Prirodzený pôrod verzus cisársky rez

timikii
1. mar 2022

Ahojte baby . Som prvorodicka a v 16tt a viem , že možno to je priskoro a si nebudem asi môcť vyberať a každého telo je samozrejme iné .. ale aké máte skúsenosti vy ? Čo by ste “odporúčali?” Ďakujem vopred za všetky vaše odpovede 😇

pribinak
1. mar 2022

@timikii prirodzený. Tak to sj príroda zariadila, že pokial nie je komplikácia, tak netreba operovať. Treba si uvedomiť že sekcia je velka brusna operácia

beatrice1111
1. mar 2022

@timikii určite prirodzený pôrod, tuto otazku som riešila aj ja a keď mi vlastne došlo že ono sa rozhodne samo tak som to nechala tak. Ja som mala po prirodzenom pôrode len 3 stehy a mala som problem sedieť a vtedy si vravím že ako sa môžu hneď o dieťa starať ženy ktoré sú po cisárskom, takze keby idem znova idem prirodzene. Je to aj lepšie pre dieťa.

tinka_1807
1. mar 2022

@timikii Určite prirodzene ;) ... Neboj, zvaldnes to 🙂 Cisársky je pzja veľký zásah do organizmu, je to skvelá alternatíva, ak sa inak nedá. No prirodzený je lepší pre teba aj bábätko. 🙂

leuska1991
1. mar 2022

@timikii prirodzeny porod,rodila som tak 3krat. Aj po 4krat by som chcela,az by sa dalo. Ked som videla zeny po sekcii ,tak som bola taka stastna,ze som rodila prirodzene

nwnw
1. mar 2022

@timikii po prirodzenom sa rychlejsie das dokopy. A ak chces dojcit, tak tiez to pojde lahsie.
Po sekcii som sla sama na WC az po 36h a po prirodzenom 24h do stanku po noviny 🤣.

alexandra10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
1. mar 2022

@timikii prirodzene

siska53
1. mar 2022

@timikii Aj ked som mala dvakrat sekciu, urcite som za prirodzeny, ak to ide..

syslik81
1. mar 2022

kedsom bola mlada tuzila som po cisaraku .. nakoniec som rada ze som mala priridzeny - mala bola hned primne kojila som ju okamzite a rychlejsie som sa zotavila ...

lenuska9999
1. mar 2022

@timikii ja som mala prvý plánovanú sekciu. Pred operáciou som zažila slabé kontrakcie do krížov, ale v podstate neviem , čo sú pôrodné bolesti. Zákrok bol bezproblémové, trval asi 20 minút so všetkým. Najhoršie bolo na druhý deň sa postaviť. Ja som to celkovo rýchlo rozchodila a pustili ma po 3 dňoch domov s tým, že som potom prišla vybrať svorky z brucha.. chodiť som chodila už na druhý deň, ako píšem snažila som sa to rozchodiť.. lenže tie bolesti tam sú a tak ti poviem, že tento krát dúfam, že ma nechajú rodiť normálne. Síce sa bojím toho pôrodu ako čert kríza, ale chcem byť rýchlo fit a nemať bolesti pri každom kroku, pri každom postavení na záchod atd.. ú mňa sa neopustilo ani mlieko. Vraveli, že pri sekcii sa to stáva. Možno keby som rodila normálne, tak by bol moj malý aj dojčený

martinkatinka
1. mar 2022

Prirodzeny, vyberat si ale nebudes ty.

beata_k
1. mar 2022

@timikii Sekcia. Radsej chvilu bolesti, ( mna ked pustali uz som fungovala normalne) nez dotrhana s moznostou celozivotnych problemov.
A vybrat si mozes.

martinkatinka
1. mar 2022

@beata_k indikaciu urcuje lekar.

beata_k
1. mar 2022

@martinkatinka Nie je problem si idikaciu zohnat.

martinkatinka
1. mar 2022

@beata_k to je podplacanie....

beata_k
1. mar 2022

@martinkatinka Ziadne podplacanie. Zjavne nevies ako so to robi legalne bez podplacania.

martinkatinka
1. mar 2022

@beata_k zohnat si indikaciu urcite nie je legalne ani moralne. A urcite to nie je lahsi porod.

dkethe
1. mar 2022

Cisarsky je lepsi nez komplikovany vaginalny (to sa neda nazvat prirodzenym). Ale ozajstny prirodzeny porod, je naaadherny 😍

any_soj
1. mar 2022

@timikii ja len že... Hlavne sa snaž byť v tomto slobodná. Bude to, čo bude najlepšie pre dieťa a tým aj najlepšie pre teba. Chápem, že sa pýtaš len informačne 🙂 pre mňa napríklad bolo najťažšie rozhodnutie v živote rozhodnúť sa pre sekciu. Prvý pôrod prirodzený, dcéra zomrela pred ním. Napriek tomu silný, nádherný, vzácny, ťažký zážitok. Veľmi som túžila druhú dcéru rodiť tiež prirodzene. Ale bola otočená KP a lekári odporúčali z opatrnosti cisársky. Doslova som prerevala niekoľko dní, nevedela som to prijať, potom že teda aspoň bonding som si vydupala priamo na sále. Ale do poslednej chvíle som dúfala v prirodzený pôrod a veľmi ťažko mi bolo z toho, že nezazijem znovu ten pocit neviem ako to nazvať.... Treba v tom byť slobodný.

beata_k
1. mar 2022

@martinkatinka Co nie je nelegalne na tom, ze prinesies papier od psychologa, ze mas tokofobiu? Co je nemoralne na tom, ze mas fobiu? To potom klaustrofobici su nemoralni? No asi nie. Nechaj tak. Nevyznas sa, ale pises. O tom, co je lepsie necham na kazdu zenu ako sa ona sama rozhodne.

rora
1. mar 2022

@timikii mam za sebou 2 prirodzené (ten druhy celkom tazky) a caka ma tretí, modlim sa aby to bol taktiez prirodzený.... zo sekcie mam obrovsky strach, jednak zo zakroku, a aj to hojenie a zotavovanie potom... ked som porovnavala svoj stav a fungovanie so spolubyvajicimi po sekcii... veru nezavidela som im

martinkatinka
1. mar 2022

@beata_k ak je to pravdiva diagnoza, potom samozrejme... Ja hovorim o nepravdivych vymyslenych diagnozach.

banalu
1. mar 2022

Ako si sama napisala, je to velmi individualne. Ja som nedala na svoju intuiciu a sla som prirodzene, ved tak to priroda zariadila. Chodila som na predporodny kurz, myslela pozitivne, vsugerovavala si, ze to dopadne super... Najvacsia chyba v mojom zivote! 3 tyzdne som sa nevedela postavit na dlhsie ako 15 minut. Muz sa musel starat o mna aj o malu.. Sitie sa mi tri krat roztrhlo, nakoniec som sa hojila bez sitia.
Vkuse som sa musela sprchovat, aby sa mi tam nezaniesla infekcia. Aj ked moja Dr. vravi, ze ako krasne sa to zahojilo, ze som starostlivost zvladla na 1*, ked som to tam dole videla 🤦‍♀️ no hroza..
Nikdy viac ma nik nepresvedci na porod - uz ziadny!
Keby som sa bola pocuvala, tiez by som sa sice hojila dlhsie, ale aspon by som mala podvozok v nezmenom stave 🤣🤷🏻‍♀️

rebellefleur
1. mar 2022

@timikii - mam za sebou oboje, aj prirodzený bez epiduralu, aj cisársky v celkovej narkóze.. Za mňa prirodzený pôrod určite. Po prirodzenom pôrode, dve hodky po, som vedela plne fungovať okolo malého, kdezto po cisárskom.. Zotavovanie omnoho dlhšie, čo bolo pri nonstop placucom bábätku fakt masaker.

ailiba
1. mar 2022

@timikii tak ja mam za sebou len prirodzený, ale môj názor je, že ak to ide prirodzene, je to lepšie. Ale nie za každú cenu. Keď to proste nejde, ták sa netreba trápiť. Inak ma všetko výhody aj nevýhody. Hlavne sa snažiť byt v pohode. Bude, ako bude.

mia_von_prag
1. mar 2022

Ja som rodila 1.porod vyvolavany spontanny a 2. plánovaný cisarsky kvôli polohe dieťaťa, spinal.

Obidva boli velký zazitok a mala som šťastie, ze dopadli oba dobre.

Ak mám byt uplne uprimna, tak cisarsky bol o dost jednoduchší. Pri prvom som mala sialene kontrakcie 19 hodin, cisarsky prakticky bez bolesti aj počas aj po,keďže som stale dostávala lieky na tlmenie. Zotavenie bolo pri oboch podobne. 3 týždne očistky, bolesti pri zavinovani. Pomaly zohnuto a obkrocmo som chodila po oboch pôrodoch prve dni rovnako. Šitie bolo pri oboch len na inej časti tela, trochu to ťahalo prvé dni. Nič hrozné, pri deťoch som na to nemala čas myslieť.

Po spontánnom som mala problémy s hemeroidmi, po cisarskom mam jazvu na maternici, čo by ma trochu odradilo od ďalšieho tehotenstva. Ja uz ale žiadne neplanujem, mam dosť 😁
Pri prvom som sa bala o dieťa, ci sa niekde nezasekne, pri cisarskom som vedela, ze bude rychlo vonku.

Kazdy porod je iny, niektoré ženy maju hroznú skúsenosť so spontannym a niektoré hroznu skúsenosť s cisarskym. Neda sa povedať, čo je lepšie. Radim nevyberat, nechat to na prírodu

sasitimi17
1. mar 2022

50/50
Niekto lepšie fungoval po cisárskom, niekto po prirodzenom
Mne aj doktor vravel, pani vy máte širokú panvu vy porodíte ako nič nebojte sa.. realita ? Som bola taká dotrhana a zničená dva mesiace som sa dávala dokopy… ale tak niektorá prirodzene porodí a funguje hneď normálne ako aj vyššie baby písali

Vieš to je taká otázka že na ňu dostaneš rôzne odpovede, musíš si to len sama zažiť
Každé telo to inak zvláda, ja som citlivka strašná 😅 mala som (podľa mňa strašne bolestivé) kontrakcie a doktorka mi vraví že čo robím že si to len namyslam a mám nízky prah bolesti… ktovie, cudzí človek vie aké mám ja bolesti 🙃🥲

domak2
1. mar 2022

Ja mam dva cisarske a oba razy som sa pokúsila rodit normálne. Pri prvom som bola po 2 dňoch otvorena na 2cm, pri druhom za 12h na 3cm...už len 7 deti a dám aj 10 😅 Načo sa tým dopredu stresujes? Pripravuj sa pozitívne, ale moja rada, obavy odsuvaj na 41. týždeň 😊

ruzovakrava
1. mar 2022

Ja mám možnosť porovnať oba - za mňa je lepší pôrod sekciou. V nemocnici na mňa kukali ako bača do koliby keď sa ma na to spýtali 😄 samozrejme prirodzený je iný čo sa týka prežívania, je to krajší pocit a rekonvalescencia je oveľa ľahšia. Ale za mňa čo sa týka problémov súvisiacich s pôrodom a samotným priebehom, vyhráva sekcia.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre