Prenášanie - čo vám naozaj zabralo na vyvolanie pôrodu?

suesn345
30. máj 2020

Ahojte, baby chcem sa poradiť. My prenášame a mladému pánovi sa vôbec nechce, ani sa necítim, že by som mala rodiť. Prenášali ste? Pomohlo vám niečo na vyvolanie pôrodu? Prechádzka, sex, vaňa,... Stále nič. Čítala som ricinovy olej, ale toho sa bojím. Mate skúsenosť?

mimka795
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
30. máj 2020

@suesn345 Prenášala som obe deti. Dcéru tri dni, tam mi pomohla predlhá chôdza po schodoch IBA dole. Syna šesť dní, tam tomu pomohli intímne záležitosti. Ale v ten deň som bola na vyšetreniach a doktor povedal, že maternica je už slabá, už je to na spadnutie. V tú noc sa mi spustil pôrod.

simonkaba
30. máj 2020

skusila som vsetko okrem ricinoveho oleja... prenasala som 6 dni, na 7 som uz mala ist na vyvolavanie ale nejak som ju uprosila a vypytala sa o den skor 🙂 ja som bola vela aktivna psoledne tyzdne, chodili sme denne na prechadzky, aj som skakala na fit lopte a slecna sa vypytala zrovna v jediny den ktory som cely prelezala :D

fazulkova
30. máj 2020

Prenasat ako prenasat..este 2 tyzdne po termine je to v norme, vlastne az potom je to prenasanie, ale to u nasich dr neplati.. Ja som 1x rodila 2 dni a druhy porod 3 dni po termine, prislo to samo. Mne este den pred porodom dr hovoril, ze mozte aj s padakom skakat, ze si este pockam a na druhy den to prislo.. Kamoske vyvolavali 3x, vraj bola po termine, nakonec sekcia, ale proste este nebol cas pre babatko... Velmi ju to trapilo, tesila sa na prirodzeny porod, cele teh. mala ukazkove...
Ak by islo o mna, ak by som bola ok, sledovana u dr, nechcela by som aby mi vyvolavali, ak by na to nebol ozaj padny dovod. Drzim palce, bude ako ma byt a babatku dohovor ze uz je cas, na moje to platilo 🙂)

smejko25
30. máj 2020

Ani sex ani horuce kupele ani “zazracny” ricinovy napoj nic 😁😁 nakoniec pomohla vyvolavacka 🙂 mne uz ju doktor odporucil lebo dietatko malo 4000g 😁 rano mi dali tabletu o 12tej odtiekla voda a o 15:35 bola mala na svete 😁

suesn345
autor
30. máj 2020

@mimka795 ďakujem, dúfam ze všetko dobre dopadne a malý to zvládne prirodzene. 😁

@asia83 ja nemám k dispozícii schody, keďže bývam v dome a schody nemáme. A nám ani tie intímne záležitosti nepomáhajú.

@simonkaba ja som bola celé tehotenstvo aktívna ale teraz už dva týždne nevládzem a som vyčerpaná.

@fazulkova ja sa bojím toho vyvolávania, čítala som ze je to. Cele dlhšie a bolestivejsie.

@smejko25 skusali ste ricinovy? Nemôže to ublížiť? A ako ste si to dali?

asia83
30. máj 2020

@suesn345 Každá sme iná. A myslela som schody v osemposchodovom činžiaku. Tiež bývame v dome. Mimochodom. 😉 Je to na každom, či všetko hneď odpíše alebo bude robiť maximum. No čo má prísť, príde. Nemusí vám nič pomôcť, a môže.

suesn345
autor
30. máj 2020

@asia83 mate pravdu.

gabsisi
30. máj 2020

@suesn345 prenášala dom 9 dni a po dlhej prechádzke ( asi 4-5km)sa pôrod začal rozbiehať

martinatom1
30. máj 2020

Mne pomohlo - teda verím tomu- skákanie na fitlopte + sex (na zmäknutie krčka). Prvého som "prenášala" 2 týždne, ani náznak že by sa chystal von, skúšala som všetky rady a aj tak skončilo to vyvolávaním a akútnou sekciou. Druhé sa tiež moc nechystalo, cítila som že je presne rovnako ako pri prvom, dieťa vysoko, ani náznak otvárania... prečítala som si niekde že fitlopta, poskákala som pol hodinu večer, pol hodinu ráno, a na ďalší deň som rodila. Treba mať pri tom podsadenú panvu (alebo ako radila porodná asistentka -podviazať brucho šatkou) aby brucho nebolo vyvalené dopredu von, ale smeruje bábo pekne vnútri do porodných ciest a k tomu skákanie na lopte dráždi krčok.

suesn345
autor
30. máj 2020

@martinatom1 skúsim teda fit loptu. Akurát som upratala celý byt a jedine co sa udialo, je ze sa mi začala triasť ľavá ruka a to. Som sa ani nepresilovala

martinatom1
30. máj 2020

@suesn345 držím palce nech to pomôže. Viem čo je to za nervy 😉

suesn345
autor
30. máj 2020

@martinatom1 ďakujem ❤️

renatka1985
30. máj 2020

mne nepomohlo nic, rodila som 42+2, po dvoch dnoch soft vyvolavania nakoniec prostinom... drzim palce.

smejko25
30. máj 2020

@suesn345 no mne kamaratka poradila “zaruceny” elixir 😁 marhulovy dzus ricinovy olej a asi pol stamprlika vodky 😁 (pomery si uz nepamätam) a ze to vyvola prehananie a to vyvola porod 😁lenze mne ani tu sracku nevyvolalo 😂

simuskaaa123
30. máj 2020

Mne pomohla najmä prechádzka. Pondelok som mala ísť na príjem, nedeľu poobede 5km so psom a hneď v noci kontrakcie :D

suesn345
autor
30. máj 2020

@renatka1985 ďakujem, mne zatiaľ tiež nič nepomáha.

@smejko25 haha, tak to budem aj ja asi, lebo mam problém ísť na wc normálne 😂.

@simuskaaa123 tak ja som sa dnes prešla 5km,uvidime. 😁

smejko25
30. máj 2020

@suesn345 nasla som :
Dva lyzice ricinoveho oleja 2dcl džúsu broskyňu a 0.2dcl vodky alebo niejaky alkohol

noo vyskusaaj mozno ti to pomoze 😁 lebo kamoske aj jej sestre pomohlo 😁

suesn345
autor
30. máj 2020

@smejko25 nemá to nejaké škodlivé účinky ci? Nie ze si ublížim a aj malému

smejko25
30. máj 2020

@suesn345 niee to len ma spustit prehananie a tym padom by sa ti mal rozbehnut porod 🙂

suesn345
autor
30. máj 2020

@smejko25 okey, ďakujem a ten drzus to broskyňový ci?

sandrika1986
30. máj 2020

Ja som vsetky deti prenasala...tyzden max. dva tyzdne. Pri 2 tehotenstvach mi spravili Hamiltona na kontrole, poslali ma domov a na dalsi den som prisla do porodnice a porodila som.
Pri vsetkych tehotenstvach som mala stastie na velmi rychle porody.
Z toho dve deti sa narodili doma, porodila som ich sama, lebo sanitka nestihla prist nacas...🙂

suesn345
autor
30. máj 2020

@sandrika1986 čože, wau, tak to závidím. 😁

sandrika1986
30. máj 2020

Prve a tretie dieta som si porodila sama...zazitok na cely zivot 🙂

smejko25
30. máj 2020

@suesn345 ano ano dzus broskynovy 😁😁 a takisto mi spravili hamiltona a nic 😂😂

suesn345
autor
30. máj 2020

@smejko25 a ricinovy olej, ako normálne co je na kozmetické účely? 😂

heln
30. máj 2020

Na to aby sa spustil porod treba aby bol dozety krcok maternice. Na to aby dozel a spustil sa porod treba dva hormony prostaglandin a oxytocin. Prostaglandin je v datliach a tiez v spermiach = sex. Pomaha vraj aj orgazmus, cize moze pomoct aj masturbacia. Na oxytocin vplyva masaz bradaviek, po kupeli si ich suchat uteracikom. Plus gravitacne polohy, aby sa babo dostalo nizsie do porodnych ciest, dat sa do drepu a podobne. Toto mam z predporodnej pripravy a do porodu 2 mesiace takze nemam este oskusane.

anjelaa
30. máj 2020

Dceru mi vyvolavali 2 dni po termine. Syna som nedovolila. Narodil sa 14 den po termine. Vsetko ukazkove. Nemenila by som.

smejko25
31. máj 2020

@suesn345 ja mam normalne z lekarne 😁 takze asi hej

nini1010
31. máj 2020

@smejko25 🤣🤣🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre