Predpôrodná príprava v Žiline. Aký je váš názor?

nataliasarron
10. nov 2010

Ahojte mamičky a tehulky, chcela by som sa spýtať na Váš názor ohľadne predpôrodnej prípravy v Žiline. Rozhodujem sa totiž či sa prihlásiť či nie. Pomohli by mi vaše skúsenosti a názory. 😵

magdal1
10. nov 2010

@nataliasarron napisala som do IP, osobne by som doporucovala 😉

denkap
12. nov 2010

nasla som len toto: http://www.zzz.sk/?content=porodnica_zilina#foto
neviem, ako to je aktualne, aj ja by som privitala nazory tych, co to absolvovali...

pia22
12. nov 2010

@denkap
@nataliasarron ja som predporodnu pripravu absolvovala. Bolo to vcelku prinosne, najzaujmavejsia bola prehliadka nadstandartu a pôrodnych sal, z odborneho hladiska nic moc, ale bolo dost priestoru na rozhovor. Priprava pozostavala zo 4 stretnuti: 1.-teoreticka priprava, prehliadka nadstandartu, 2.-prehliadka porodneho komplexu, 3. a 4.- tehot. cvicenia, fyzicka priprava. Pre prvorodicky je kurz fajn, aspon ja som sa citila istejsie, ked som poznala priestory, kde "k tomu pride" a mohla sa spytat na veci, kt. ma zaujmali😉

dunda80
12. nov 2010

Ja som tiež predpôrodnú prípravu absolvovala a akurát som ju tento týždeň aj ukončila a musím povedať,že som spokojná.Tiež som rada,že som mohla spoznať aspoň prostredie a veľa sme sa aj rozprávali o veciach čo nás zaujímali.Mali sme prvý krát prednášku o odbere pupočníkovej krvi,potom ďalšie sedenie sme mali s laktačnou poradkyňou,kde nám rozprávala o správnom dojčení a boli pozrieť pôrodnú sálu a nadštandardné izby a aj potom sme dve sedenia cvičili a učili sa správne dýchať pri kontrakciách a pri pôrode a ešte sme konzultovali,čo nás zaujímalo.Teraz už len šťastne porodiť a mám to všetko za sebou 😀 .Ja osobne odporúčam predpôrodnú prípravu.

nataliasarron
autor
12. nov 2010

@pia22 @dunda80 dakujem kocky 😉 za uzitocne infosky 😵 😵

janulienka1603
3. feb 2011

@nataliasarron
@dunda80
ahojte. chcem sa vás prosim spýtat, kde a kedy začína tá predporodná príprava. A kedy by mi stačilo na nu íst - termín mám až v july. diky moc

pia22
3. feb 2011

@janulienka1603 kurzy sa robia priamo v nemocnici na pôrodnom odd., musis si tam zavolat a objednat sa, tel. cislo najdes na stranke nemocnice. Kurz zacinaju tak 1x mesacne, tak myslim, ze ti staci zavolat tak v aprili a objednat sa na maj, ak mas termin na konci jula, tak staci na jun😉

janulienka1603
3. feb 2011

@pia22
diky moc 🙂

moschi
10. máj 2011

ahojte, neviete nahodou ci ma tuto predporodnu pripravu v ZA absolvovat aj manzel ak sa chysta k porodu?Dik

pia22
11. máj 2011

@moschi to je na manzelovi😉 Ked som na nu chodila ja, tak tatinovia prisli na prehliadku pôrod. saly a nadstandartu.

huma
2. okt 2012

ahojte, je kurz obmedzeny poctom zaujemkyn? ja mam termin porodu v decembri, 15teho, tak by som sla v novembri, ale neviem naisto, tak ci staci objednat sa par dni dopredu alebo uz teraz, aby som sa dostala....

janinkapm
21. okt 2012

Ahojte, ja som pripravu absolvovala pred 3 tyzdnami cca.Nebola som spokojna. Trvala 4krat. Na prve stretnutie mal prist pan prednasat o pupocnikovej krvi, ze vraj mal nejaku dopravnu nehodu, neprisiel. Samozrejme,ze sa taketo veci deju, ale myslela som si,ze pride nabuduce, neprisiel vobec do konca kurzu, Na druhom stretnuti sme mali mat prednasku s laktacnou poradkynou... jej syn mal uraz, neprisla. A rovnako neprisla do konca kurzu. Tak sme 2 prednasky pocuvali sestricku (Asi) Martusku, ktora sa nam nepredstavila, ale asi to bude stanicna sestra. Jej slova boli pre mna ako prvorodicku skor na vystrasenie ako na povzbudenie. Rozpravala nam, ako rodicky nepocuvaju sestricky, ake su drze, nadavaju im, vsetko neguju a maju oznam toho, co vsetko nechcu, aby sa s nimi robilo. Na kazdom stretnuti to opakovala, ked som 4 raz pocula ako rodicka pohryzla sestricku a ako su sestricky chuderky, mala som dost,ze co si vlastne platim 20 eur. Za to, aby sa sestricka vyzalovala,ze ma tazku pracu a ze velakrat vravela primarovi, aby dal kamery , aby bolo vidiet, co vsetko zle robia zeny sestram. Ked spomenula,ze rodicka mala tazky dlhy porod, tak povedala,ze to pre to,ze nepocuva sestricky.A ze ked ma citujem "decko" (tak volala babatko) skore nizke, tak nech len manzel vie, preco to tak je....ze je to chyba rodicky,ze nepocuvala..... Na dalsich 2 sedeniach sme cvicili dychanie. Ale stale tie iste vety o neposluchani sestriciek.
Prislo mi to luto a z pribehov,ze zeny v poslednom case chodia neskoro do nemocnice a nosia v bruskach "mrtve decka" mam nocnu moru este stale. (stale som cakatelka, este sa mi nenarodil syncek). Moj priatel, ked videl aka som chodila smutna z tych sedeni, tak ma tam ani nechcel pustit,ze aky to ma vobec vyznam? Rozumiem,ze sestricky v porodnici beru porod uplne inak ako mamicky (i ked si tym presli aj oni) , ale aby predporodna priprava znamenala strasenie,vyzalovanie sa z prace, to som necakala. Ja osobne by som najradsej isla rodit do Martina, i ked byvam v Ziline. Do tohto kurzu som sa prihlasila, aby som videla prostredie, salu, izby, nieco sa nove naucila a mozno rozhodnutie rodit v Martine zmenila na Zilinu. Ale po predporodnej priprave som nazor nezmenila a pevne dufam,ze moj drobcek v brusku mi dovoli rodit v Martine.
Kurz inak stoji 20 eur a manzel, priatel ma potom zlavu 15 eur ako sprevadzujuca osoba.

zuna8
8. nov 2012

chvilu som zauvazovala nad predporodnou pripravou v ZA.. a ak by ma oslovila, tak aj nad porodom.. zo zilinskej porodnice mam strach (raz som tam bola na pohotovosti a nezanechalo to vo mne dobry dojem). Na zaklade prispevku od janinkapm som rozhodnuta 😅

mirreckall
9. nov 2012

ja som bola na príprave v Rodinnom centre Rozprávka a som max. spokojná a s tým, čo rozprávajú baby o príprave v nemocnici sa to nedá ani porovnať 🙂

matka1983
29. jan 2014

ja som si pri prvom synovi predpôrodnou prípravou prešla (syn má 6 rokov) nieje to na škodu ale...Syn sa narodil týždeň po termíne mal 4160 gramov a 53 cm. Príprava mi bola k ničomu nakoľko som kontrakcie nemala, otvorená som bola na 8 cm keď ma prímali z oddelenia na sálu (týždeň som si odležala lebo ma boleli len kríže čo ostalo až do pôrodu len bolesť sa stupňovala), na moje naliehanie mi prepichli plodovú vodu ktorá bola zelená (ako vravel doktor rýchlo na sálu), po narodení sa nadýchol až po piatich minútach. Celú dobu na mňa sestričky zjapali nech tlačím, doktor ho vyťahoval pomocou kliešťov a sestričky ho vytláčali celou ich váhou von. Na druhý deň prišla za mnou na izbu sestrička že takýto pôrod je jeden zo sto...cvičili sme rok a pol Vojtovu metódu (nakoľko bol malý pridusený a natiahli mu sval na ľavej ruke , mal ju ako handričku)Druhý krát som si doktora ZAPLATILA a kontrakcie som mala, pôrod bol vynikajúci(pomáhali sestričky a aj po pôrode sa všetci snažili pomôcť )napriek tomu že som predpôrodnú prípravu neabsolvovala a manžela som pri sebe mať nechcela. Dnes chvála Pánu Bohu máme z nich fešákov a v septembri nám ide starší syn do školy (zatiaľ napreduje a dúfam že to tak aj ostane).O Žilinskej nemocnici a pôrodoch som sama počula veľa príbehov. No počula som aj o Martine, Čadci a Ružomberku takže do tretice rodíme v Žiline a budeme len dúfať že nenastanú žiadne komplikácie...

nelly004
1. apr 2014

Chcela by som prispieť so svojou skúsenosťou s predpôrodnou prípravou 🙂) Od začiatku som bola rozhodnutá rodiť v Žilinskej pôrodnici a absolvovanie predpôrodného kurzu moje rozhodnutie len podporilo... Náš kurz viedla zdravotná sestra p. Bibiána Melová. Milá, veselá, vtipná, ústretová a skutočne odborníčka. Kurz trval 4 "hodiny" (v skutočnosti trvala jedna hodina aj dve 🙂) prešli sme celý postup - kedy ísť do pôrodnice, ako si pobaliť tašky (hneď po kurze som sa musela samozrejme prebaliť, pretože všetky potrebné veci som mala uložené presne naopak - všetky podložky naspodu a nepotrebné veci navrchu), na čo sa nás budú pýtať, aké dokumenty treba mať poruke, videli sme príjmovú ambulanciu, vzdycháreň, pôrodné sály. Povedala nám všetko čo sa s nami bude robiť, kedy volať sestričku, učili sme sa správne dýchať v oboch fázach, jednu hodinu sme cvičili cviky na uvoľnenie svalov a prečistenie lymfatického systému, čo pomáha pri kontrakciách a podobne. Na poslednej hodine sme sa venovali starostlivosti o miminká a dojčeniu. Odpovedala nám na všetky otázky, určite ju v nemocnici ešte vyhľadám 🙂 Ja kurz určite odporúčam, na pôrod sa vďaka nej normálne teším 🙂

papaya308
11. apr 2014

Baby a kedy sa chodi na tu predporodnu?staci mi ist po 33tt?

lulucinka500
27. aug 2014

ahojte, ja idem na túto prípravu: http://www.lilangel.sk/. páči sa mi to viac ako v tom nemocniciach, lebo je to jeden deň a témy sú o niečo naviac ako tie v nemocniciach..🙂

katarinkaw
5. sep 2014

Ahojte baby, ja som absolvovala predpôrodnú prípravu v jednom dni ešte v Bratislave, všetko s odborníkmi a nedá sa to s ničím porovnať. Za jeden deň som dostala toľko informácií, o pôrode a o materstve.....Páčilo sa mi, že k témam rozprávali vždy odborníci....takúto predpôrodnú prípravu by som odporúčala každému. Ja som za ňu zaplatila 70 EUR a neľutujem, pozerám, že tá žilinská je za o dosť prijateľnejšie peniaze.... 🙂

anazuzp
22. sep 2014

@lulucinka500 ahoj, čítala som tvoj príspevok, zaujalo ma to. chcem sa opýtať či si na tom bola a ké to to bolo? pretože nič podobné som nenašla.... Ďakujem

ammellia
23. sep 2014

@anazuzp este to len bude. Aj ja idem 🙂

andula77
4. okt 2014

@ammellia Ahoj. Aj ja som chcela ist, ale nedalo sa mi, som doma s 2 detmi a nemala som dat komu varovat. Vedela by si mi prosim nejako v skrate priblizit ake to bolo?

evittam
4. okt 2014

Ahojte, tak ja som bola na predpôrodnej príprave v žilinskej pôrodnici 2x - aj pri synovi a minulý rok pri dcérke a bola som veľmi spokojná. Odporúčam. Hlavne prvorodičkám, nakoľko vám pekne vysvetlia do čoho idete, ako máte správne dýchať a všetko okolo. Mne to veľmi pomohlo pri samotnom pôrode. 🙂 😉

ammellia
5. okt 2014

@andula77
Bolo vyborne, pozitivna atmosfera, zaujimave temy, len malo casu 🙂

andula77
6. okt 2014

@ammellia Vdaka. Je mi luto, ze sa mi nedalo ☹ Az teraz som si vsimla, ze aj ty si novembrova..ja teda az na konci by som mala rodit, ale doteraz to bolo vzdy skor tak uvidime.. 😉

barboragondova
6. okt 2014

Ak vam mozem mamicky odporucit, aj duly v Ziline robia predporodnu pripravu a som si ista, ze tam dostanete vsetky informacie, ktore odzneli aj na spominanom kongrese, avsak do vacsej hlbky, nakolko maju na to vacsi casovy priestor.

karin143
3. dec 2014

Ahojte, mam termin januar 2015, som prvorodicka a chcela, by som este stihnut predporodnu pripravu v ziline, najdem tu nejaku partacku? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre