Prirodzený pôrod obéznej ženy

25. máj 2022

Ste tu také, ktoré ste rodili prirodzene obézne cca 110 kilove? Bolo všetko v poriadku? Zvládne porod obezna žena? Nebáli ste sa, že napr. srdiečko nezvládne, dostanete infarkt alebo mozgovú príhodu... Alebo ja neviem co aké komplikácie môžu byt...predsa je to obrovská záťaž pre tenké nieto pre obézne. Je vôbec možné naplánovať sekciu kvôli váhe? Alebo váha sa nerieši? Prosím, nech sa vyjadria iba tie, ktoré si tým prešli. Nemám záujem čítať blbé ustipacne komentáre na váhu... Ďakujem 🙂

1angelika
25. máj 2022

ahoj, ja som mala 98 kg, mala som bezproblémový pôrod, ani vysoký tlak som nemala čo ma sestrička celý čas strašila, že ako budem rodiť s takou váhou. Držím Ti palce

autor
25. máj 2022

@1angelika ďakujem za tvoj komentár. Momentálne mám tiež 98 kg, ale ešte 10 týždňov do pôrodu, tak rátam, že kilečká ešte vyskočila.

1angelika
25. máj 2022

no tak to áno to je ešte dosť, ale všetko je individuálne, netráp sa vopred.

raszuz
25. máj 2022

Nie som na seba hrda, ja som mala 124, ked sa isla mala narodit. Od prepichnutia vody bola do hodiny a pol na svete, v pohode. Pri malom som mala tiez nie malo. Voda zacala odtekat v noci, o pol 7 rano prve kontrakcie o 10 bol na svete. Sice v 36 tt, ale zdravy.
Tymto nechcem poukazovat, ze nadvaha/obezita je good a bezproblemova (ak by sa chcel do mna niekto navazat), ale nebola indikaciou na cisarak.

autor
25. máj 2022

@1angelika zatiaľ mam bezproblémové tehotenstvo, žiadne ťažkosti, čomu sa aj čudujem. Ale predsa mam obavy kvôli váhe, či to zvládnem a tak 🙂

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judit47
25. máj 2022

Moja bezna vaha je 63 kg rodila som s 95 kg v 41 tyzdni. Na vahu mi nikto nikdy nic nehovoril.

V porodnici som nechala len ,,8,,kg a po 6nedeli som mala 25 kg dole(len na margi toho ze som sa isto prezierala podla niektorych ale bola som extremne zavodnena)

andrea_82
25. máj 2022

ja som v deň pôrodu mala 106 kg a malý sa narodil za 2,5 hod. od odtečenia plodovej vody. Všetko bolo v poriadku, žiadny problém, celé tehotenstvo som mala ukážkový tlak.

vanda83
25. máj 2022

Ja som mala okolo 95 pri prvom a okolo 100 pri druhom. Oba boli vyvolané lebo som mala vysoký tlak a prebehli v poriadku. Tiež som mala obavy ale poviem ti veľa rozi psychika. Ja som bola v pohode a veľmi sa tešila a vravela si že zvládnem určite pôrod šak je to ten najkrajší pocit keď porodiš dietatko. Akokoľvek ak by boli komplikácie sú tam lekári a riešia či máš 60 alebo 100kg. Hlavne sa treba nastaviť že to dáš!

pribinak
25. máj 2022

So mnou bola v pôrodnici kocka ktorá maká určite viac ako 110kg, bola aj dosť vysoká. Porodila prirodzeným spôsobom.
Ak nemáš nejaký iný vážny problém, tak myslím, že to zvládneš

julka828
25. máj 2022

Mala som 130 kg z prvym synom a 115 kg pri druhom. Obe porody bez problemove. Prirodzene bez komplikacii

nelca0510
25. máj 2022

Kamarátka. Všetko bolo ok, len dieťa sa zaseklo v pôrodných cestách,tak jej zatlačili na brucho. Ale inak všetko ok.

amelie2017
25. máj 2022

Ja som mala okolo 100 pri prvom, mozno tak 102. Porodila som uplne v pohode. Pri druhom som mala nieco cez 90 a tiez dobre. Foto prve tehotenstvo 2 tyzdne pred porodom.

lulula12
25. máj 2022

Netrap sa, vsetko dobre dopadne. Ono ako v ramci porodu, to nie je az taka hrozna vaha, aby ti kvoli nej bola naplanovany cisarsky. Takze treba len verit, ze ani tie najmensie komplikacie proste nebudu

vreckovka2
25. máj 2022

Mala som 98 pri porode. Vsetko bolo ok, prirodzeny porod. Posledny trimester som pribrala mozno kilo, hoci som najviac jedla...ale ja som mala vela pohybu, prechadzky, cvicila som tehotensku jogu, stahovali sme sa. Umyvala som novostavbu niekolkokrat, byt po odstahovani som gruntovala...

sono2
25. máj 2022

@amelie2017 🙄🙄si predsa neni obézna tiež som mala skoro 90 ale som normálne štíhla žena 178/62 kg oni sa bavia o inom.

luccija
25. máj 2022

@amelie2017 tu je vidieť, že nie je 100 kg ako 100 kg niekto by si pomyslel, že to je tukom obalená žena.Ale bruško más poriadne🙂

maximko25
25. máj 2022

@amelie2017 wauuuu tak taku vahu by som ti na fotke naozaj nepovedala🤦‍♀️ a nechcem byt blba ale nie je 100ako 100.ja som mala sekciu pri 3 a tuk nabruchu mam a ten komentar typu, tolko tuku zasivat od dr naozaj nebol prijemny a to nemam tuk ze 30cm a nemam nadvahu ze 30 kg ani som tolko nikdy nepribrala. A osobne si myslim ze sekcia je pre telo ovela narocnejsia ako prirodzeny porod, pokial nemas komplikacie ine.ja som bohuzial mala cize prirodz. som rodit nemohla.urcite sa netrap vahou, radsej si davaj kazdy den daku aktivitu dlhe prechadzky a pod.a dalaby som si pozor na stravu, nejest sladkosti a slane nepit sladke vody.to nemudrujem len v dobrom chcem poradit;) a ako pisu baby kazde telo je ine nevies kolko kg tam nechas kolko percent z pribratia je zavodnenie a podobne.napr ja mam vsetky deti vahu okolo 5 kg, a to pri poslednom som pribrala len 15kg.hlavne sa udrzuj v pohybe a porod das lavpu zadnou.

manzanillaa
25. máj 2022

Ja som rodila asi 105kilova a dala som to bez nejakých komplikacii

amelie2017
25. máj 2022

@sono2 tak pribrala som takmer 30kg, aj napriek diete kvoli cukrovke. A podla bmi to uz obezita bola.
Ale chapem, ako to myslis. Ozaj nie je 100 a 100.

amelie2017
25. máj 2022

@maximko25 no mne sa odjakziva uklada tuk hlavne na bruchu, v oboch tehotenstvach som mala obrovske brucha, mam ho velke este stale, 10m po porode, samy tuk. A mne zas robili amnio a tiez kym sa ihlou predrali cez tu vrstvu. Ale teda poznamky nastastie nemali ziadne.

matkahelka
25. máj 2022

ja som prvu dceru rodila ako takmer 90kilova, ale nebrali ma ako obeznu, 30 kg som pribrala v tehotenstve. rodila som uplne v pohode prirodzene. mam 2 kolegyne, co ich normalna vaha je okolo 90kg, oni paradoxne pocas tehotenstva pribrali len par kg a tiez rodili bez problemov priridzene

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
25. máj 2022

@amelie2017 joj bmi s dieťaťom v bruchu sa neráta.

nevenka
25. máj 2022

@1angelika ja som ani nadvahu nemala a pri tretom som mala problem s tlakom. To nie je vzdy priama umera, i ked kardiolog mi po porode naznacil presne to, ze ked sa mi podari trochu schudnut, tak aj ten tlak bude lepsi. No mne to neslo dole, lebo som mala hypertyreozu a tie hormony mne dvihali tlak. Ale to bola speci situacia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre