Predčasný odtok plodovej vody v 37. týždni

bambuliacick
15. dec 2016

Ahojte mamulky, prave som sa vratila z pohotovosti. Mala som vlhky pocit, tak som isla pre istotu skontrolovat odtok plodovej vody, som v 36+5tt. Na vlozke s ktorou som prisla mi nasli stopy body, vypisali ma na prijem, ale ked mi dali jch vlozku, nasadili ppasy, nezistili ziadne kontrakcie, ziadne stahy, vsetko ok. Po pol hodine mi skontrolovali 2x este vlozku a ziadne stopy po plodovej vode,urobili mi ultrazvuk, vstko ok, este nenalieha, vody dostatok, kontrola zo spodu ok, otvorena na spicku prsta, krcek skrateny na 2cm, tvrdy. Po dohode s dr ma pustili s tym, ze nsch by sa cokolvek zmenilo, tak mam prist. Mate s niecim takym skusenosti? Kedy ste potom porodili? Ja sa teraz bojim pri kazdom pohybe a pri cikani, ci nahodou nieco...

dandul129
15. dec 2016

Ahoj, ja som bola na tom tak isto, tiez 37 tt. Dr ma vypisala hned do nemocnice, kde nic nepotvrdili. Ziadne kontrakcie,vsetko ok,dost plodovej vody. Tak sme sli domov. Isla som si pospat a ked som vstala,zrazu vlhko. Tak sme sa vratili do nemocnice,kde si ma uz nechali. Plodovej vody malo babatko dost, pri kontrolovani vloziek to bolo vzdy negativne. Ale primar povedal,ze voda odteka,tak mi zacali vyvolavat porod,lebo by hrozila infekcia. Nastupila som v pondelok vecer a mala sa narodila v stredu poobede. Vsetko dobre dopadlo. Nicoho sa neboj,drzim palce

bambuliacick
autor
15. dec 2016

@dandul129 tak teraz sa uz budem bat aj zaspat ☹ viem, ze sa tomu uz nevyhnem, ale kedze malinka ma nizku vahu a je malicka, bola by so najradaej, kedy este vydrzala

anjelicek26
15. dec 2016

@bambuliacick co znamena, ze ma nizku vahu? Mozno nieco nie je v poriadku napr. fakt ta infekcia ked malicke nerastie poriadne a aj unika plodova voda, mozu byt chytene plodove obaly. CRP ti robili aspon? Uz si v 37.tyzdni to uz je babatko pekne vyvinute a tu nizsiu vahu rychlo na maminom mliecku dobehne.

sardinka336
16. dec 2016

Hlavne sa upokoj...ved pišeš ze všetko je ok, nič nenašli, vody ma dieta dost, nemas kontrakcie, krčok je ok...... Ja som zažila taky pocit pri druhom tehotenstve, sedela som na gauči a zrazu mokre nohavičky akoby polievkova lyzica vody zo mna vyšla. A ja som ani neviem prečo sa proste len prezliekla do sucheho a neriešila, pozerala dalej telku. Bola som uz v 38tt. O par dni som prišla na poradnu mojmu porodnikovi a ten skoro ,,odpadol,, lebo som bola na 6cm otvorena, čo som ani netušila, normalne som fungovala. Ja si myslím, ze sa to ,,pohlo,, vtedy ked som citila to mokro.....Samozrejme hned na prijem do nemocnice ma bral. Pichol vodu a dcera bola do pol hodiny na svete.
Tretie dieta som porodila 37 plus 4 dni...zdrave v pohode trojkilove.

bambuliacick
autor
16. dec 2016

@anjelicek26 crp v poriadku, vsetko ok, len mi nejde do hlavy, ze najprv bolo na vlozke trocha vody a potom po dvoch testoch nic. Je to normalne? Sestricky povedali, ze mozno v nadobe, do kt.vlozku dali bolo trocha plodovej vody, preto sa sfarbilo, lebo potom ako mi dali ich vlozku bola side mokra, ale temesvaryho test negativny, plodovej vody na some dost, krcok tvrdy 2cm, branka na spicku prsta,hlavicka je este nad klenbou, nie je uplne zosunuta, tak ma dr poslal domov. Lenze teraz aj pri poslickovi spozorniem a man strach. Mala je mensia o 2tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre