Priebeh predčasného pôrodu v 24. - 30. týždni

barboraamatejko
14. mar 2022

Ahojte! Prosím, našla by sa tu nejaká ochotná mamička, ktorá by opísala, ako jej prebiehal jej predčasný pôrod - zaujímajú ma najmä tie nižšie týždne do toho 30.týždňa, či to bolo výrazne iný/odlišný pôrod oproti pôrodu v termíne, kedy ste reagovali a šli do pôrodnice, či tie kontrakcie boli vôbec bolestivé, alebo až tesne pred vytlačením.. ďakujem za každú jednú odpoveď

kikushaa
14. mar 2022

@barboraamatejko pri takom nizkom tt volia radsej cisarsky (maju este makke kosticky aj tie na hlave, tak aby to nenapachalo este horsie skody) ja som rodila v 29tt a 32tt oba razy cisarske

boba82
14. mar 2022

@barboraamatejko ja v 26tt prirodzene

barboraamatejko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
14. mar 2022

@barboraamatejko poznas oz malicek? verim ze tam najdes to co hladas

boba82
15. mar 2022

@barboraamatejko u mna sa cakalo kazdym dnom, nakolko som mala infekciu, podavali mi ak atb. vydrzala som 10 dni od zaciatku hospitalizacie. Bola som na antolskej. Voda mi postupne odtekala, az den pred porodom som uz pocitovala slabe bolesti ( kontrakcie) na druhy den som uz mala zelenu plodovu vodu. Porod bol do hodiny od kedy ma previezli na box, nastrihli ma, kontrakcie som mala velmi slabe, bolo to rychle... ( každopádne boli pripraveny aj na cisarsky) . Malemu stihli dat kortokoidy na plucka, napriek tomu vrlmi dlho (cca 6 tyzdnov) sa nevedel chytit s dychanim a bol na umelej plucnej vent, potom na kysliku. Dokopy bol 3 mesiace v porodnici, napriek tomu dme domov odchadzali bez kyslíka. Pekne sam dychal. Teraz ma 2, vyzera ze je ok ( sluch mu nabehol az ked mal 9 mesiacov) horsie je to s recou ale je velky vymyselnik. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre