Predčasný pôrod

era777
12. júl 2016

Ahojte baby , tie co ste skor porodili , prisli vam na pričinu ? resp. robili vam nejake vysetrenia potom , pred dalsim tehu alebo tak ,,, ? či sa pricina nikdy nezistila ...lebo sa to stava !

tova
13. júl 2016

trocha googlenia by to chcelo nabuduce http://najmama.aktuality.sk/clanok/223606/predc...

era777
autor
13. júl 2016

@tova vygooglila som uz toho dost ,nesom blond ....ale.nikde.sa.konkretne nepise o tom ako mozno zistit po porode pricinu,ked.je vsetko.ok inak (placenta,tlak,krvny obraz,stery,atd) takze.ti.dakujem.za.tvoju mudru radu ,ktora mi.nepomohla

gretocka
13. júl 2016

@era777 ahoj, no ja ti pomoct asi nepomozem tiez... ale popisem - mam za sebou dva predcasne porody aj ked vdaka Bohu nie moc - jeden bol 35. tt a druhy neukonceny 37. tt
Pri prvom som pokojne nastupila v 34. tt na matersku a pokojne si upratovala a pripravovala veci pre babo s viziou, ze mam este tak mesiac casu. Presne po tyzdni som sa rano o stvrtej zobudila na odtecenie plodovej vody. V ten den som aj porodila a nikto mi nepovedal ani dovod a ani nikto neriesil ze co bude v dalsom tehotenstve. Ja som v hlave mala cely cas taky majacik. Druhe tehotenstvo sme presli az do 38. tyzdna, takze v termine. A porod zacal kontrakciami a vodu mi pustili az na sale.
Teraz tretie tehotenstvo ma maly uz tlacil na vnutorne organy uz od piateho mesiaca, takze som dufala, ze to nepotiahneme az do 40 tyzdna, ale zaroven, ze aspon do toho 35. to vydrzime. Nakoniec mi praskla voda den pred dokoncenym 37. tyzdnom, takze sme predcasne narodeni o jeden den 🙂 A teraz mi bolo povedane po porode, ze som mala streptokoka a mal ho aj maly po porode.

era777
autor
13. júl 2016

@gretocka dakujem 🙂 no ja som porodila velmi skoro prve ,a dodnes mi nikto nepovedal preco ,vsetko negativne ,len proste stalo sa ,priroda to.tak.zariadila ...ale.mne to stale.neda pokoj ....tak som.chcela.zistit ci neexistuje nejake.vysetrenie alebo odbery ...ze co asi moze byt zle ...neviem ako raz ked budeme.chciet druhe zit s tym cely caa ,ze coked ....a priciny niet ...keby mi aspon niekto povie ,ze infekcia tak fajn stalo.sa.clovek.sa.uspokoji ale.takto.je to na prd

gretocka
13. júl 2016

@era777 ano tomu rozumiem, ver ze zit s tym "co ked" budes aj keby ti nejaky dovod povedali.... napr. infekciu neovplyvnis, takze aj tak by si trpla ci ju dostanes alebo nie... viem ze to je tazke, ale treba sa upokojit co najviac....
niektore veci sa zistit a vychytat dopredu daju, ale casto to nechaju lekari tak ze proste sa stalo a riesia az ked su viacnasobne velke problemy...
drzim palce aby sa dalsie tehotenstvo skoncilo uspesnym terminovym porodom....

alesta
15. júl 2016

aj ja mam 2 deti take skorsie, zacaty 37. tyzden a neukonceny ani 36. tyzden - tu sa mi telo zacalo nejak moc skoro pripravovat na porod, skori poslickovia (4. mesiac), skoro som citila, ze sa mi rozsiruje panva a pri porode porodna asistentka len skonstatovala, ze dietatko vie, preco sa pyta skor, nikto nic ine neriesil a nezistoval, viac mi ho po porode sledovali, ale vsetko nastastie ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre