta krv je tam pomaly aj kazdy den...poradte nieco ucinne co zaberie dakujem

zmokito
2. feb 2015

Mozu to byt hemoroidy, prva pomoc - Faktu, bud krem alebo capiky, a treba zajst k vseob. lekarke, aby to potvrdila resp. vyvratila. Krv v stolici rok a pol urcite nie je normalny stav.

oladuna
2. feb 2015

Tiez mi to pripada ako hemoroidy a s tou stolicou urcite treba nieco robit.zmena druhu stravy by asi prospela, aby bola stolica mäkšia.v zasade vsak treba navstivit odbornika lebo krv v stolici ci uz 6 mesiavov po porode alebo 18 mesiacov po porode nie je normalny stav.nieco nie je v poriadku.

lucianakoniku
2. feb 2015

utekaj k lekarovi, ten ti najlepsie poradi a hlavne ti stanovi presnu pricinu, mozu to byt hemoroidy ale aj nemusia, radsej si to nezanedbaj aby si s tym nemala este vacsie problemy nez teraz

mata90
2. feb 2015

skús nejaké probiotiká, mne to pomáha, ale memám krv, môžeš mať hemeroidy, ja mám vnútorné po porode, ale také čo mi nekrvácajú

lauricka
2. feb 2015

jasne, asi sa Ti spravili hemeroidy, co sa stava pri porode alebo dake trhlinky. V lekarni mas rozne cipky a masticky na hemeroidy, nechaj si ukazat, asi je jedno, co si vyberies. Kup si vlakninu (psylium), davaj si v takom vacsom riedeni s vodou. Lekarka mi hovorila, ze redsie si davas pri zapche, hustejsie pri riedkej stolici. Pripadne skus slivkovy napoj zn. Das Gesunde Plus v DMke. Po kazdom vyprazdneni urcite umyvat vodou a mozes hned aj osetrit mastickou. Ak mam bolesti vacsie, lebo to su take horsie obdobia, dam si aj Ibuprofen, zda sa mi, ze pomoze, je to aj protizapalove. Pripadne sedacie kupele mozes vyskusat, dubova kora napr. je dobra. Potom su cipky a maste aj silnejsie, ale na predpis, takze dobre je ist na gastro si to nechat skontrolovat. Ak si z BA, fajn je centrum Thalion, aj ked sukromne. Dalej aj uprava stravy, aby crevo nebolo podrazdene, najdes na nete kopec info urcite. Ja to mam uz roky, sa mi urobili dake trhlinky a asi aj hemeroidy, odkedy mame sprsku na zadok na WC, je to ovela lepsie, sa vzdy hned umyvam. Mam len horsie obdobia, vtedy nasadim cipky a mast...hocijake, napr. Mastu S alebo Faktu...Co je sranda, pocas tehu a porodu mi to problemy nerobilo ani prvy, ani druhykrat vobec. Teraz to mam horsie, ale to az 18. den po porode, takze to z toho nebude. Inak, ja som si kupovala urcitu dobu aj Hemostop Synbio, sa mi zdalo, ze to mam lepsie potom, az kym mi lekarka na gastre nepovedala, ze v zlozeni nevidi nic, co by mi malo dako specialne pomahat z toho :D. takze asi len reklama, kup si hocijake pro a prebiotika. Plus je tam masticka/gel z dubovej kory k tomu.

lucianna210
2. feb 2015

Ja mám s týmto problémy a to vobec nie som po porode. Mám s tým problém už asi rok približne. Najprv smo riešila masťou Faktu, potom mi vyhovovali Faktu čípky... no celkom som sa zľakla keď som po čase videla aj krv. No aj tak som to neriešila. Vždy som si dala čípok a po pár hodinách to bolo fajn. Pred asi dvoma týdžňami sa mi znovu spravili, asi vonkajšie keďže to viac bolelo a nepomáhali ani čípky. Tak som si kúpila dubovú kôru , každý večer som si uvarila odvar a v tom som si posedela nejakých 20 minút asi tri dni za sebou. Naozaj to pomohlo, no najlepšie by bolo asi navštíviť lekára, aj keď ja sama sa bojím a neodvážim s tým ísť nikam. Podľa mna je to aj veľa o strave, niekde som čítala že takým ľuďom, ktorí majú s týmto problémy chýba vláknina. Tak som pátrala na internete a veľa ľudí si chválilo Psyllium - rozpustná vláknina. Použila som ju asi ddva razy, ale malo by sa to piť každý deň ráno. Treba ho rýchlo vypiť, pretože sa mení na gél a ten potom v žaludku zachytáva škodlivé a toxické látky a uľahčuje vyprázdňovanie. Neviem no, skús niečo z toho a uvidíš čo ti pomôže, každému vyhovuje niečo iné.

sharmari
2. feb 2015

Ja som to mala hneď po pôrode a občas sa to vráti - hemeroidy. V prvom rade bolí-nebolí stále choď na vecko, lebo potom je stolica ešte tvrdšia, ak chceš môžeš použiť preháňadlo... Mne inak žiadna masť nepomohla skúšala som faktu, prcto-neviem čo a kopec ďalších... musela som zmeniť stravu - hlavne veľa vlákniny (kúpila som si v lekárni psylium) málo sladkého, kávy... čo najmenej sedieť a stáť (radšej chodiť alebo ležať) a môžeš skúsiť aj kúpele v dubovej kôre.... Inak, ak je krv svetlá, tak by to malo byť ono. Ak je krv tmavo červená rýchlo ku lekárovi, môžu to byť problémy s črevami.... držím prsty... 😉 ja som sa s tým trápila 3 mesiace ale pomohlo až to psylium a úplne som vysadila sladkosti 🙂

spirit16
2. feb 2015

Najlepsie zajt k lekarovi, aby zistil, ci to nie je nieco komplikovanejsie, pokial su to "iba" hemeriody, tak okrem zmeny stravy a pohybu ako Ti tu uz vyssie radili, moze vyskusat levandulovy krem od Justu, viacero kociek mi uz potvrdilo, ze po porode im to pomohlo a nedaju na neho dopustit.
A najhorsie je fakt stolicu zadrziavat, lebo ak Ti odpad zostava v tele dlhsie nez 12-18 hodin po konzumacii jedla, tak sa vystavujes riziku, ze sa toxiny z odpadu, ktory telo nespotrebovalo a chcelo vylucit, dostavaju do krvneho obehu a telo sa zbytocne zatazujes tym, ze tento odpad musi znova nejako vylucit z tela von. Kazdemu na pravidelnu stolicu pomoze nieco ine. Je treba skusat a skusat. Tiez som s tym mala obcas problem. Teraz uz je dobre.

tammarra
14. feb 2015

2 lyzice lanovych semienok do jogurtu alebo len tak same pohryzt,my sme po porode nedali na to dopustit,ale aj inokedy,ked je problem...odporucam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre