Pravidelné kontrakcie a bolesť nikde

marcelina542
30. jún 2014

Ahojte baby. Už 3 tyžden mam na Ctg zaznamenane kontrakcie aj ich citim ale je to mierna bolest v podbrušku spolu z tvrdnutim bruška ..... su pravidelne aj doma sledujem si to no dr. po vyšetreni ma stale pošle domov lebo niesom ešte dstatocne otvorena a nemam bolesti ...mala ste to niektora ??? ja neverim že do TP budem takto z kontrakciami aj ked to nieje fakt strasna bolest ale budim sa aj v noci nato ..... co myslite MMMM

jahodka8
30. jún 2014

u niekoho sú tie slabšie kontrakcie aj dlhú dobu, treba žiť normálne, už ten pôrod asi za chvíľu príde, tak treba sa pripraviť do pôrodnice - tašku a podobne. Ja som si pomohla pohybom, aby už prišiel pôrod. No toto je úplne normálne, uvidíš, bude to pekné, aspoň sa maternica vytrénuje. Ja som tak mala tiež pri treťom pôrode a bol to pekný pôrod, ani som veľmi nemusela tlačiť, teda skoro vôbec.

marcelina542
autor
30. jún 2014

@jahodka8 No ten pohyb ja mam teraz dostatok ...aj veci pobalene ...ešte doktor sa smial že okna poumyvat a ja som to vzaka važne poumyvala som dokonca pred 2 tyždnami som z mm podlahu davala v byte a malovala každučky den chodim na 4 poschodie asi 20krat dene a nič 🙂 Už si ma aj 2 krat v nemocke chceli nechat no nakoniec ma pustili domov .... kamoska vrvela že ak budem mat trosku bolesti mam ist do nemocky a oni mi plodovu prepichu aby sa to rozbehlo ??? no uvidíme

paris3
30. jún 2014

ja som mala take bolesti asi 4 tyzdne pred porodom... tiez som bola nevyspata, lebo ma to v noci budilo a nemohla som spat. 2x som bola v porodnici uz, ale tiez ma poslali domov. nakoniec som este tyzden prenasala. moja rada - kym je vsetko, tak to nenahanaj 🙂 daj tomu cas, kym sa to naozaj cele same nerozbehne aj bez vyvolavania. chapem, ze je to neprijemne, ale chce to trpezlivost. mne porod vyvolavali a skoncil CR. tak radsej to nechaj poriadne rozbehnut, tie skutocne kontrakcie urcite rozoznas 🙂

jahodka8
30. jún 2014

@marcelina542 No ved máš 38. tt, keby si porodila v 8. mesiaci, pre bábo by to nebolo dobré, ešte by mohlo mať trošku slabé pľúcka a oči. No ked už máš často kontrakcie aj v noci, tak si len kúsok od pôrodu. Akurát je dobré počasie na rodenie, nie je horúčava, tak to by bolo fajn. Prvorodičkám sa lepšie rodí v noci, ked je kľud, ja som prvé porodila o 2 v noci po 24 hodinách, nemohla som sa uvoľniť, ked bol cez deň frmol v nemocnici a potom o 22 hod. sa to rozbehlo.

foofee
30. jún 2014

ja som take bolesti mala dlho, niekolko tyzdnov pred porodom.. dokonca som sla raz uz aj "rodit" v den terminu ma chytili pravidelne kontrakcie 5 minutove, otvorena na 2 cm a nic.. porodila som o 4 dni neskor 🙂 a u mna to bolo naopak, lezala som uz na stole, kontrakcie neskutocne a monitor mi ich nezachytil 😀

evitka83
30. jún 2014

ja tak chodim uz 3 tyzdne, aj som sa 2x otocila v porodnici, ale doktorka povedala, ze je to normalne v tomto stadiu a pokial sa ma male dobre nema zmysel to vyvolavat umelo, pretoze nie som dostatocne otvorena a len by som si sposobila poranenia pri porode

lubka1983
30. jún 2014

co si myslíme????ze za chvílu porodís...

tova
1. júl 2014

ja som isla na pasy v 30tt , myslela som ze 15 min. a idem domov, oni ma tam nechali po pol hodine sa pytam kedy idem domov, a sestricka ze kontaktuju moju gyn. lebo mam kontrakcie a ta nariadi co dalej, ja som absolutne nic necitila. ked som prisla rodit (dohodnuty cisarsky) mala som kontrakcie a bola na 5cm otvorena, citila som menzesovu bolest ale s tym som chcela ist este domov ze hadam este tyzden vydrzime, moja dr vravela ze do par hodim tam budem a rovno rodit, tak uz som ostala na sekciu, ale stale rozmyslam, ze ked je zena na 5cm otvorena ako dlho vydrzi do porodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre