Prečo sa po cisárskom nemôže spravit klystír pri zápche?

kukuckalucia
19. feb 2016

Ahojte. Som 5 tyzdnov po cisarskom porode a trapi ma zapcha. Neznesitelna bolest a krvacajuci hemoroid. Kebyze nejem tak ako mi chuti tak si oddychnem od toalety, ale nejde to, kojim a som casto hladna. Skoro ako v tehotenstve, mam vlcie hlady. Preco sa po cisarskom reze nemoze dat klistir? Lebo som sa pytala v nemocnici tak mi nedali odpoved, len povedali ze sa nemoze.

katrin21
19. feb 2016

neviem preco sa nemoze, ale mozno mysleli kratko po cisarskom... 5t je uz skoro vsetko zahojene po vacsine, takze neviem, preco by sa nemohlo... ale ak mas krvacajuci hemoroid, nepomohli by si nejake ine vhodne cipky pre tento problem?
Skus zvysit prijem tekutin, pripadne jest zavarane slivky, to je taky babsky recept pre zeny po porode, aby mali maksiu stolicu....

stepanka274
19. feb 2016

Vybirna pre dojciace matky je struhana mrkva zaliata slnecnicovym okejom, urcite moze byt aj iny olej podla chuti

cathy26
19. feb 2016

nerodila som síce cisárskym, ale tiež som to zažila - u mňa fungovalo ovsené vločky 2xdenne do jogurtu zopár dní a bolo po zápche; ešte môžeš skúsiť aj čistú vlákninu (psyllium) -užívať podľa návodu na krabici -toto fungovalo u kamošky 🙂 potom ešte tak ako baby radili vyššie-čípky, teplá voda nalačno, slivky, zvýšiť príjem tekutín, dostatok vlákniny...ak nič nezabere asi by som sa informovala u svojho gyn na ten klystír, veď už si takmer na konci šestonedelia, tak by to nemal byť až taký problém

ukulela
19. feb 2016

ovsene vlocky, slivkovy dzus, hroznovy must, acidko ...
myslis klystir, alebo cipky? jaby som sa poradila s lekarom ...

rybka13
19. feb 2016

zavarane slivky s acidkom...

kondaska1
19. feb 2016

Ci to nie je aj psychickeho razu... Podvedome sa bojis ist na zachod lebo to bude boliet a zas krvacat a vyustilo to do zapchy...treba liecit aj ten hemoroid - urob si sedacie kupele z dubovej kory, urcite to pomoze a jest vlakninu a vela vela vody, pripadne si pridaj do jedalnicka jogurty, acidka, slivky - susene, kompot alebo dzus. Rano nalacno vypit velky pohar teplej vody, alebo dopomoct tomu glycerinovymi cipkami...

vedorka
19. feb 2016

ja som mala to iste, bola som po cisare a neskoncilo sa to dobre, lebo som to poriadne neriesila....
tiez som si myslela ze krvacam z hemoroidov a bolo to crevo. klystir neriesi tvoj problem, tebe musia zacat fungovat creva same.
kup si aspon psyllium a uzivaj kazdy den, este inulin a probiotika. celkovo pi vela vody a jedz viac ovocia a zeleniny. urcite to nepodcenuj a necakaj na zazrak a nehladaj rychle riesenia typu klystir....

elusive
19. feb 2016

Ja som po sekcií dostala také hemeroidy, že som revala od bolesti. Sekcia a rekonvalescencia bola nič oproti tomuto. Tiež som sa obávala záchodu, zadržiavala som, nakoniec aj keď som chcela už to nešlo a okrem uboleného zadku som mala príšerné bolesti brucha a nakoniec som užívala tabletky detralex ( ešte v tehu mi ich predpísal gyn.) a šla podľa programu akútneho hemeroidného zápalu 4 tabletky ráno, na obed, večer. Po troch dňoch už bolo dobre...

anjelik2509
19. feb 2016

ja som mala po oboch sekciách príšerné bolesti v črevách, pichalo ma neskutočne, až ma vystieralo, zápchu som mala takmer dva týždne.... Dávala som si čapíky, pila častejšie a viac, všeličo z tých babských rád som vyskúšala, s ohľadom ale na bábätko samozrejme.... No ale, neostávalo mi aj tak nič iné, len vydržať.... S tým klystírom ale opatrne, črevá majú tendenciu si na takého "zľahčenie" zvyknúť.... radšej možno ten čapík, a nejaká masť trošku na preliečenie tých hemoroidov a menej boľavé vyprázdnenie a tú stravu skúsiť obohatiť o vlákninu.
Inak, raz keď som kojila, som si dala acidko, to modré, bez príchute a potom nás s dcérkou preháňalo obe celý deň 😀 a ja som sa čudovala že čo sa robí 😀

lucia20
19. feb 2016

ja som len zapocula po sekcii sestricky a inej pacientky, ze po sekcii sa klystir nesmie dat kvoli tomu, lebo sa caka na to, ci zacnu creva spravne fungovat. presne pre to sa caka na plyny, to oznacuje, ze mas creva ok a nezamotali sa. ale pokial viem, tak sa to tyka len vyslovene casu priamo po sekcii

daniela.ho
19. feb 2016

Nie som sice po cisarskom ale po operacii, čiže narkóze som mala veľký problém ísť na veľkú cca mesiac a pol. Doktor mi to potvrdil ze to po narkóze tak byva... Dalo sa to ako tak do pohybu cca dva mesiace po narkóze. Bez prepacenia som si myslela ze umrem od bolesti a utrhne ma.

vydrnik
20. feb 2016

No nastastie ja som taky problem nemala,hned druhy den po sekcii som bola na velkej az sa cudovali ze tak rychlo,a bolo bez bolesti a problemov

oslo1
20. feb 2016

Zabudni na klystir a cipky, to tvoj problem nevyriesi. Netusim, preco klystir nenozes 5 tyzdnov po cisaraku, ale predpokladam, ze koli zrastom, bolesti v bruchu a pod.
Toto su osvedcene triky: pohyb, vela chodit, ak uz zvladnes, tak hlavne do schodov, toto je najlepsie na crevnu peristaltiku.
Vela pit tekutin, na lacno kavu, cofein zvysuje crevnu peristaltiku. Rano by to malo mat najlepsi ucinok a to hlavne vdaka tomu, ze zaludok je prazdby a tak ucinok bude rychlejsi.
Kazde rano po ranajkach si sadnut na zachod, aj ked ti netreba, posediet si. Nejdd dnes, pojde zajtra. Toto sme velmi vyuzivali v nemocnici a mali sme dobre vysledky.
Zmenit stravu, vela zeleniny a vlakniny, kludne aj Fibrogel.
Skus aj lactulosu, je to osmoliticke laxativum, tam ani nejde o to, kolko si jej das, ale aby si po kazdej davke vypila velke mnozstvo vody.
Zacni riesit hemoroidy. Pri tej zapche by som sa aninedivila, keby si mala natrhnuty konecnik, fisura, a preto ta tak zadok boli a krvaca.
Prajem skore uzdravenie

katyess
14. mar 2021

@vedorka ako sa ti to prosim ta nakoniec doriesilo?

vedorka
14. mar 2021

@katyess vyliecila som si creva klop klop uplne
Ak mas nejake otazky tak kludne IP

janinah
23. dec 2023

Autorka.to o 8.57 napísané svedčí o tom.o čo ti ide...zachovať intímne partie " nerozťahane"... Ak si celebrita ako tie.co sa boja.ze im prominentný chlap ujde.tak si to zaplať hocikde v európe.da sa to.....
Sorry .ale absolútne nechápeš čo je sekcia a čo pri nej riskuješ.Som človek z oper.saly.mam na to vzdelanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre