Prenášanie

niksss
27. mar 2023

Ahojte baby,

Chcela by som sa spýtať , tie ktoré máte ste už rodili, ak ste neporodili v stanovenom termíne boli ste následne hospitalizované na pozorovanie alebo ste len chodili častejšie na poradne? Som prvorodička mám síce ešte 5 dní do termínu ale zatiaľ sa to nijakým spôsobom nerozbieha tak chcem vedieť pre prípadm na čo sa pripraviť.

Vopred ďakujem za užitočné info 🙂

beata_k
27. mar 2023

@niksss Ved porod sa nerozbieha 5 dni. Mozes porodid aj dnes.
K teme: Zvacsa, ak je vsetko ok, tak je zena doma.

petamich
27. mar 2023

prenasala som viac ako tyzden, uz som aj mala naplanovane vyvolavanie na 10. den, 8. den po termine som porodila sama - kazdopadne nie, nechodila som castejsie na poradne, 1x tyzdenne a potom mi uz rovno naplanovali hospitalizaciu a vyvolavanie, napokon som tam ale 6. den prisla s kontrakciami, odozvy sa im nezdali, tak si ma tam nechali

5 dni je este daleko 🙂 to sa moze rozbehnut zo sekundy na sekundu, drzim paste!

niksss
autor
27. mar 2023

@petamich dúfam ze to tak bude ❤️

deti95060810
27. mar 2023

mne sa začal rozbiehať prvý pôrod pár hodím pred termínom...
To sa ti môže ešte rýchlo zvrtnúť... času máš dosť...
jedno bábo som porodila po termíne - čo som ani nevedela, len som si to vyčítala z papierov. Nechodila som častejšie na kontroly ku gyn. keďže ani on nevedel že som už po termíne - dieťa po pôrode vykazovalo všetky príznaky prenášania...

maryetta
27. mar 2023

Pri prvom mi odtiekla voda presne v den terminu (podla utz)
Dalsie dva uz som bola hospitalizovana. A porod v den terminu vyvolavali 😂

nikasmile
27. mar 2023

@niksss ja som bola po TP 4 dni a 8dni. Oba nakoniec boli spontánne? ale pri druhom chceli vyvolávať na 10. deň po TP. Poradne boli 1-2x do týzdňa a monitor stále samozrejme.

banalu
27. mar 2023

Ja som porodila 5 dni po termine. Mala som v ten tyzden dve kontroly, utorok a piatok. Na tej piatkovej mi spravila Dr. hemiltona a poslala ma na prijem do nemocnice. Hemilton o 10tej, voda praskla po 12.30 a mala bola na svete o 18.45 a to som muzovi na ceste na kontrolu rano vravela, ze dnes tiez nic z toho, lebo na co by ma na vikend poslala do nemocnice, este som aj do pracky nalozila pred odchodom a maso vybrala z mraznicky na obed 😂

fok
27. mar 2023

@niksss ak je všetko v poriadku tak sa ostáva doma a chodí sa častejšie do nemocky.
🙂 ja som prenášala týždeň.
Bola som od termínu pôrodu v nemocnici lebo som necítila pohyby plodu. Ale maly si zo mna len srandu robil, Tak som si to tam musela odtrpiet nakoľko má už nechceli pustiť domov.

niksss
autor
27. mar 2023

@fok 😥...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre