Prečo je vyvolávanie pôrodu bolestivé?

18. dec 2021

Prečo je vyvolávanie pôrodu bolestivé? Pýtam sa naozaj, pravdepodobne ma to čaká a chcela by som vysvetliť prečo všetky zeny píšu, ze je to veľmi bolestivé.
Za odpovede dakujem.

danyelia
18. dec 2021

Ahoj, jeden z mojich pôrodov bol naplánovaný a teda aj vyvolaný, no ak to môžem porovnať s mojimi troma spontánnymi pôrodmi, tak ten vyvolaný bol oveľa rýchlejší, (podali mi oxytocín), kontrakcie boli síce bolestivejšie, ale boli len dve poriadne a bábätko bolo na svete, zatiaľ čo ostatné pôrody boli zdĺhavejšie a kontrakcií viac, no menej bolestivé, ale iný rozdiel som necítila...

slavuska1506
18. dec 2021

Aj mne vyvolavali, aj oxytocin bol a rodila som 21 hodin v neskutocnych bolestiach. Plakala som jak male decko, az kym mi nedali po 17 hodinach EPI.

anulienka99
18. dec 2021

Ahoj, viem porovnať a pre mňa to bolestivejšie nebolo. Pôrod bolí hocijak a závisí aj od Tvojho prahu bolesti... Môže byť, že vplyvom tých liekov a infuzií sú sťahy intenzívnejšie a zavádzanie čapíkov (tabliet) je ozaj nepríjemné. Dá sa to však prežiť 🤗 hlavne musíš byť Ty sama v hlave pozitívne naladená. 😊 Držím palce. Neboj, pôjde to!

bolarazjedna
18. dec 2021

Pri vyvolanom pôrode tie bolesti prídu s väčšou intenzitou a zintenzivnuju sa rýchlejšie, preto je to bolestivejsie, ale väčšinou aj rýchlejšie. Spontánny pôrod je dlhší, bolesti naberajú na intenzite pozvolnejsie.

eeffka
18. dec 2021

Zrejme preto ze oxitocin vsetko urychli a co ma trvat 8hodin je kratsie. Ak chces vediet co je bolest predstav si 1.5hod porod 🤣 moja 2.dcera- skoro som rucky na koze vytrhla( prva 4.hodky), tal ale zasa ledva som sa vyzliekla a uz bolo vybavene

evaachesa
18. dec 2021

Neviem to porovnať, mám za sebou len 1 vyvolávaný pôrod. Najskôr mi prepichli vodu a čakali sme cca 2-3 hod, no vôbec nič sa nedialo, len veeeľmi slabé kontrakcie. V momente ako mi pichli oxytocín ma skoro odstrelilo a zrazu ma preplo z nulových kontrakcií do neskutočne silných že som na to ani nebola pripravená 😅. Dalo sa to ale zvládnuť, nemala som ani epi aj keď sa mi ho snažili napichnúť, no nepodarilo sa. To napichovanie bolo asi aj horšie ako kontrakcie takže nakoniec som bola rada že to nechali tak. Rodila som 6,5 hod.

de_zi
18. dec 2021

"Syntetický oxytocín však nemá, na rozdiel od prírodného, tzv. amneziálny účinok. Nepovzbudzuje endorfíny k vyplavovaniu sa do tela mamky."

Asi aj na tomto niečo bude.
Rodila som 46 h z toho 6 h oxy, nakoniec to ajtak nepomohlo, takže sekcia. 🙃 Porovnať neviem, snáď nabudúce. Ale bola to teda sila, ešte v tej únave po dvoch dňoch...

selest
18. dec 2021

Moj druhy porod bol vyvolavany( balonik a oxytocin) a uplne bez bolesti. Doteraz nechapem, bez epi bez cohokolvek proti bolesti. Vsetci na mna kukali ze mate urcite bolesti, pristroje ukazuju kontrakcie. A ja ze aha ok tak potom asi mam len dako necitim😂
Prvy porod priridzene bol strasny takze to viem porovnat.

dejna_
18. dec 2021

Ja som mala zatiaľ len jeden a to vyvolávany .. najprv mi vložili tabletku do pošvy a z mojich veľmi jemných kontrakcií sa stala jedna nekonciaca a do toho mi dali ešte oxytocín..po asi 3 hodinách mi dali epidural uľavilo sa mi asi na hodinu a potom mi už nechceli dať nič ...ale tie bolesti boli fakt neznesiteľné ..dokonca mám pocit že niektoré časti pôrodu ako keby som zabudla 🙈..a to som si o sebe myslela že má veľký prah bolesti nakoľko u zubára si injekciu nikdy nedávam ale toto bolo fakt moc 🙈

ladybug138
18. dec 2021

Mne dali oxytocin az na konci na "dootvorenie"..dovtedy viac menej lazo plazo kontrakcie, potom som myslela, ze uderila moja posledna hodina 🤦 tiez som bola pripravena na velku bolest, ale toto prekonalo vsetky moje ocakavania 😂 ale musim.povedat, ze si vobec nepamatam ako presne to bolelo, len viem, ze vela...ale mam to v takej hmle

zuzanka.zuzu
18. dec 2021

nic take strasne a keby vtedy viem ze tie horory co som si o vyvolavanom precitala nebudu u mna platit, tak si ja krava dam vyvolat aspon o tyzden skor 🙈 ku koncu uz nie je na co cakat... menej citat tie zvasty o porodoch "medzi nebom a zemou"

lulu0123
18. dec 2021

Ja som mala 2 normalne porody a jeden vyvolavany.Vobec nebolel viac ako tie dva predtym.

miadi
19. dec 2021

Nerob si stres. Moj prvy porod 37h bolestivych prirodzenychkontrakcii poslednych 5h s epiduralom. Nocna mora. Vyvolavany 4.5h od podania oxytocinu, vobec mà to nebolelo este som vtipkovala s midwife do poslednych par minut a potom ked som isla tlacit tak ma smiech presiel lebo ten prvy porod som tlacila 2h s epiduralom a moc som nic necitila. A toto bolo ine. Nie bolest ale pocit ze explodujem 😂ako ked mas salmonellu a nevies ci to z teba vystreli spodkom ci vrchom. Proste len taky neprijemny pocit . Aj endorfiny Boli ani som necitila roztrhnutie. Len sitie dole potom trosku štipkalo pri epidurali som to vobec necitila. s vyvolavackou by som rodila aj raz za tyzden 😁a mala 10 deti kebyze mam $ ako Angelina. Kamoska si dala epidural hodinu po prichode do porodnice s prirodzenymi kontrakciami. Kazdy je iny. Ak sa bojis Daj si epidural Ja som vlastne mala aj oxytocin ku koncu toho prveho porodu zaroven s epiduralom ale vtedy som uz nic moc necitila. Hlavne klud.

amelie2017
19. dec 2021

Pretoze pri to, ktory sa spusti sam sa predpoklada, ze kontrakcie budu nastupovat postupne. Bude sa skracovat interval medzi nimi a intenzita bolesti zosilnovat. Napr. zacnes miernymi menstruacnymi bolestamo kazdu pol hodinu, o 2 hodiny sa bolest trosku zintenzivni a interval skrati na 15 min. Atd. Pri vyvolavanom zvacsa naskocia intenzivne kontrakcie s velkou intenzitou bolesti hned. A ak prorodzene otvaranie trva dajme tomu 8 hod, s vyvolavanym napr. 3. Ale napr. ja som rodila 2 krat. Prvy porod mi nastupili kontrakcie 3 krat po 10 minutach a potom hned skocili na kazde 3 minuty. Strasna bolest, takmer kazdu jednu som prevracala. Do nemocnice prila otvorena na 1. Pri druhom synovi mi praskla voda, sem tam nejaka menstruacna bolest, neskor slaba kontrakcia, uplne nepravidelne a do nemocnice som prisla na 4 bez vacsej bolesti. Kazdy porod je iny.

michaela789
19. dec 2021

Bolí to viac, lebo si telo kontrakcie nemôže sledovať samo. Pichnu oxytocín a do minúty sú to neskutočne šupy a chudák telo nepripravene a vyvalene, že čo sa deje. Je to proste nasilu.
Mne šiel prvý sám, druhý mi ku koncu vyvolávali lebo som sa prestala otvárať. Druhý bol oproti prvému očistec. Ale ako aj niektoré baby tu vravia, niektoré ženy rozdiel necítia. Snáď budeš z tých šťastnejších.

autor
19. dec 2021

Ďakujem vám ženy za vysvetlenie ❤️

dejna_
19. dec 2021

Každopádne jedno je isté po pôrode všetka bolesť pominie a nastane veľká úľava 🙏

nerya
19. dec 2021

Ja som mala vyvolaný, samotné vyvolávanie nebolelo, pekne mi začali večer kontrakcie, ktoré teda prichádzali častejšie (ja som si ale myslela že sú to prdy, až po čase som si uvedomila, že to boli kontrakcie), potom mi praskla voda a medzi 2m bolesťou som mala 1m pauzu a potom už som dostala plyn 😂 čiže ja by som si to kľudne zopakovala

danieladeley
19. dec 2021

prvy porod vyvolavany, druhy bez akejkolvek chemie, ale bolel o 150% viac ako vyvolavany, takze by som sa nebala, je to velmi individualne a stres zvysuje bolest, takze sa daj do kludu, drzim palce 🙂

lolinka2701
20. dec 2021

Ja som mala prvý pôrod vyvolavany oxicotinom a druhý spontánny.
1 bol naozaj že hrozný bolesti boli neskutočne silné dlhé a boli stále stále stále plazila som sa po sprche a mužovi potom som to už nedávala mala som aj hadičky kyslík mám okno nepamätám si posledný kúsok ani ako malý vyšiel von no bolesti naozaj silné mega a boli stále ...
2 boli tiež bolesti samozrejme aj veľké ale tie som dokázala predychavat aj keď som zas pri druhom pôrode asi dva krát zakričala ale pamätám si všetko úplne bolo to iné . Bolesti som dokázala predýchať aj keď niekedy samozrejme som myslela že umriem ale bol to rozdiel veľmi medzi nimi .
Ale vyvolavany bol rýchlejší od kontrakcií asi cca 6hodin
A pri druhom 9hodin
No vždy sa to zvrtlo tak že ani pri jednom som nemala epi chcela som veľmi ale bolo neskoro

grundia
20. dec 2021

Prvý som mala prirodzene,druhý vyvolávaný a nemám pocit,že by bol viac bolestivý.
Oba boli rýchle a vcelku v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre