Prirodzený pôrod po cisárskom reze

daniela87sk
3. júl 2020

Baby ktoré ste mali prvý pôrod cisárskym a druhy normálne ako ste to zvládli? Neboli nejaké komplikácie kvôli jazve?

greenfrog
3. júl 2020

Ja som mala medzi porodmi odstup 2r a 2m a vsetko v pohode. Keby som si mala treti raz zvolit, zas by som isla prirodzene (cisarsky mi robit museli, nezvolila som si ho dobrovolne)

kristinkahugo
3. júl 2020

Ja som mala medzi porodmi 6 ročny odstup a hrozila ruptura maternice. ak by som rodila prirodzene tak by som to neprezila. mala som cisarsky v celkovej a som max spoko.🙂

barus26
3. júl 2020

@daniela87sk kamoska veľmi bojovala aby druhé rodila prirodzene ... no aj rodila, ale malého nevedela vytlačiť, ťahali ho.. mala ten “vakuovy pôrod”.. malý následne krvácanie do mozgu ... takze nič moc.. No poznám aj take ktoré porodili bez problémov

ivanka.7
3. júl 2020

rozdiel 2r 10m, nebol problem
paradoxne komplikacia kvoli ktorej som prvu dceru rodila sekciou sa zopakovala, ale v druhej porodnici sme to vsetci zvladli lepsie a podarilo sa to normalne
za mna ovela lepsie, po sekcii som sa dlho davala dohromady, po normalnom porode to bolo ovela lepsie, ako druhorodicka som si na sestonedeli dokonca oddychla a precitala dva diely hry o trony :D

brita7777
3. júl 2020

Vobec ziadne, len si treba verit a nastavit sa mentalne v hlave na to tak, ze to proste das. Mne pomohli youtube videa -porod bez bolesti- tiez ma motivovali zeny co rodili doma aj same. Ono tam hlavne radili, ze by si si mala najst nejaku mantru, ked ti ide kontrakcia tzv prespievat ten pocit bolesti, ja som pouzivala Óm, to mi pomahalo, vana mi robila zle napriklad, to vobec, hlavne si najdi taku porodnicu, kde ti dovolia sa hybat a nie byt na lozku, ja som rodila v sede.
Rozdiel v porodoch 21mesiacov. Prvy porod som mala preeklampsiu a nechali ma rodit prirodzene druhy, aj ked uz som uzivali lieky na tlak. Hlavne si najdi doktora, co to bude verit, ze to das a nespochybnovat tvoje rozhodnutie rodit prirpdzene, pretoze je to mozne a cisarsky nie je prekazka.

zuzka1117
3. júl 2020

Ja som mala rozdiel 2 roky a po prvom planovanom cisarakom som druhýkrát rodila prirodzene. Všetko prebehlo v poriadku ☺

ivangeline
3. júl 2020

Odstup rok a vsetko ok. ;) Sama som prekvapena.

petka_3
3. júl 2020

Ja som mala rozdiel 1.5 a bez problémov. Pre mňa lepšie normalne.

heln
3. júl 2020

Ahoj, mne porodna asistentka na predporodnej priprave vysvetlila, ze zalezi ako hlavicka dietata rotuje a ako nalieha na jazvu. Ak hlavicka pekne rotuje ako ma a podide jazvu, tak je vsetko ok a porod moze ist prirodzene. Ak hlavicka nerotuje spravne a tlaci na jazvu, tak sa indikuje znova sekcia, lebo moze dojst k rupture. Treba pocas kontrakcii sledovat, ci jazva po sekcii boli alebo nie.

pras
9. júl 2020

@daniela87sk
Mala som odstup 20 mesiacov, rodila som 42tt, museli mi porod vyvolavat a vsetko prebehlo bez komplikacii. Na cisarsky by som uz po zazitku s normalnym porodom nesla, jedine ak by mi nic ine neostavalo. A citim sa neporovnatelne fit po porode nez po cisarskom, rodila som pred 3 dnami 🙂

neliz
28. aug 2020

@daniela87sk ja som rodila prirodzene pre 5tyzdnami po sekcii (pred vyse 3 rokmi). Kedze po sekcii som sa dlho davala dokopy - prve dni mi len ubiehali ani si nepamaram ci som vobec jedla alebo si umyla zuby- vsetko z vtedy mam v uplnej hmle. Teraz som bola rozhodnura rodit prirodzene a treba si to hlavne mentalne upratat v hlave - necitat straslive clanky a prispevky o ruprure maternice (je to velmi male percento co sa to stane - to je jak kebyze pred letom lietadlom pozeras letecke katastrofy🤦🏻‍♀️) a treba si najist doktora /porodnicu kde ta podporia v tvojom rozhodnuti - u mna to bol Koch (a velka spokojnost z mojej strany) ale citala som ze vela zien chodi do Ruzinova k Zahumenskemu... mne pomohli videa a knizky o hypnoporode - nevyuzila som tuto metodu na 100% ale pomohlo mi zistenie ze ako posobi pohoda a klud pozitivne na postup porodu, zatial co sposobuje stres a strach pocas porodu..ako spravne dychat a na co sa sustredit pocas porodu - a to som si z toho zobrala a za mna nalepsie investovane peniaze (kniha Hypnoporod od F.Mongan) dalo mi to viac nez obycajny tehotensky kurz. Za mna prirodzeny porod milionkrat lepsie. Uz na odd.sestonedelia som sa citila odychnuta a si to doslova uzivala...zatial co po sekcii som sa nevedela posadit aby som maleho vobec nakojila....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre