Príprava na príchod novorodenca do bytu

alenocka18
11. feb 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, či ste nejako špeciálne upratovali celý byt (čistili, dezinfikovali) kvôli príchodu bábätka (napr. koberce, sedačka....)? Dakujem.

erickatt
11. feb 2015

Vobec, povysavat, ciste navlecky? Nic ine

margarita
11. feb 2015

nie, kym nelozilo a lezalo na deke na gauci a v postielke, nema zmysel nejako masivne deratizovat 😉

evka_evka
11. feb 2015

Normalne som upratala tak ako aj pred babatkom a tak ako aj teraz.ziadne savo nic.nemozem to ani citit.teraz max. pouzivam sanytol .je to dezinfekcia pekne vonia a nemusi sa oplachovat len sa zotrie.pouzivam to vsade.kuchyna.wckk.dlazba.no proste vsade...

bajana
11. feb 2015

Nie, normálna udrzba, len som dokladnejsie povysavala...ale kým som bola v porodnici, tak sa u nás doma oslavovalo a chlapi upratali tak "chlapsky", tak som den po návrate vytierala podlahu 😖

katarinamarkova
11. feb 2015

@alenocka18
🙂 nieeeee 🙂
dieta nie je mimozemstan, netreba kupovat specialny vakuovoantibakterialny sklenik ani robit ine specialne upravy v byte.
staci mat upratane bezne ako inokedy.....kusok prachu, par bacilkov, dve omrvinky na gauci, skvrna na koberci su skor ziaduce ako neziaduce pre spravny rozvoj imunity dietatka.

uhnakova
11. feb 2015

Nic extra som nerobila, len bezne poupratovanie.

sabina1975
11. feb 2015

Bezne upratovanie a este som okupala oboch psikov co mame v dome

mirkava
11. feb 2015

@alenocka18 suhlasim s babami nijako zvlast nedezinfikuj byt. Dieta nemoze zit v sterilite, musi si budovat imunitu a obranne latky.

monciky
11. feb 2015

@alenocka18
u nas sa nic nerobilo, ja som si vyupratovala byt- ale to robim pravidelne, prezliekla periny, maly mal postielku a vsetko nachystane, manzel iba povysaval parkety pred nasim prichodom- kedze mal zakaz doma organizovat oslavu🙂
mam dvoch velkych psov vonk na dvore, ten jeden nas privital, musela som zlozit k nemu vajicko a maleho si pes ocuchal a bolo🙂

bonaqa2013
11. feb 2015

Také lepšie upratovanie, a vydenzifikovali sme akurát detskú vaničku.

siska53
12. feb 2015

@alenocka18 jedine pri malom to tak bolo, lebo sme sa stahovali 6dni pred mojim porodom do novo zrekonstruovaneho bytu. Takze tam bolo vsetko novucke a teda aj cistucke.
Pri malej sme len normalne poupratovali - vratane zaclon a zavesom (opratie ci vycistenie v cistiarni), este raz poprala vecicky, co mala nosit, umyla som postielku,vanicku na kupanie a aj kocik. To bolo vsetko. Ziadna specialna dezinfekcia.

mirkita
12. feb 2015

jasne ze nie...myslis ze nemocnica je sterilna? staci oprat prehizy,deky,obliecky,plachty...utriet prach,povysavat,umyt vanicku...dieta si musi zvyknut na bezne prostredie...

ejuska79
12. feb 2015

tak ja som pred porodom poupratovala, ako kuchynsku linku, skrine, okna, take vacsie upratovanie, ale len preto, ze som nevedela ci budem stihat a kedy sa k tomu dostanem.... pri synovi uz nie...to som si uz stihala pri malej ked spala po veceroch urobit..

hajajanka
12. feb 2015

@alenocka18 garantujem ti, ze aj napriek tvojej urputnej snahe o cistotu bytu nenajdes ho po prichode z porodnice v takomto stave 😀 😀 😀 Staci nechat chlapa tyzden sameho doma 🙂
Normalna domacnost, ktora sa priebezne udrzuje, nepotrebuje ziadnu specialnu pripravu na prichod dietata.

simca06022011
12. feb 2015

@alenocka18 no ano, a viac by som sa netrapila.. kym ma pustili z nemocnice doma bola atomova bomba... a prisla som dom a cely den som riadila a lestila/prala/vesala aby mohla prist ku nam lekarka :P inak klasila, povysavat, poutierat prach, umyt nabytok, nachystat oblecenie... ani postielku by som nenatahovala do navliecok skor, dost sa na to naprasi 🙂 a take veci na co nie je cas - ak teba -kuchyna, okna... inak nic 🙂

kiki68
12. feb 2015

jasne, mozes, vymenit vsetky kusy nabytku za krasne oble dizajnove kusy :D ale mas cas, lebo hned po porode to vsade lozit a chodit nebudes 😀 nie naco, prave to savo a tieto agresivne veci nie su pre deti ziadna lahoda. Ved doma nemas mat co nebezpecne, nie je to nemocnica,kde su rezistentne bakterie. Doma je proste doma 😉

jessica1996
9. mar 2015

tá chémia je oveľa škodlivejšia ako trocha prachu ;) takže myslím že to nemusíš preháňať, samozrejme povysávať atd také tie zakladne veci čo aj normalne ale ja si myslim že nič extra...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre