Predoperačné vyšetrenia pred neplánovanou akútnou sekciou

swojska
8. jan 2013

zaujimalo by ma ako je to s predoperacnym internym vysetrenim pred neplanovanou akutnou sekciou?
coskoro budem rodit a nemam urobene ziadne interne vysetrenia, zatial to vyzera na spontanny porod ale zvrtnut sa moze vsetko,co v takom pripade?

carodejnica
8. jan 2013

@swojska keď ide o akútnu sekciu z dôvodu bezprostredného ohrozenia života dieťaťa, alebo matky interné vyšetrenia sa nerobia, proste sa reže a hotovo..

iwesska
8. jan 2013

To nemusis riesit ty, to uz lekari vedia co maju robit. Myslim, ze oni si tam tie zakladne z krvi urobia sami ked uz je dovod na sekciu. Mne brali krv niekolkokrat, ale tak ja som na porod cakala dva dni, takze po xy hodinach cakania a "nic nediania" uz vedeli, ze budu rezat. O.i. , ked sa chodi na poradne posledne tyzdne pred porodom do nemocky, tak tam sa robia uz take krvne testy na zrazanie krvi a pod. Odtial si tiez tahali udaje pri prijme.

swojska
autor
8. jan 2013

@iwesska vdaka..este mi nikto krv nebral a termin som mala 5teho 🙂 ,,stvrtok mam poradnu tak sa nato popytam..

swojska
autor
8. jan 2013

@carodejnica dakujem to ma zaujimalo 🙂

brumka
8. jan 2013

ja bysom si ich sparvila ja som mala po x hodinach akutnu neplanovanu sekciu a nechceli ma uspat anesteziolog sa chytal za hlavu ze pri mojich diagnozach ze akoto ze nemam predoperacne

iwesska
8. jan 2013

@swojska Ty si uz po termine? Lebo mne v 37tt robili tieto vysetrenia a to nic nenasvedcovalo tomu, ze neporodim normalne. Taky je zvyk v nasej porodnici. A dobre ze tak spravili lebo 37tt+1 uz bolo aj po sekcii 🙂

strawberry17
8. jan 2013

@swojska ja som mala planovanu sekciu, 3 tyzdne predtym som lezala v nemocnici a tiez som neabsolvovala ziadne predoperacne vysetrenia, a bola to dokonca celkova anestezia

janinah
8. jan 2013

som prekvapená,to dnes už neplatí,že v 7-8 mes. sa robí interné vyš.? som zdravotník a bez interného by som rodiť nešla,resp. dala by som si ho urobiť vo vlastnom záujme

carodejnica
8. jan 2013

Ja som mala prvý pôrod akútnu sekciu, takže bez predoperačných, skrátka sa rezalo a pri druhom pôrode som mala predpoklad sekcie, tak som už predoperačné mala.

adelajda2012
8. jan 2013

Bezne sa predoperacne nerobia. Iba ak je planovana sekcia alebo je dovod predpokladat, ze by mohla byt potrebna akutna sekcia... Aspon tak mne povedala dr..

nicky07
8. jan 2013

Pri plánovanej sekcii si interne aj anesteziologicke vysetrenie vybavuje maminka v predstihu tak aby ho mala maximalne mesiac stare v case planovanej sekcie. a ak sa jedna o akutnu sekciu, ked napriklad bábatko má problémy, vtedy sa musí prihliadat na ohrozenie života maminky aj bábatka a teda anesteziolog musi vychadzať z výsledkov vyšetrení, ktoré sú zapisane v tehotenskej knižke a z anamnezy, ktorú musia v tej rýchlosti odobrat. Veľakrát títo dr pracujú aj na lôžku na ARO takže majú určite skúsenosti a vedia rýchlo zhodnotiť čo mamke hrozí a na čo sa treba zamerať... 🙂

slniecko77
8. jan 2013

@swojska verim, ze porodis spontanne a bez problemov..ale keby bolo potrebne spravit urgentnu sekciu, tak ti spravia vsetky potrebne vysetrenia, pride anesteziolog, odoberu ti krv na vsetko potrebne a poslu do labaku, vysledky su velmi rychlo spravene, ide predsa o ohrozenie dietatka teba a dietatka 😉

jankagun
9. jan 2013

keby nastala situacia,ze budes musiet mat akutny CR,tak Ti spravia len EKG,to musis mat v norme aby ta mohli rezat. ja som sla akutnym CR a EKG mi nevedeli nacitat resp.stroj vyhadzol zle vysledky,lebo uz som po 18tich hodinach a 2 vyvolavackach bola totalne nevladna.takze vtedy bolo na rozhodnuti lekarky ci dovoli robit sekciu alebo nie,nastastie ju povolila(na svoju zodpovednost) 🙂

jankagun
9. jan 2013

teda ale ako citam,tak z mamiciek co rodili CR,asi ziadnej nerobili len EKG hmm..asi zalezi od nemocnice a dr. (alebo to robili len mne lebo som isla do celk,anest. hm) ..teraz cakame druhe,a to uz bude planovana sekcia,takze interne musim absolv....drzim palce,nech je to rychlo a prirodzene 🙂

slimkaaaaaa
6. mar 2013

ahoj ja by som sa chcela opitat ak som pri prvom dietatku rodila sekciou tak ci je pravdepodobne ze aj to druhe pojde takouto cestou pri prvom dietatku som mala vysoky tlak a preclampsiu a nieco s oblickou teraz pri druhom mam skoro take iste zdrv problemy vysoky tlak mozno aj nieco s oblickou ale preclapsiu neviem ci mam tak by som chcela vediet ci toto druhe tehotenstvo bude ukoncene sekciou dakujem

edriena28
25. okt 2019

@strawberry17 uspali ta uplne ? A to rezali za ziva ? Nic od bolesti ? Ci jak to je ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre