Problém s pichnutím epidurálky

15. dec 2021

Žienky čakám druhé babo no tu kde byvame v okrese Brezno je problém pichnúť epiduralke počas pôrodu a toho sa bojím najviac. Bola som rozhodnutá ze ju chcem proste a zrazu mi doktor povie ze to by som tu musela mať šťastie aby mi ju pichli. Za prvé je len jeden anestéziolog ktorý by mi to mohol spraviť a ten nieje stále v práci, za druhé vez víkend môžem zabudnúť ten vraj vtedy v práci nebude a ak bude mať niečo iné tak ani nepríde. Osaka som dosť sklamaná keďže prvý pôrod a oxitocinom bol brutal bolesť... Tie ktoré ste rodili v banskej bystrici ako je to tam s epidural pls 🙏 neviem mam to z tadeto cca 50km. Myslíte že je to veľa? Bojím sa ist niekde inde nieže cestou porodim :D ďakujem

zooeynka
15. dec 2021

Urcite chod tam kde ti ju pichnu....hadam nebudes trpiet lebo anesteziolog nie je k dispozicii

ukulela
15. dec 2021

V brezne sa navyse epi plati. Poistovna hradi epi len v statnych nemocniciach, takze ak epi, tak BB. Ja som rodila v BR, mala som vysetrenia na epi, ale s prvou kontrakciou v nedelu rano som vedela, ze som v prdeli. Nastastie bol maly do 2 hod od prichodu do nemocnice von. Ja so mala prvy porod tiez na prasky, preto som chcela epi. Pri druhom som ale vyrazne bolesti potlacila spravnym dychanim. Jedna sanitarka so mnou predychala vsetky kontrakcie a ono to pomahalo. Ona dychala a ja opakovala v spravnej intenzite. Na hovno mi boli predporodne kurzy, tu zenu by som vyvazila v tej chvili zlatom.

katkami123
15. dec 2021

Tiež som mala oxytocín a hrala sa na veľkú frajerku, ze ešte zvládnem, potom muž bežal po anestéziologičku, co som do 5 minút názor zmenila. To bola neskutočná úľava potom

ladybug138
15. dec 2021

@katkami123 hahah, aj ja, chodila som jak velka frajerka..toto ze je porod?? Tak toto dam lavou zadnou 🙃 vtedy som bola otvorena na 2 cm...skoro som skapala, ked prisla anesteziologicka div som ju nevybozkavala 😂

evalin88
15. dec 2021

Ja som nikoho dlho nevolala, a ked to nabralo na intenzite akurat bol obed. Kým sa našiel niekto kto mi to pychne bolo po 14:00. Maly sa narodil o 14:34, EPI zabrala iba poslednych cca 5 minut a potom na šitie. Ale hadičku mi nechali do ďalšieho rána.

andreatytler
16. dec 2021

Jasne ze chod tam kde ti daju co chces. Ja som mala nemocnicu hodinu autom. Viem ze druhy porod je rychlejsi, ale 50km... to fakt nie je tak vela. Iba ak by bola snehova fujavica a cesty neprejazdne... kedy mas termin?

anne_mary2
16. dec 2021

ahoj, len tsk pre “ukludnenie” ,
alebo aj nie.. neviem kedy mas termin, ale teraz pocas covidu je problem s epi aj na takych miestach kde by to clovek necakal! Anestiziologov je pomenej vsade a ti co su su extremne vytazeni na covidovom, ak nie tak niekde pri zakrokoch, proste dostat epi v tejto dobe neni samozrejmost, skor velke stastie teraz…
Tym nejdem strasit ani nic, len teda to je ako moj pripad, ze u nas v HE / VT je sanca mala,resp velka vec nahodoy teraz, tak si hovorim ok asi Kosice, a potom v soku pocuvam 3 kamosky postupne co dosli z kosickych porodnic s tym ze ani jedna epi nemala lebo nebol kto dat….
Uprimne, neviem ako sa da riesit taka situacia, ale teda urcite zalezi ci rodis v januari alebo v maji, to potom ina porodnica urcite je riesenim

autor
16. dec 2021

Žienky termín mam v marci 23... Skúsim si to dáko ešte v nemocniciach pre zistit dáko osobne ak s ami podarí. Ďakujem Vám

dejna_
18. dec 2021

Otázka možno trochu mimo tému ale keď nie je k dispozícii anestéziológ ako urobia akútnu sekciu napríklad 🤔

ukulela
19. dec 2021

@dejna_ mozno, ze nie kazdy anesteziolog pichne aj epi. Mne pri prvom porode v Brezne cez vikend hrozil cisarsky, na salu v noci stiahli druheho porodnika z domu, anesteziolog bol urcite pritomny, no epi sa nespominala.

dejna_
19. dec 2021

@ukulela no ono pri cisárskom býva spinalka ale tu tiež pichá anestéziológ 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre