Použitie popôrodného sťahujúceho pásu

slamka555
18. okt 2017

Ahojte
Baby nosili ste po porode stahovaci pas na brusko ? 🙂 Ja som este len tehu , no uz som si ho objednala a chcem sa poradit , ako skoro ho mozem pouzivat ? Ci uz hned po porode v nemocnici ? Alebo az doma a po nejakej dobe od porodu ? Dakujem vaam

deti95060810
18. okt 2017

nie ....

zuzka102
18. okt 2017

Nenosila. Ked som rozmýšľala o kúpe, tak mi v obchode uprimne povedali, aby som to dopredu zbytocne nekupovala. Nie každá žena to potrebuje a ak bude treba, da sa kúpiť po pôrode. Predsa len, nie je to najlacnejšia vec.

lienqa
18. okt 2017

Ja som nekúpila ani pás a ani nohavičky, pretože v 20tich rokoch som absolútne nemala poňatia, že to treba a teda po čase som to ľutovala, možno by som teraz nemala tú kožu na bruchu takú, ale to sú tiež len dohady no, či by to bolo lepšie..

lucinocka
18. okt 2017

@slamka555 ano, nam ho sestricky dali hned po porode tu v Chorvatsku, na noc sa ma davat dole ale druhy den rano, sme ho hned dali... koza sa krasne stiahla aj maternica...isla som z porodnice chudsia jak pred otehu

slamka555
autor
18. okt 2017

@lucinocka takze uz kludne poporode v nemocnici ?? 🙂 Takk super 🙂 dakujem ;)

ave17
18. okt 2017

Ja tak isto,hneď ako má previezli zo sály na izbu,tak ma stiahol že som sa vyčistila za 3 dni a brucho ploche ako pred otehotnením,vrelo odporúčam🙂 Bol to skvelý pocit mať absolútne ploché brucho po tak dlhom čase;)

arawis
18. okt 2017

Ak sa mozem pridat do diskusie.. mna tiez zaujimalo, ci a vlastne aky pas je dobry? Zatial mam do porodnice zabaleny len taky ten klasicky stahujuci, ktory sa pouziva na bezne zostihlenie pasu (mam ho sto rokov doma, ani neviem ci mi bude este dobry 😀 ). Ale su aj take s kosticami a na haciky... Myslela som, ze by som si taky zaobstarala neskor.

zafir01
18. okt 2017

@arawis ten co oppisujes s kosticami a hacikmi , mam aj ja doma, a pouzivala som ho po porodoch, + k tomu stahujuce nohavicky s vysokym pasom az pod prsia . a efekt super 🙂

veronka1234
18. okt 2017

Ahoj, ja som pouzivala uz tri dni po prirodzenom porode a videla som, ze to brusko sa rychlo stiahlo. Niektore ine baby v porodnici mali bruska fakt ako keby este neporodili. Ale zase niektorym sa stiahlo este krajsie ako mne a aj bez pasu. Takze je to individualne. Hlavne treba kvalitny, najlepsie nastavitelny... nech si ho mozes postupne pritahovat

zeytin
18. okt 2017
slamka555
autor
19. okt 2017

Baby ja som si tiez objednala ten s kosticami na haciky takze citam ze som urobila dobre 🙂 uf tak to ma tesi ;) Takze sa nemoze stat zeby mi ho sestricky zakazali ? 🙂 Normalne uz po porode mozem hej ? 🙂

lenadka
19. okt 2017

@slamka555 až po treťom ťažkom pôrode ku ho na druhý deň doniesli do pôrodnice, nie originál ale z Lidla pôvodne na podporu krížov- chrbta. Ale bol fajn hrubý a pevný na suché zipsy. Ja so po tom pôrode veľmi krvácala,museli ku čistiť maternicu a bolel má chrbát aj brucho. Neskutočné á úľava ako som si ho dala, nosila som ho asi mesiac len cez deň a postupne čoraz menej. Ale to nemá vplyv na stiahnutie brucha podľa mňa. Ak budeš nosiť pás svaly zapájať nebudeš a urobí sa pravý opak nespevneju. Mňa chrbát a brucho boleli ale čo najskôr treba zapojiť svaly prirodzeným pohybom v bežných činnostiach a po šestonedelí cvičiť pomaly postupne. Prvé dva pôrody žiadny pás a vždy sa bruško postupne stratilo. Netreba mať zbytočne veľké očakávania 9 mesiacov rástlo, treba m dať čas aj na ústup. vždy som mala bruško dlhšie ale kým skončila md bola som zas štíhla, akurát teraz po štyridsiatke je to už ťažšie 😌

slamka555
autor
19. okt 2017

@lenadka vdaka za radu. ;)

lucinocka
19. okt 2017

@slamka555 ano, nam to cez den dokonca chodili sestricky kontrolovat ci to mame, podla mna super vec, a takisto sa prijemnejsie chodi staihnuta ako s hopalajucim uvolnenym bruchom🙂

bale1rinka
19. okt 2017

@slamka555 ja som ho nosila, založila som si ho asi tretí deň po pôrode, nikto mi nič nepovedal, že nemám...len sa usmiali, že "oooo niekto tu dbá o svoju krásu" pomohlo mi to lebo ma boleli kríže brutálne a keď som kojila menej som cítila, že sa mi stahuje maternica lebo pri každom potiahnutí dcérky z prsníka som mala pocit, že skapem asi prvé 4 mesiace, nosila som ho do cca pol roka od pôrodu, bruško sa mi krásne vrátilo naspäť, maternica sa dala naporiadok, happy som bola. výborná vec, odporúčam.

slamka555
autor
19. okt 2017

Baby dakujem za vsetky rady ;)

jarka_201
25. okt 2017

Ja si ho tiez idem kupit 🙂 nasla som hačikovy za 60€ 🙂 vyuzijem aj na chrbat ked budem cvicit po porode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre